Skocz do zawartości
mako

witam i pytam

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich właśnie jestem w trakcie zakładania swojego pierwszego akwarium morskiego jak na razie mam akwarium o pojemności 80L brutto podłączone do sumpa 60L jeżeli chodzi o sprzęt to mam odpieniacz miniflotor 1 koralię nano i jedną koralię 1 lampę diy 4x24W no i jedną pompę obiegową (jakaś chińszczyzna) jak na razie zbiornik stoi pusty ale to kwestia najwyżej 2 tygodni a teraz pytania jakiej soli powinienem używać czy sprzęt który zakupiłem jest odpowiedni do tej wielkości zbiornika (planuje same miękkie) oraz jak przyspieszyć dojrzewanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swietlowek polecam ATI, ale dla miekkich wystarczy tanszy AM. Na poczaek najlepiej kombinacja 50% biale i 50% niebieskie, potem sam dojdziesz jaki kolor Ci pasuje. Na 80l masz prawie 100w swiatla, wiec twarde tez beda sie dobrze czuly jak nabierzesz troche doswiadczenia. Cyrkulacja dla miekasow OK.

Z soli polecam Kenta, ale inne tez beda dobre. Wiekszosc miekasow nie jest szczegolnie wymagajaca.

Jezeli o dojrzewanie chodzi, metod jest kilka. Mozesz zalac woda z dojrzalego zbiornika, dodac dojrzala skale, dozowac bakteria. Osobiscie polecam bakterie Prodibio, chwalone tez sa Sera cycle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sol Kenta i nie polecam.jesli bedziesz bazowac na samych podmianach bez dodatkowej suplementacji to sol Preis bedzie najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sol polecil bym tez bardziej Preisa lub TM czy tez coraz bardziej popularna Marine Einviroment

Swiatla spokojnie starczy

Co do przyspieszenia dojrzewania to najlepiej wysepic od kogos juz z baniaka troche zywej skaly zywego piachu no i oczywiscie dodac jakies kultury bakterii np Prodibio lub Nutrafin Cycle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosuje na Preisa lub TM jezeli chodzi o sol, a co do dojrzewania - skrzynka piwa i po prostu poczekac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynka piwa i po prostu poczekac ;)

@Ocelocik a na takiego piwosza to nie wygladasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy normalnym dojrzewaniu to skrzynka birvitalu to trochę mało ;)

też jestem za Preisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×