Skocz do zawartości
Chudy90

[30L] Mini Rafka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Kamil, od dłuższego czasu planuję założyć Akwarium Morskie, z racji tego, iż nigdy nie miałem z takim akwa do czynienia, postanowiłem kupić na start zestaw plug&play firmy "Aquael" i w czasie gdy będę kompletował sprzęt na większy baniak, mam nadzieję! nabiorę troszkę obycia z tym wszystkim i jakieś małe doświadczenie na pewno szczególnie, że taka mała kosteczka potrzebuje szczególnie dużo uwagi.

Akwarium zostało założone 08.12.2012

Akwarium: 30L 30x30x35 cm

Oświetlenie: 2x11W 1x(white) 1x(blue)

Filtr: FZN-3 (Kaskada)

Absorbery: PhosGuard, Purigen

Obsada: ?

Koralowce: ?

Skała: Około 2,5 kg (odgazowana, ma około 4 msc)

Podłoże: Piasek z działającego zbiornika.

Woda: Z Działającego zbiornika (zbiornik 1300l)

Planowane:

Obsada: Błazenek, ciekawy slimak, krewetunia :)

Korale: Zaprzestane nad miękasami, jestem w trakcie szukania odpowiedniej dla mnie "kompozycji"

Cyrkulacja: Koralia Nano 900/h

Skała: Dodać jeszcze około 1kg skały.

Dziennik:

"Chemia"

morddpfqenlb.jpg

Zawartość zestawu Plug&Play Aquael

0b0t2mi3n558.jpg

Patrząc od lewej strony: Szkło pełniące pokrywę, narożniki spełniające podstawkę pod akwa oraz chroniące narożniki

Oprawa wraz świetlówkami, 2 rurki przedłużające do filtra.

shouymeafj6p.jpg

Zbiornik, fitr FZN-3 Wraz z wkładami filtrującymi (Gąbka)

Piasek,Woda,Skała,Bakterie na start (szkoda,że nie czujecie zapachu)

:))

Czyli wszystko co mam na "start" , została tylko modyfikacja wkładów filtracyjnych w filtrze, ponieważ gdzieś absorbery musza się zmieścić

:) Poniżej zdjęcia przed modyfikacją i po modyfikacji :)

Przed:

iu6geypi2exa.jpg

Po:

w5wmzth8hvdg.jpg

Wygląda to następująco, w koszyku jest gąbka, na gąbkę absorber. bez gąbki na wierzch absorbera. Może dodać gąbkę na wierzch?

No i zalewamy :

mlo8w5zhgpdn.jpg

Piasek

0znw0x010cxb.jpg

Piasek +Skała

o8wl3og1ggyn.jpg

Zalany baniaczek + Oświetlenie White+Blue

pozv2fdq1gy0.jpg

Oświetlenie Blue

a2ytntmc273u.jpg

Oświetlenie White

A poniżej kilka fotek skały, prosiłbym o pomoc w identyfikacji

:D, Co prawda skała leżała w zbiorniku około 4 miesiące jednak przebierając ją i wybierając do mojej kosteczki, trafił się mały kawałek skały, ale najbogatszy ze wszystkich :D

ku zdumieniu moim, jak i sprzedawcy przetrwało życie

:D !!

0u6whqz1h0ks.jpg

?

nt4fpvhlz9ud.jpg

Ciekawe hmm...

ch867jqqtsdc.jpg

Zoa?

bf5xa1nra42b.jpg

kolejna?

qhf5pw7tu4lr.jpg

I następna?

Wszystko zalane, filtr filtruje, bakterie oraz chemia dodana, woda zaczyna się klarować.

Przeglądam forum, przeglądam.... i czas by zerknąć "co tam w rafie piszczy" iiii.... TO ŻYJE !

:)

yowm9xn247zw.jpg

kbc0857srflq.jpg

sj4ebo1kok8q.jpg

dv9wclmm9smj.jpg

A to co to ?

x7csvkuima3v.jpg

To dopiero początki aczkolwiek od czegoś trzeba zacząć!

