Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauwazylem ze na moich blaznach pokazaly sie czarne kropki, tak jakby piegi, widac jakby byly pod skura, nie sa wypukle... co to moze byc ???

post-977-0-55735700-1351686183_thumb.jpg

post-977-0-95532600-1351686195_thumb.jpg

post-977-0-09668300-1351686203_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi, dostałeś link do dyskusji w analogicznym wątku na drugim forum. Ja ze swojej strony mogę dodać, że obserwowałem takie plamy jako efekt zwiększonego stresu u ryb. Wg mnie to jak nie obniżysz KH to ani euphylia, ani ukwiał i chyba błazny też nie będą zbyt długo cieszyły Twoich oczu, ale stosowne rady otrzymałeś już w temacie euphylii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede zakladal nowego, napisze tutaj:

"Mam trzy blazenki, duzy, sredni i maly...

Mam ukwial, goniopore i euphylie...

Maly przewaznie siedzial w ukwiale, sredni i duzy w gonioporze... Czasem ktorys w euphylii

U mnie plywaja 3 miesiace u poprzedniego wlasciciela 3 lata...

Od paru dni zauwazylem ze jak jest swiatlo dzienne plywaja normalnie, jak gasnie dzienne i jest niebieskie to sredni gania malego, czasem duzy tez, ale sredni caly czas na niego najezdza...

Gdy gasnie cale swiatlo, dredni siedzi w ukwiale, a maly z duzym w gonioporze...

O co tu chodzi ?

Z tego co czytalem to jak sa trzy blazny i beda chcialy sie dobrac w pare to zabija trzeciego, u mnie tak to wyglada, ale tylko przy niebieskim swietle, dlaczego sie nic nie dzieje jak jest normalne swiatlo i jak cale gasnie ??? "

EDIT: 18:55 czasu uk

Wlasnie zauwazylem ze sredni zagonil gdzies malego w kt i co jakis czas plywa i zaglada czy siedzi, a duza plywa dookola goniopory i wyrywa glony, chyba czysci skalke, moze cos z tego bedzie w najblizszych paru dniach, tyg... wczesniej nie widzialem zeby blazenek wycinal glony...

Edytowane przez buczi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,podepne sie od tematu jak mozna. Zauwazylem podobne plamy na jebnym z moich blaznow,ktore byly przeniesione z akwa do mnie okolo miesiac temu (szczegoly w ogolnym "moja pierwsza solanka"). Jedna z ryb przegania druga. Parametry wody ; PH=8.2 ; KH=9 ; NO3=4; NO2=0 ;Ammonia=0. Plamki sie pojawily jak jedna zryb zaczela dominowac zbiornik po przeniesieniu. Teraz ta dominujaca bez kropek spi w skalach , a ta druga ryba spi w kacie i wykopala sobie dolek... czasami obserwuje drgania ryb i dziwne zaloty i zachowania. Wyczytalem gdzies ,ze moga to byc "siniaki" i blazen zminia plec. Czy ktos moglby sie do tego odwolac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może śmiesznie to zabrzmi, ale moje błazny dostają piegów gdy wyjeżdżam na wczasy, a akwarium zajmuje się inna osoba. Także jestem zdania, że to efekt stresu. Po ostatniej nieobecności były niemal czarne - tak je obsypało. Po jakimś czasie piegi zniknęły.

 

Co do "drgań" i dziwnego zachowania - moje błazny od dawna się tak zachowują i nigdy nic z tego nie wyszło. Dopiero dziś, bez wyraźnej zmiany zachowania po raz pierwszy złożyły ikrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×