Skocz do zawartości
MarekGarwolin

Solanka 500L za 5000zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oka całkiem nie najgorsze.

Mało real foto, za dużo rysunków, widziałeś już to na żywo ??

Akwarium wąskie, to spora wada.

Odpieniacz tak średnio wydajny, ale na miękasy i lpsy spokojnie wystarczy, to samo ze światłem. Te pompy aquaela, też nie specjalne,ale na początek wystarczą.

Generalnie na rysunkach wygląda naprawdę fajnie, warto,żebyś zobaczył to na żywo jak naprawdę wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, fajny ten zestaw,poważną wadą jest te 40cm szerokości,ale generalnie na początek jest to dobra propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak obserwuję tę rozmowe i mam takie pytanko bo też jestem na etapie zaawansowanym stawiania jakiejś solanki !. I tak powiedźcie mi tak jeżeli byście mieli na początku 2000zł (jest to bardzo mało ale jak na początek bez skąły i bez życia myśle ze coś jest ) to co byście zrobili z tych 3 opcji: zakup reefmax--ok 1500zł , czy na przykład czekać i kupić jakiś zestaw używany od kogoś w jakimś tam stanie bo za tyle tez cos mozna kupic !! albo samemu od początku wszystko kompletować i kupować pojedynczo i nowe??? dajcie znać

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reefmaxa będziesz niezadowolony. Na początku będzie fajnie, ale im dalej w las, tym więcej wad będziesz widział i szybko zrobi się ciasno. To jest taki zestaw na 6-12 miesięcy, potem dużo właścicieli się go pozbywa.

Mając 2000pln w kieszeni, odłożyłbym jeszcze drugie tyle i z czasem zaczął kompletować sprzęt na 150-200 litrów z sumpem, taki wymiar, da Ci już dość konkretną radość z baniaka i będziesz miał większy wybór jeśli chodzi o zwierzaki.

Jeśli 2000pln to już kwota nie do przejścia, to za takie pieniądze założysz baniak 100-120 litrów bez sumpa, na przyzwoitym sprzęcie. Będziesz tam mógł trzymac kilka ryb wielkości błazenków i do tego sporo korali miękkich i lpsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinus ok tak jak piszesz te akwarium 100-120 l bez sumpa to co bede potrzebował ze sprzętu:?

na pewno curkulacje ,na pewno RO+DI, a czy fitr kaskadowy FZN-3 bedzie potrzebny?? no i czy jeszcze jest potrzebny odpieniacz w takim litrazu??

tak wiec co pominąłem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza bym nie dawał, podstawa w takim litrażu to regularna podmiana wody.

Oprócz tych wymienionych rzeczy będziesz jeszcze potrzebował żywy piach [lub martwy], grzałkę, lampę 4x24W T5, 4 świetlówki do lampy, salimetru, testu saliferta na no3, soli morskiej [na początek instant ocean].

Czy FZN3 jest potrzebny ?? Na pewno nie jest niezbędny, moim zdaniem przydaje się przy takim małym baniaku, zawsze można coś do niego wrzucić a to węgiel,a to adsorber fosforanów, majątku nie kosztuje a będzie na pewno przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój skromny budżet podnoszę do 10 tyś zł chodzi mi o zbiornik sump wszystkie potrzebne techniczne sprawy plus żywa skala ogólnie na start zbiornika żeby dojrzewał myślałem o optiwhite moje wymiary to 165 długość szerokość 55 bo taką mam niestety przestrzeń i wysokość no nie wiem 60 ? chyba że można więcej tylko jest problem z żywą skałą będzie jej potrzeba ok 150 kg ? dobrze liczę ? i tu się pojawia dylemat :P akwarium i żywa skała to prawie 10 tys. a gdzie reszta chyba że źle liczę właściwie opti może być tylko z przodu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×