Skocz do zawartości
slawomirdyl

Czyszczenie sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Działa.

Ja ściągam syf z sumpa do niskiej miski.

Układ naczyń połączonych ciągle działa. Z tym że nie wyciągam całej wody bo tam jest około 120l, a podmieniam 40-50 z czego przynajmniej połowa z akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój sposób jest prosty. kupiłem odkurzacz basenowy. cały bród po zlaniu czystej wody ( bo szkoda pracy "odkurzacza") nim zasysam i się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam spusty w sumpie,robię pompą Sajgon i odkręcam kurek.Wcześniej niska miska i węzykiem ściagałem syfek z dna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy sposób dobry jak jest skuteczny ;) ja zakładam skarpetę na spływ z akwa, do skarpety ładuję pompkę od dolewki, na jej ssaniu zakładam wężyk i odssysam. Wszystko ląduje w skarpecie, a sajgon który przy okazji powstaje po przeleceniu przez akwarium też do skaprety wpada. Po kilku godzinach, czasem na drugi dzień skarpetę wyciągam i pozamiatane.

sump mam na poziomie podłogi i poziom wody w sumpie niezbyt wysoki, więc do odsysania grawitacyjnego musiałbym mieć duuużą miskę. U mnie z pompką działa dobrze.

Edytowane przez pad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineło troszkę czasu powracam więc do tematu jak wyczyścić sump jak jest na podłodze i grawitacja nie działa ? Jedynie kolega inmar podsuną pomysł ale u mnie się nie sprawdzi bo nie mam kurka na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek ja mam małą pompkę ,podłączam do niej wężyk na wylocie drugi i na końcu zakładam skarpetę ,pończochę.

Wężykiem dotrę w każdy zakamarek jak odkurzaczem.Piździu miździu i pozamiatane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×