Chciałbym również podziękować i pozdrowić Pana Tomka, z ZooŻyrafy w Krakowie !, który doradził, pomógł i wytłumaczył

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego zielonego bombla to sie tak nie ciesz. ja bym go wywalila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Postaram się ją tak usunąć by nie pękła. Mam nadzieje,że to jeszcze nie oznacza,że jest nie ciekawie.

Co do briareum, moze zmienić ułożenie skały,by cyrkulacja była większa na te szczepkę . W tym momencie jest ona troszkę schowana .

Edytowane przez Chudy90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka drobna dygresja ze swojego doświadczenia - masz jak dla mnie fajną warstwę piachu. U mnie też tak jest - ok10cm może nastu... nie istotne. Skały włożyłem też na piach, co prawda skały mam sporo wiecej, ale potem jak ruszyło życie dolary/ babki/ ślimaki + cyrkulacja wody spowodowało że skałki zaczęły się osuwać i trzeba było układać skałę ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli radzisz, by skałę położyć pierwszą, następnie piasek? w tym momencie, nie będę tego zmieniał ponieważ nie chce kombinować i wkładać do zbiornika niepotrzebnie rąk, ale Dziękuje za uwagę, przyda się przy zakładaniu docelowego zbiornika! Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tego to bym się zbytnio nie cieszyL :)

Chodzi o zielonką kulkę ( Valonia ) czy to co jest za kulką? wygląda jak hydro?

Valonia Usunięta, nie pękła więc mam nadzieje,że nie będzie to oznaka plagi, z tego co już wyczytałem i zdążyłem sprawdzić rozrasta się to w zastraszającym tępię,

Edytowane przez Chudy90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem błąd bo nie sumowałem kosztów budowy swego baniaka. Tak z ciekawości - ile do tej pory wsadziłeś w ten morski nałóg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem błąd bo nie sumowałem kosztów budowy swego baniaka. Tak z ciekawości - ile do tej pory wsadziłeś w ten morski nałóg?

Na dzien dzisiejszy jest to 829 zł Akwarium+Chemia+Woda+Piasek+Wkłady do filtra+Skała+Życie ( Błazenek i slimak) ale to dopiero odbiore za około miesiąc, po tym jak Baniaczek się ustabilizuje. Dziś jeszcze kupiłem Grzałkę 67zł (50w Aquael) + Testy JBL niestety tylko takie mieli (promocja 24.90zł) oraz termometr jbl 23zł więc w sumie jak narazie około 944 zł. Max na ten mały Baniaczek to około 1500zł, ponieważ zbieram fundusz na docelowy baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj te forum.... już wychodzi dokładnie 50 zł/l...... W wielu miejscach odradzam przygody z morszczyzną ze względów na niekończące sie koszty...ten stosunek kosztów do litrażu wydaje się być stałym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę,że nie jest to tanie hobby aczkolwiek, pisząc się na to, jestem tak jak pisałem świadom kosztów, akurat jestem w takim etapie w życiu,że mogę sobie pozwolić na taką przygodę, podoba mi się to jak i mojemu synkowi, dla którego po części również jest to robione i na prawdę, bardzo ciężko będzie mnie zniechęcić do kontynuowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodzi. bo ja nie byłem świadom tego co mnie czeka. sprzedawcy wciskają kit a rzeczywistosć okazuje sie inna i kosztowna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, może zabrzmi to bezczelnie ale jesteście wy jak i to forum. Wiem że w śród użytkowników są tacy, którzy naprawdę doradzą, pomogą ponieważ jest to ich Pasja, nie tylko kolejny potencjalny klient.

Nawiązując do mojej małej kosteczki ... zrobiłem testy JBL i powiem tak, pierwsze co to odrazu lecą przez okno... koszmar z odczytaniem co i jak. ale jak już odczytałem to... troszkę się przeraziłem. eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co robisz sobie stresa? olej testy, patrz jak sie czyści i tyle. filtracja na max. i czekać.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) testy będą miały znaczenie za jakiś miesiąc jak będę chciał wpuścić jakieś życie. teraz mam inne zmartwienie, pozbyć się Valonii i aiptasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×