Skocz do zawartości
skoti79

enty raz ledy

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko do posiadaczy lamp diy jaki stosunek ledów do litrów - 1w na 1l czy inny?

oraz jaki stosunek ledów niebieskich do zimnych , i ostatnie jaki jest najprostsza regulacja jasności xpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby led 0,5W/l to to samo co 1W/l z t5 ale ledy to straszy syf lepiej zainwestuj w t5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1w/l daje Ci możliwość dowolnego ustawienia koloru światła. Regulujesz go bowiem skręcajac dany kanał w dół. Stosunek białych do RB zależy od prądu jaki podajesz na diody. Jeśli wszystko równo np 0,9A to możesz dać 3:2 RB CW lub nawet 1:1. Jeśli Białe masz na np 1,3-1,4 to nawet 2:1 RB CW. Najprostsza regulacja to np drivery z mr elektronik z możliwością podłączenia zwykłego potencjometru.

Mondrasem z postu wyżej raczej się nie przejmuj, bo on pewnie ledy tylko w telewizji widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mondraw widział ledy na żywo i wie co mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jeśli XPG ustawie na 1,3 a RB na 0,9i zrobił bym 3 ścieszki po 6 led z czego jedna to XPG a dwie RB -czy tak?

Edytowane przez skoti79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ja na razie przeliczam i myślę co taniej i lepiej do wyboru mam kilka opcji led ,hqi i t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeśli liczyć na zbiornik 172 l to troszkę wyjdzie to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby led 0,5W/l to to samo co 1W/l z t5 ale ledy to straszy syf lepiej zainwestuj w t5 :)

Znawca się znalazł haha

Możesz ustawić XP-G na 1,3 ale jak ustawisz je na 1 Am też będzie OK diody mają to do siebie że wzrost prądu nie jest proporcjonalny do ilości światła, można zastosować drivery do regulacji zwykłym potenciometrem. Stosunek XP-G wchite do Royal Blue jest to kwaestia indiwidualna jeśli zastosuesz 50/50 masz poświatę różu/fioletu no i jeszcze kwestja zastosowania rodzaju diody czyli tzw binu. Na początek polecam niebieskie XP-E

Sławek nie obrażaj innych, moja cierpliwość się kończy.

Snakecharner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc myślę o lampie z 8 modułów z czego 3 to xpg a 5 xpe rb moduły po 6 led każdy do tego 8 driverów na każdy moduł lampa docelowo ma być nad baniakiem 172l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj jeden MW LPC-35- 700 co prawda bez eegulacji ale prosta konstrkja

ps teraz się zagolopawałem co to znaczy jeden moduł ?

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to ja źle napisałem- pisząc moduł miałem na myśli 6 led połączonych razem +driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 35w 700mA do lampy 160W? Równo Cię pogięło.

Musisz szukać zasilacza impulsowego 24v ok 250w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Również niedługo będę składał lampkę, ale do tej pory raczej nie brałem poważnie pod uwagę niebieskich diod XPE. Jednak ciągle powracający temat/problem różu przy samych XPE RB daje do myślenia i faktycznie może warto byłoby wymieszać XPE RB z BLU dla pominięcia efektu "różowej landrynki" choć pewnie aż tak tragicznie to z tym nie jest ;).

I w tym miejscu moje pytanie: jak dobiera się najefektywniejsze parametry diod BLU:

- jaka jasność - czy im większa tym lepsza - na zdrowy chłopski rozum powiedziałbym że tak.

- jakie oznaczenie binu - czy podobnie jak w RB od D3 do D5 z tym że w Blu mamy B3 do B5?

Proszę uświadomcie mnie tak ostatecznie, żebym nie musiał zamęczać szarych komórek główkowaniem, choć pewnie to im dobrze robi ;)

Pozdrawiam

Darek

Edytowane przez daro76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 35w 700mA do lampy 160W? Równo Cię pogięło.

Musisz szukać zasilacza impulsowego 24v ok 250w

to do mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×