Skocz do zawartości
radiesteta

Zakładanie akwarium morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc osoby PRYWATNE z Katowic i okolic. Chciałbym założyć akwarium morskie o wymiarach 100/110 długości 50 cm szerokosci i ok 60 cm wysokosci. Widziałem akwaria 100x50x50. Takie akwarium powinno sie nadawać jako morskie. Trzeba by tam słumpy odpieniacze i inne akcesoria do niego. Prosze o pomoc doświadczonych "morskich".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiaru to wszyscy Ci zaproponują abyś te 60cm co planujesz dać na wysokość-dał na szerokość,natomiast 50 niech będzie h.

Ja swoje akwarium miałem bez sumpa nie "słumpa";)(miałem bo już nie mam ale w głowie już mam nowy projekt:),ponieważ zakupiłem zewnętrzny odpieniacz zawieszany na szybie-Deltec MCE600.Sprawdzał się super.Zakupiłem żywą skałę z działającego w pełni zbiornika,z życiem.Zakupiłem też całą starą wodę z działającego zbiornika.Tym samym dojrzewanie odbyło się bardzo łagodnie.Tak czy inaczej najpierw zanim odpalisz akwarium to poświęć czas na czytanie,abyś,stojąc z wiadrem,wlewając wodę do akwarium nie musiał na szybko czytać jak i czym ją "posolić":).Zbierz teoretyczne wiadomości,notuj te najważniejsze(jak nie w głowie to w zeszycie) a potem zabierz się za odpalanie.Udanego odpalania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w okolicy znajdziesz kilka baniaków, podjedź, zobacz, pogadaj...my tutaj możemy Ci co prawda pomóc, ale live jest imho lepszym doświadczeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się osobiście wyzsze podobają. Moje ma w środku coś ok 95cm wys a woda sięga 90cm. Po wszystkich własnych bojach mam sump stosunkowo duży, oczywiście poprzedzielany "komorami". W nim odpieniacz, reaktor wapnia, filtr na fosforany/węgiel, ozon, lampa uv, oraz dopiero uruchamiane refugium. Taki zestaw spowodował że w końcu uzyskałem stabilizację którą trudno zachwiać. Piszę to nie po to by sie chwalć czymś, ale może skorzystasz z mego rozwiązania. No i nie byłbym sobą - zastanów sie dobrze czy tego chcesz, czy stać cię na ciagłe dokładanie, czy w ogóle warto w to iść. Słodkowodne możesz mieć za 10% kosztów morskiego.

Edytowane przez falco66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×