Skocz do zawartości
biegala

reefmax basia

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie.

we wrzesniu zalozylam swoje pierwsze akwarium morskie.

akwarium jest w trakcie dojrzewania.

walcze w plaga glonow, dino.

jak na razie nie wyglada to najlepiej.

dlatego prosze o nie pisanie krytycznych opinii,

bo wiem ze moje akwarium nie wyglada ...

ale prosze orady w jaki sposob poradzic sobie z tym problemem..

uzywam chemipure, bakterie prodibio.

z racji tego, ze jest to reefmax, w filtrze kaskadowym zamiast biokul mam kawalki skaly, nalozylam dodatkowa fizeline na gorze,

w filtrze grzebieniowym wymienilam fizeline (i tutaj pytanie - jak ulepszyc ten filtr?)

potrzebuje rad, w jaki sposob sobie radzic, zauwazylam, ze cyjano jest mniej, (odsysanie, usuwanie szczoteczka).

obecnie jesli chodzi o parametry to mam niskie mg - 1080, ca - 480, zasolenie 1022-1023

kh w normie, cyrkulacja aquael 2600

filtr ro di, zaprzestalam podmian, sol io, biale swiatlo wylaczylam kompletnie (jest teraz mniej dino na piasku). aktynika swieci od 8-18.

skale czyszcza szczoteczka, ale glony wracaja.

pozdrawiam.

bardzo prosze o rady, prosze nie krytykowac.

pozdrawiam.

post-2204-0-53063000-1352463075_thumb.jpg

Edytowane przez biegala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basia podnieś magnez i zasolenie, bakteriom możesz pomóc dając im jakąś pożywkę typu bioptim albo wódkę...nie ruszaj skały, daj czas akwarium...zobacz sobie też na nr jak przerabiają odpieniacze w tych zestawach...i wywal tą fizelinę imho nie jest Ci do niczego potrzebna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basiu @biegala co Ty się tak boisz tej krytyki, na zdrowie Ci tylko wyjdzie jak Ci naciupią;)

A poważnie to tu coś chłopaki piszą o odpieńkach w RM.

http://nano-reef.pl/topic/39374-odpieniacz-w-reefmax-dam-rade-go-poprawic/

Wywalić watę-flizelinę czy cokolwiek tam zapakowałaś, te kawałki z kaskady też.

Zasolenie na 1.025 i wódki 0,5ml codziennie dodawaj.

Nic nie szczotkuj, nie grzeb w akwarium - plagi jak przyszły, tak sobie pójdą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nic nie rób w akwarum nie przekładaj jej nie czyść ja dawałem vsv wódka ocet sól na innym forum jest temat

Czekaj przyjdzie taki piękny dzień że to wszystko zniknie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupie magnez, zasolenie podnosze stopniowo, tylko zauwazylam ze minimum 8 godzin aktyniki musi byc bo korale lepiej sie czuja. zastanawiam sie nad wyrzuceniem fizeliny z filtra grzebieniowego, ale nie wiem co w zamian ? czy moge ceramike lub cos podobnego ?

biale swiatlo na razie odpuscilam. czekam na rezultaty chemi pure i ampulek. co do bioptim to musze zamowic, ale wodka hmm ? jak to lac 0.5 ml ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokoj,

akwarium dopiero nabiera rozpedu do dojrzewania.

swiec normalnie, rak nie wkladaj do zbiornika conajmniej miesiac, raz w tygodniu dawiaj fiolke bakterii, wywal wate, daj absorbent fosforanow i wegiel i czekaj.

jak sie zazieleni wpusc z 10 slimakow turbo albo tectusow i za 2 miesiace bedziesz miala czysty baniaczek.

zasada jedna - lapy precz od akwarium

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak lać 0,5ml? Strzykawką Basiu:)

Z magnezem ostrożnie i powolutku - jak z zasoleniem:)

I jak Ci już koledzy pisali wcześniej, nie pakuj rączek do akwarium. Jak będziesz w coś chciała je zapakować, to najlepiej ugnieść owymi rękoma np. ciasto na makaron:)

I wywal wsio z tych komór - watę kamienie i cokolwiek co tam trzymasz. Jak @sushi pisał - daj sobie węgiel aktywny i może rowaphos czy tam jak już masz to chemipure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wegiel razem z chemi pure moge stosowac ? bo slyszalam zeby nie laczyc ze soba. glony byly zielone, teraz sa brazowe. od kiedy mniej swiece i dalalm chemi pure jest ich nieco mniej. co do slimakow to musze jeszcze dokupic kilka .... najlepiej by bylo gdyby jakis morszczuk z okolicy sprzedal kilka sztuk, bo w taka pogode szkoda zwierzat pchac w taka podraz. zamiast fizeliny chcialabym tylko cos innego, bo widze ze zbiera sie osadu dosc sporo, nie chce zeby wracalo to do akwarium.

ps. wiem ze strzykawka tylko nie wiem czy 0,5 ml codziennie.

parzydelek juz nie pakuje do akwarium, na poczatku zrobilam ten blad. teraz ostroznie :)

Edytowane przez biegala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemi pure to właściwie też węgiel, tylko że kilka razy droższy. Wystarczy jedno z dwojga. Co do plagi to musisz się uzbroić w cierpliwość, to może potrwać naprawdę długo (dlatego sprawa wydaje się z początku beznadziejna :wink: ) - tym dłużej im częściej będziesz grzebać :) . Najgorsze jest właśnie działanie w stylu 'ratuj się kto może'. Co jakiś czas staraj się ostrożnie poodsysać dino, jak najrzadziej podmianki. Spokój, cierpliwość i samo przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) dziekuje bede czekac az troche sie polepszy. zauwazylam, ze jest mniej cyjano, wlasciwie na poczatku szczotkowalam, odsysalam, a teraz nie robie nic od kiedy zauwazylam, ze nie jest tego juz tak duzo jak wczesniej. mysle ze pomogla cyrkulacja, ktora jest teraz ustawiona w takich miejscach.

dino zauwazalnie mniej, choc dalej dusi korale, staram sie tylko od czasu do czasu lekko z korali sciagac, jak najdelikatniej. ale jest juz mniej.

tylko te okropne gloniska, tez ich jest juz mniej, wiec bede teraz czekac na dzialania bakterii i chemipure. musze kupic wodke, bo w domu nie ma ... :)

dziekuje wszystkim za rady raz jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×