Skocz do zawartości
pawoj

woda z Adriatyku

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że za 4 dni wybieram sie nad Adriatyk a bezpośrednio po powrocie zalewam nowy baniak ( 340 l ) to przyszło mi do głowy czy by nie przytaskać ze 100 litrów wody morskiej. Będę w odludnym wysuniętym w morze miejscu więc woda powinna być tam czysta. Czy ma to sens ? Oczywiście pomijam dodatkowe obciążenie auta bo z tym sobie dam radę.

Edytowane przez pawoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woziłem kiedyś krabiki i ślimaki i się udało. Co do wody myślę że się da, tylko po co ? Nie masz nikogo w okolicy z akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda morska jest kompletna w każdym calu, do skoczka.pl mam 400m więc i tak maże uda mi się wydębić trochę wody

Edytowane przez pawoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj jakbym mial taką możliwość to też bym nalal takiej wody samo zycieeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa z ta woda , ja mam stosunkowo blisko do otwartej wody (Szkocja) i nie poznalem jeszcze nikogo kto by choc o tym wspomnial. A przeciez nie powinno byc problemu skoczyc z banka i wziac chociazby ze 20 litrow gdby bylo to korzystne. Ale swoja przygode z morszczyna dopiero zaczynam ,wiec moze jeszcze sie czegos w tym temacie dowiem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie zastanowił..... ina strefa klimatyczna = inne formy życia...... cholera wie co można przynieść do swego baniaczka, co nie padnie a zrobi spustoszenie..... woda to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu bylem w Porthmadog, wracajac wzialem okolo 60L wody, parametry ksiazkowe, wlalem cale 60L I jest ok :)

Do tego wzialem troche glonow, odpalilem refugium I w niecaly tydzien no3 z 10 do 2, teraz mam chyba niewykrywalne...

Edytowane przez buczi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy te glony buczi-ego wytrzymają w tem wody o wiele wyższej od ich naturalnego środowiska..... to by było cos ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz pewność , że woda jest biologicznie czysta, ma parametry zbliżone do tej jaka masz w akwa (zasolenie, etc)  i obok nie ma dziury z kanalizacji hotelowej i jeszcze na dodatek chce Ci sie to wozić to możesz. imho z punktu widzenia skutku końcowego mało to sensowne, ale też nie zupełnie bezsensowne.

kiedyś czytałem opisy akwariów z portugalii i dubaju których właściciele wszystkie podmiany robili wodą z plaży. o ile dubaj rozumiem, o tyle portugalia była troche zaskakująca, ale akwarium wyglądało ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie to ja wiozlem tylko raz...

Glony niestety padly, za cieplo im bylo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×