Skocz do zawartości
akwatlen

Morskie paludarium

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mangrowcarium.. nie ma roslin wyższych wytrzymujących duże zasolenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni w oceanarium mieli cos podobnego z podskoczkami mulowymi, mozna bylo poogladac nawet w necie na ich stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mangrowcarium.. nie ma roslin wyższych wytrzymujących duże zasolenie

namorzyny czy mangrowce to rośliny nie glony, a koledze chyba chodzi o glony wyższe. Też szukam podpowiedzi w tym temacie. fajnie to wygląda. Na jakiejś stronce znalazłem gat. nadające się do akwarium słonego. nie potrafię podpowiedzieć gdzie to było. na zdjęciach wyglądało ciekawie i może być to ciekawsze od koralowców choć tam widziałem połączenie obu organizmów.

Edytowane przez falco66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej coś w stylu volcano z glonami i paroma nie foto i zoa w wodzie a na szczycie kwiatki doniczkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie może się uda od jutra wstawiam foty z przebudowy może macie jakieś pomysły. :D:banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 100x40x40cm zalane około 35cm może mniej skała będzie wystawać na około 20cm ponad akwarium oczywiście 5cm przed szczytem małe zakole gdzie będzie się zbierać woda, to i kilka części jest wykonana z cementu reszte stanowi żywa skała i elementy suche będą wykonane z gipsu w części z gipsu będzie wykonany mały basenik dla krabów i innego zwieżątka niespodzianki, ta część będzie miała oddzielny obieg.Na szczycie będzie kwiatek i wylot pompy o sile 1000l)h. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi kolego @akwatlen jak to z Tobą jest. Tutaj piszesz o planach na akwarium a na priv dostaję od Ciebie zapytanie o to czy nie podzielę się z Tobą koralami niefoto i glonami? A tak żeby było zabawniej to dostałem od Ciebie dwa dokładnie takie same zapytania wysłane z dwóch różnych kont (bartek13524 i akwatlen) ;) Nie to, żebym się nie chciał dzielić, tylko szkoda mi zwierzaków na takie kombinacje alpejskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolege poprosiłem o wysłanie troche głupio muwić ale myślałem że zagineła mi kartka z hasłem do konta. Akwarium jest przerabiane ale już dawno ustabilizowane niebęde dokładał niczego poprostu poprzestawiam więc sądze że skok parametrów będzie lekko wykrywalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze rozumię - chcesz faktycznie stworzyć coś w rodzaju kawałka brzegu z "mini lasem namorzynowym"? - to może być zaczadziste. Zastanawiam sie skąd weźmiesz rosliny typowe dla tego środowiska. Chyba bedzie cięzko. Ale jestem ciekaw co wykombinujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy. ale podziel sie etapami prac. to może być ciekawe.powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tworzysz coś naprawdę ciekawego. Czy będziesz hodował gat. typowe dla tego biotopu? czy poprostu by było fajnie różne atrakcyjne gat. jestem pod wrażeniem. mam miejsce na stworzenie czegoś takiego więc pilnie będę obserwował twe postepy. Tylko pisz i podziel się swą wiedzą co i jak. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×