Skocz do zawartości
makok

[75l] moje małe akrylowe cudeńko...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

jakieś 4 tygodnie temu posoliłem moja pierwszą w życiu kostkę, a zaczęło się od tego, że mając samodzielnie sklejone 720l malawi, postanowiłem pobawić się innym materiałem i w okolicach zimy 2011/12 skleiłem parę zbiorników akrylowych o wymiarach 50x50x30h tylu "rimless, shallow" z 8mm wylewanego akrylu. Kilka z nich wypuściłem na allegro, ale znaczna większość zaległa mi w domu i się kurzyła.

Tak wyglądały po sklejeniu:

I czekały bo latem zajęty pracą nie miałem na nic czasu...

Aż do momentu kiedy powiedziałem: "szkoda ich". Oraz bodźca w postaci otrzymania całkiem przypadkiem używanego odpieniacza AM Turboflotor Blue 1000 do ciut większych baniaków. ;)

Tak powstało to:

A co to dokładnie jest?

Akwarium: akryl j.w. 50x50x30h cm

Sump: analogiczny j.w.

Hydraulika: na trzech przelotach 25mm - rury VDL

Pompa obiegowa: New Jet NJ1700

Odpieniacz: Aquamedic Turboflotor Blue 1000 ze skróconą rura dolotową, aby pompa była wyżej i lepiej pieniła - sprawdza się wyśmienicie

Oświetlenie: tymczasowo 1x150W HQI w kloszu i na pałąku DIY - docelowo lampa led wisząca na suficie

Skała: żywa samemu dobierana w aquamedicu pod Poznaniem (12 kg z czego 4kg w sumpie)

Piasek: żywy z aquamedica

Absorbery: AM Carbolit + AM AntifosFe

Dolewka: automat z RO na dwóch pływakach

Tutaj więcej moich filmów: http://www.youtube.com/user/motowilk oglądajcie - subskrybujcie ;)

Tutaj foty: http://picasaweb.google.com/motowilk

Dzisiaj popełniłem zaoranie WC celem stworzenia profesjonalnego fishroomu... będzie się działo :P

Jak ktoś chce skopiować to mam jeszcze trochę akrylowych baniaków - piszcie na PW.

Pozdrawiam

Edytowane przez makok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa kostka :). Jakiego akrylu użyłeś? Porównywałeś 'przezroczystość' ze szkłem opti/float?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz pamiętam skąd znam ten głoś z filmu :) Jak przygotowywałem się do klejenia sumpa to oglądałem Twoje filmy jak się akwarium klei. Materiał okazał się bardzo pomocny :) Szkoda że nie zrobiłeś podobnego z powstawanie tej akrylowej kostki :(

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×