Skocz do zawartości
bocja

Błazenek pomarańczowy i czarny razem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia w trzymaniu dwóch błaznów, z czego jeden jest pomarańczowy a drugi czarny?

Podobają mi się oba ubarwienia i tak się zastanawiam czy będą się tolerowały i nie zatłuką się. Akwarium 60l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to 2 rozne odmiany tego samego gatunku, a nie 2 rozne gatunki to spoko powinny sie razem utrzymac. Akwarium troszke male.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam amphiprion ocellaris oraz amphiprion ocellaris black i niestety ale się nie tolerują. Pomarańczowych mam 4szt a czarny tylko jeden i na początku było ok ale teraz siedzi za skałą i wypływa głównie w nocy bo w ciągu dnia go atakują. Nie wiem czym to jest spowodowane ale w nocy mogą razem siedzieć i się bawić w sarcophytonie a w dzień już nawet nie pozwolą mu się do niego zbliżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam amphiprion ocellaris oraz amphiprion ocellaris black i niestety ale się nie tolerują. Pomarańczowych mam 4szt a czarny tylko jeden i na początku było ok ale teraz siedzi za skałą i wypływa głównie w nocy bo w ciągu dnia go atakują. Nie wiem czym to jest spowodowane ale w nocy mogą razem siedzieć i się bawić w sarcophytonie a w dzień już nawet nie pozwolą mu się do niego zbliżyć.

A jakich jest rozmiarow ? Wiekszy, mniejszy od innych czy sredni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc od wczoraj w moim akwarium zamieszkały dwa ocellarisy, jeden czarny z hodowli drugi większy z odłowu. Na razie widać oba zestresowane, czarny już jadł, pomarańczowy jeszcze nie. Trzymają się razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od 1,5 roku dwa takowe (orange&black;)

jak wpuszczałem to były maluchy, podobnej wielkości

w zasadzie po miesiącu (max) pływały zgodnie i po przyjacielsku

od tej pory stanowią udaną parę (czarna samica, zrobiła się tylko większa)

co jakiś czas mają nawet tarło, jednak nie podejmuję prób wychowawczych, więc nie wiem co by z tego było ;P

w końcu kto zabroni białej/białemu, znaleźć sobie męża/żonkę np. w afryce? lub odwrotnie :P

najważniejsze tylko (w rzeczy samej) by był to ten sam gatunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli były razem wpuszczone to wszystko będzie ok. Moje dwa pomarańczowe nie chcą zaakceptować czarnego bo mniejszy i później wpuszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×