Skocz do zawartości
MarekGarwolin

Solanka 500L za 5000zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

i racja,Jak sam zrobisz to bedziesz wiedzial jak to dokladnie dziala ;)

powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie, za to 10k zł spokojnie postawisz taki baniak jak chcesz, powiem więcej, opierając się nie koniecznie na nowym sprzęcie, a na używkach wyszukanych na targowiskach i allegro, spokojnie dałoby się założyć baniak 500L za 5000zł, może bez wodotrysków i automatycznym sterowaniem wszystkimi pierdołami, ale dałoby się i na pewno akwarium takie sprawiłoby tyle samo radości co takie postawione za 10k, ze światłem BALI, automatycznymi dolewkami, waveboxami i wszystkimi innym bez czego spokojnie można się obyć. :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waśnie chodzi mi o to żebym nie musiał się zbytnio martwić np o dolewkę... jak to jest z wyjazdami przy akwa morskim boję się że nigdzie już nie wyjadę jak takie akwarium założe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od tego, czy w czasie Twojej nieobecności, będzie ktoś kto będzie mógł nakarmić zwierzaki, dolać wody i ogólnie doglądać do akwarium. generalnie da się to wszystko zrobić na urządzeniach automatycznych, ale awaria któregoś z nich, lub dłuższy zanik energii elektrycznej, nie posiadając UPS'a może się bardzo źle skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam komu zlecić sklejenie akwarium w warszawie długość 165cm szerokość 55cm wysokość ok 60cm -70cm obojętnie komin w środku ale gdzie ;/ na środku trójkąt czy zboku ? przednia szyba jakby była opti by było fajnie.

Edytowane przez MarekGarwolin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam można prosić o pomoc w doborze sprzętu ? przewidywana ilość wody w obiegu ok 700 L

Automatyczne dozowanie, odpieniacz, falowniki, i inne rzeczy jak sól itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a jaki mniej więcej budżet, będzie łatwiej o konkrety. Napisz też co planujesz ze zwierzaków np. dużo ryb mało korali, czy baniak spsowy, czy może wszystkiego po trochu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak korale w ogóle mnie nie interesują tylko miekasy są mniej wymagające i tak ujowo powiem poruszają sie w wodzie a te korale no wiadomo kanał stoją takie piczki i tyle :P kolory przecudne ale jakoś to do mnie nie przemawia budżet ? podobno :P 10tys. co do ryb nie mam żadnego rozeznania mnie się podobają krewetki :P jak mi wszystko wyjdzie zostawię sobie apotem walne se jakieś większe ale na razie chcę się wdrążyć w system :P

Edytowane przez MarekGarwolin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardziej baniak rybny niż koralowy.

Obiegówka: New Jet 4500

Odpieniacz: Reef Octopus SSS 6000

Oświetlenie: 6x54W[jeśli baniak ma 120cm długości], na miękasy wystarczy, ewentualnie jakieś LED DIY

Auto dolewka: Aquatrend Level Automatic plus jakaś pompa podająca, jeśli chciałbyś coś bardziej wypasionego to Tunze Osmolator, ma optyczny czujnik i mocowania na magnes

Dozowanie: przy takim baniaku nie ma sensu kupować pompy dozującej, bo za dużo rzeczy tam dozował nie będziesz.

Cyrkulacja: jak lubisz falowanie to 2 pompy tunze 6105 + sterownik 7096, jeśli ma być standardowo to 2 tunze 6065 + 6085, jeśli ma być najtaniej to kilka sztuk JVP 102.

Sól: instant ocean 25kg

Pomiar zasolenia: JBL Hydrometr, albo refraktometr H20cean, droższy,ale przynajmniej go nie potłuczesz :)

Podłoże: mi osobiście najbardziej odpowiada ATI Fiji White, u Ciebie około 4-5 paczek 9kg.

Do tego przydałby się jakiś filterek przepływowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mi to za linkował to by było super nie koniecznie teraz filtr przelewowy ? no i do baniaka 160X60X60 jaki sump ile komór szukałem na forum ale każdy robi inaczej np. proste akwa i powklejać szybki do środka ? a co2 i ozonator że tak prosto napisze jeszcze chyba jest reaktor wapnia ?

Edytowane przez MarekGarwolin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr przepływowy niekoniecznie na początku, ale generalnie może się później przydać.

Sumpa rób jak największego, czyli mniej więcej: 130x50x45cm plus dodatkowe miejsce na dolewkę. Jeśli chodzi o przegrody, to ja preferuję prostotę i polecam trzy komory: jedna na odpieniacz, druga na media filtracyjne, trzecia na pompę powrotną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie zbiornik na dolewkę to dodatkowe akwarium, więc zostaw trochę miejsca w szafce właśnie na ten baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka skromna dygresja - ja 3 razy zmieniałem sump. Bo wiecznie mi czegoś brakowało...i nie zadowolony byłem z filtracji. Na chwilę obecną mam sump ok 2 x 1,2. W nim zbiornik na dolewkę ok 200l, a potem 4 komory. Wszystko ładnie sie zmieściło i ma teraz to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×