Skocz do zawartości
sivczenko

Marzenie !!! :-)

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie co - stary jestem i może już skleroza chwyta - może on gadał o 50zl/l ? - Jak tak sobie przeliczyłem to jest to bliższe prawdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie do tego nie zniechęcicie :) hheee tak wiec u mnie za niedługo powstanie 120literków solniczki :)

na pewno dam znac o moim starcie baniaczka ale prosze dajcie mi jeszcze tylko wymiary akwa jakie dac bo słyszałem ze lepiej w kwadracie tak wiec dajcie mi znac jakie wymiary zrobić?? dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie - człowiek powinien spełniać swe marzenia! - tylko że z solniczką jest jak z piękną młodą laską. Marzysz, starasz sie i w końcu jest twoja. Marzenia się spełniły. Po latach patrzysz na roztyłe, forsożerne, babsko i chciałbyś cofnąć czas - ale niestety nie da się... a co do geometrii - myślę że to sprawa gustu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście lubię kostki :) ale właśnie, kto co lubi :) ja bym robił : 60x50x45cm, prawie kostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wolę coś dłuższego - rybki mają gdzie pływać. A tak z innej beczki moje wymiary to 1,7 długość a pozostałe wymiary to 0,9x0,6x0,9...i B/C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że wolałbym postawić 500 literków i rok czasu kompletować sprzęt niż babrać się w 112l

W wielu tematach i postach podkreślane jest że solanka uczy cierpliwości.Nie każdy musi pałać żądzą posiadania najnowszych komputerów,lamp led z bajerami(na które chyba nikt nie zwraca uwagi poza właścicielem) pomp dozujących i innej automatyki.

Myślę że wyliczenia co do założenia solniczki są trochę przesadzone.100 l = 5000 zł ? Chyba lekka przesada.Co do utrzymania miesięcznego to jakie koszty ponosimy oprócz energii elektrycznej ? Żarcie dla ryb , jakieś suplementy ?

Ja robiłem podmiany co 2 ,3 tygodnie po około 15 l na 200 w obiegu na soli IO.Droższa się nie sprawdziła :(

Co do wykorzystania słodkiego 500l nie widzę najmniejszego problemu.Pudełko z rewizją i po kłopocie

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że koszt rośnie wraz ze wzrostem litrażu....... za moje małe (240l) dałem cos koło 4500zł. ale....lampki robione na świetlówkach, odpieniacz jakiś taki dziwny, filtracja oparta na jakimś kubełku, jakaś cyrkulacja , coś skały, coś nie piasku a żwirku koralowego, jakieś miękasy + grzybki. Ogólnie taki dziwoląg. Ale mam tam już ciekawe bo drapieżne rybki. Co ciekawe olewam ten baniak zupełnie, parowanie uzupełniam nie raz kranówa a i tak tam chce wszystko żyć. Nawet pojawiły się takie fajne dla oka glony na styku wody z powietrzem. I żyje tam jakis mały borsuczek co tłukł korale, ta granatowa zebrasoma, garbik i takie cudo podobne do czyścicieli ale bardziej kolorowe. Podmianę robiłem tam chyba z miesiąc temu- 20%. A dla oka nawet ładne.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe = łatwiej utrzymać parametry ,wieksza wygoda , wieksze pole manewru ze zwierzakami

Jasne jeśli bedziemy kupowac wszystko w sklepach z akwarystyką morską to koszty

rosną. Ale sa tańsze sposoby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby było taniej to trza wiedzy i znajomości, dla każdego nowego - sklep to reputacja. A tam są koszty, więc nie równaj sie z nowicjuszem. ten jest stracony - musi frycowe zapłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt każdy na poczatku płaci haracz za niewiedzę . Szkoda że sklepikarze to wykorzystują po kilkaset procent :( Ja osobiście zaczelem odwiedzać forum dopiero po ponad roku od startu baniaka . Dopiero otworzyly mi się oczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy tak powinno być by sklepy żerowały na nowicjuszach? dla tego zastanawiałem się nad otwarciem rynkowej "hurtowni-sklepu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówił mój znajomy " przyjdzie głupi i kupi " tylko szkoda że tak jesteśmy traktowani . Wydoić na maxa. Słyszałem że nemo w jakiejś Tajlandii kosztuje 1 $

a u nas ? Masakra !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze gdybys w polsce nalapal zab na lace i wywioz je na grenlandie tez bys mogl sprzedawac po 15$ za sztuke :)

w polsce co najwyzej po dolarze :)))

taka to mniej wiecej zaleznosc :)

a wiesz... miejsca w samolocie drogie.. :))) nawet w economy class :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz trochę nie trafiłeś z tymi błaznami, owszem tam tyle kosztują,ale do nas mają kawałek drogi, dlatego cena rośnie :( nie wiem na jakie sklepy trafialiście,ale nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka, ja osobiście na początkujących nie żeruję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 dolar = ok 3,5zł.... a w sklepie cena 65 -75 zł. Koszty transportu są ale w 1kg wody można zmieścić nie jednego błazna. Pokażcie mi inny towar którego wartość wzrasta po transporcie o ok 2000% !!!!!!!! CHORE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu gość proponował mi sprowadzenie boxu błaznów za 200$ ponad 200 szt. No może 1,5 $ :) Wszystko się zgadza że koszty rosną ale aż tyle ?!

Nie próbuję wszystkich mierzyć tą samą linijką ale generalnie sprawy tak się mają,że ceny są z kosmosu. Zdaje sobie sprawę że każdy chce zarobić ale jeśli ceny były by niższe to napedziło by chyba rynek?

Co do cen to wiem jak to wygląda w słodkim . Giełda w Łodzi - kupujemy rybkę po 50 gr po dotarciu do sklepu narzut min 300 %

Koszty chyba się minimalizują kiedy np w jednym samolocie leci towar do kilku sklepów w danym mieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×