Skocz do zawartości
Piotr34

Parę ujęć z Sharm El Sheikh

Rekomendowane odpowiedzi

Taki to pożyje :D Piotruś na jakiej głębokości była ta prosta przestrzeń na początku filmu ?

Czy faktycznie kolor jest taki jak na filmie (nie niebiesko)? Dobieramy oświetlenie na niebiesko a w naturze wygląda jakby żółto ?! Jak jest naprawdę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki to pożyje :D Piotruś na jakiej głębokości była ta prosta przestrzeń na początku filmu ?

Czy faktycznie kolor jest taki jak na filmie (nie niebiesko)? Dobieramy oświetlenie na niebiesko a w naturze wygląda jakby żółto ?! Jak jest naprawdę ?

wszystko zalezy jak sobie WB ustawisz.

ja tam zabieram ze soba kawal bialej szmaty i na kazdej glebokosci ustawiam sobie balans a potem krece.

jesli jest za ziolto to balans byl ustawiony nizej a film robiony pare metrow wyzej.

jesli zaczyna przebijac niebieski to WB byl ustawiony wyzej a zdjecia sa nizej.

tutaj kolega chyba krecil z gory w czasie snurkowania, czyli balans ustawiony chyba na automacie.

a co do mojej szmaty to taki patencik :))) dosyc mialem targania bialych plytek, innych bialych przedmiotow po to zeby ustawic balans :)

kiedys zdjolem koledze pod woda biala bandamke i ta okazala sie najwygodniejsza :))))

wieszaasz nawet w toni szmate przed soba i ustawiasz kamere :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś :P Chodzi mi o to jaki na takiej głębokości ma odcień woda dla oka ludzkiego, nie dla aparatu czy kamery :)Nawet nie woda tylko życie,korale,skała itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz dla mojego oka woda na około 2 metry nie ma żadnej barwy i nie wpływa na kolory ryb i koralowcówcool.gif Tak jakby jej nie byłowhistling.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś :P Chodzi mi o to jaki na takiej głębokości ma odcień woda dla oka ludzkiego, nie dla aparatu czy kamery :)Nawet nie woda tylko życie,korale,skała itd.

W sumie nie wiem jak to jest naprawdę, sam wielokrotnie nurkując tak jak pisze Mariusz głębokość ma znaczenie dla oka ale może tylko dla mnie, zawsze te kolory były takie wypłowiałe, a ustawienia balansu bieli w aparacie, to jest sztuka, mnie się jeszcze nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi cały czas chodzi jak to wygląda nie przez szklane oko,aparat,kamera tylko jakie kolory widzi ludzkie oko na takiej głębokości.Jak ustawić lampę,bo nie sądzę że na "niebiesko" tak jak większość z nas ustawia.

Edytowane przez mariuszduch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze nie jest niebieska jak aktynika, a na większej głębokości jak patrzysz z góry, kolor wody jest taki jak na filmie 1,25sek (dół ekranu) Barwa prawie się nie zmienia przy różnych odległościach, tylko "gęstnieje" Ja tylko pływałem przy powierzchni, może jak sie zejdzie parę metrów głębiej jest inaczej. Na początku filmu było około 8-10 metrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dno z tym piaskiem spokojnie było na 10 metrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz po nurkowaniu to kolorki były do d*py na ok 10 m, w sumie byłem rozczarowany, teraz odbieram to inaczej i porównująć z akwarium to inna bajka. Ale ja zawsze jestem czaeną owcą na forum więc żeknę, nie spodziewajcie się cudów po nurkowani. Kamera czy aparat z odpowiednim ustawieniem balansu bieli da więcej, niż oko przynajmniej to moje zdanie :ninja:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie dogadamy sieteehee.gif Tam gdzie jest sohal było ok 80cm wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie :D o to mi biega

Więc jak to wszystko wygląda? jest-Biało,Żółto czy niebiesko? Jak określił byś światło w naszych lampach ?

Edytowane przez mariuszduch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwóch facetów rozmawia o kolorach... będzie wesołobiggrin.gif Na takich głębokościach jak w akwarium, nie jest żółto biało ani niebiesko, porównując to do mojego akwa gdy patrze w wzdłuż zbiornika widzę niebieskawą poświatę, a w morzu tak niebiesko robi się o wiele dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×