Skocz do zawartości
Yarcio

Pompa dozująca do Balinga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam jakiś niedrogich pomp dozujących do balinga bo ostatnio często mi się zdarza że zapominam zapodać do baniaka, a chciałbym osiągnąć jakąś systematykę. Możecie mi coś polecić, bo jak dotąd to radziłem sobie bez i za bardzo nie wiem na co zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wersje w malych seriach jakby co. Jak grotech + kalibracja i ON/OFF na pompach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem takie pompy i jestem zadowolony. Znalazlem sklep w ktorym sa za 220 master a 205 slave :)

Możesz podać linka? Planuję jeszcze 3szt dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam dozownik od smithpl, używam jego softu i pomp od ponad 7 miesięcy i ich zaletą w odróżnieniu od innych jest np. dokładna kalibracja per każda pompka. Dzięki temu w końcu ABC kończy mi sie w jednym czasie a nie jak na grotechu pierwsze C potem za jakić czas A a kiedyś tam B.

Teraz jak ustawiam 2 ml na dobę podzielone na 4 dawki to co 6 godzin leci prawie dokładnie 0,5 ml.

Z dokładnością grotecha bywało różnie gdyż w miarę czasu wężyk od pompki przepycha coraz mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smith - nie byłoby wskazane takiej pompki na krokowcu zrobić? przecież to powinno być MEGA dokładne wtedy - pomijając kwestie czy sam mechanizm perystaltyki gdzieś błędów nie wprowadza... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak potrzebna była by kalibracja, przy krokowym silniku wężyk też będzie się odkształcał i z 1 ml na nowym wężyku po roku będzie 0,7 ml lub 0,4 :) .

Nie wiem czy to rozciągnięcię wężyka przy pompach dozujących nie będzie później niż po roku, na pompach które pracują u mnie 7x24 po 6 miesiącach widać nawet 50% spadku wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodzi - bo co do powtarzalności krokówki to nie ma dyskusji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna to zrobic, sprawdzalem krokowe i problemem jest srednica wezyka i mechanika jego ugniatania :-(

ale milo Jarku ze sie podoba :-)

no dobra, przysiadam do krokowcow :-)

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krokowe będą bezpieczniejsze bo musisz wygenerować odpowiednie sygnały dla silnika, a dokładność dozowania pomp głównie zależy od dokładności kalibracji, jak urządzenie nie dokładnie skalibrujemy to też będzie nam tak dozować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×