Skocz do zawartości
anix

Filtr RO nie eliminuje zanieczyszczeń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam nowy filtr ro/di. Po samym RO jest 30-35ppm, po ro/di dzisiaj było 4ppm (po wymianie żywicy) ale wciąż wartość rosła, doszło do 12ppm i filtr został wyłączony. Ogranicznik jest oryginalny. Ilość wody ściekowej i czystej jest odpowiednia.

Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powody mogą być prozaiczne - na pewno dobrze podłączyłeś wszystkie filtry? - kiedyś zrobiłem głupi nieświadomy błąd i filtracja nie działała. - aż wstyd sieprzyznać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujęcie wody masz z wodociągów czy własne? Jeśli to drugie, probemem może być jakość wody lub słabe ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz przed RO prefiltry?

Ew. może to być problem z niskim ciśnieniem wody, jak jest za male to membrana zaczyna kiepsko działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku więc z wodociągów, tds po kranówce pokazuje 500-550ppm, filtr mam taki http://filtrwody.pl/mobile/pl/p/FILTR-OSMOZA-AKWARYSTYCZNA-RO4-Z-DEMINERALIZATOR-/122 wszystko oryginalne oprócz wymienionej żywicy, wydaje mi się, że ciśnienie mam w porządku, chociaż może jeszcze spróbuję zwiększyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po nowej zywicy zawsze bedzie 0,00

jesli sie cos pokazuje to zywica jest stara/zluzyta/przesuszona/cokolwiek innego co wplywa na to, ze nie funkcjonuje prawidlowo.

kup nowa zywice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 35ppm nie jest za wysokie? Żywica ne zużyje się za szybko przy ro 35ppm?

Teraz jest 4ppm po ro/di. Wartość jest stała.

Edytowane przez anix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno tak 5%-10% tego syfu co leci z kranu to norma, powyżej trzeba wymieniać membranę.

Masz 550 syfu, przechodzi 35 czyli jeszcze OK. Ja mam 260 w kranie i przechodzi ~4.

Po żywicy powinieneś mieć zero jak Ci koledzy wyżej napisali. Po prostu sprzedali Ci żywicę do bani, albo źle przechowywaną i wysuszoną, albo jakąś regenerowaną.

Kup nową żywicę w innym sklepie i obejrzyj jak jest spakowana. Powinna być wilgotnawa i zbrylać się troszkę, a nie sucha i sypka jak piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywica wygląda na dobrą jest wilgotnawa i zbryla się, została mi jeszcze porcja do jednej wymiany, ale nie wiem czy to by coś dało... Nie wiem w czym tkwi problem... Może żywica nie daje rady oczyszczac 35ppm? Jak włączam filtr zanieczyszczenia są wysokie po kilku minutach maleją. Żywica musi być na początku odłączona, żeby te wysokie zanieczyszczenia nie spowodowały jej szybkiego zużycia? Może przez to zużyła się tak szybko?

Edytowane przez anix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy masz dokładnie dokręcony filtr z DI, też tak miałem niegdyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się stało ale woda przez krótki czas miała 0ppm teraz wzrosło do 1ppm więc jest nienajgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączam filtr zanieczyszczenia są wysokie po kilku minutach maleją.

To jest normalne, ja też po odpaleniu filtra pompuję jakieś 140ppm do DI i spada z sekundy na sekundę żeby w końcu zatrzymać się na 3-4ppm.

Nie wiem jak to się stało ale woda przez krótki czas miała 0ppm teraz wzrosło do 1ppm więc jest nienajgorzej.

Może masz coś źle dokręcone i woda przesącza się bokiem obok złoża DI. Zobacz czy masz wszystkie uszczelki ok i czy dokręcone dobrze wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać żeby woda gdzieś przeciekała/wyciekała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy.

Czy ten filtr jest pionowo, czy go położyłeś gdzieś w szafce poziomo? Jeśli leży poziomo to żywica mogła się uklepać na boku filtra i górą przesącza się strużka wody pomijając ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zywice masz dopchnieta na fuuuul? nie ma luzu? bo zywicy musi byc az ciasno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję! Teraz po ustawieniu pionowym jest 0ppm.

Edytowane przez anix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×