Skocz do zawartości
puffer

co dać pod szafkę z akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam do Was pytanie: Ma czym postawić szafkę z akwarium (500l + sump - liczmy 800kg) Podłoga jest krzywa a na niej panele. Szafka jest z płyty na nóżkach (gotowy zestaw). Myślałem o tym żeby odkręcić nóżki a pod całą szafkę dać kilka centymetrów podkładu takiego jak daje się pod panele. Masa akwarium rozłożyła by się równo i mam nadzieje, że poziom by był. Co o tym myślicie?

Chciałbym uniknąć wycinania podłogi i robienia wylewki pod akwarium. Nie do końca też ufam nóżką regulowanym sprzedawanym w markecie, nigdzie nie znalazłem opisu mówiącego o tym jaki nacisk wytrzymają. Czekam na Wasze rady, może ktoś miał podobny problem i doradzi jak go rozwiązał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał podobny problem... 450-500L.

Mówię wytnij panele wytnij! Bo panel to karton rozmoknie czy nie to ugnie się...

Ale gdzie tam żona zabrania nie wolno.... ok ja chcesz.

Nie mija 2 tygodnie.

Tofik ratuj akwa jedną stroną opadło o 1,5cm.... ale co tam tofik źle radził :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Tofik wytnij panele a jak podłoga krzywa pod panelami,to może nóżki regulowane? Pianka pod panele na nic chyba się nie przyda.Zgniecie się pod takim ciężarem i nic z niej nie zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą mierzyłem - na 60 cm od ściany do brzegu szafki różnica pozimów wynosi prawie 2cm, makabra. nie wiem czy pod panelem jest równa bo kupiłem mieszkanie z tą podłogą. Chyba trzeba będzie ciąć. Żona mnie zabije :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie po to pod panele daje się gąbkę żeby wyrównać jako tako niedoskonałości na podłodze. Więc jestem praktycznie pewien że podłoga pod panelami nie jest równa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zastosowanie podkładek pod nóżki ma sens? myślałem o takich stalowych krążkach o średnicy 15-20cm tak żeby ciężar z nóżek przenosił się na większą powierzchnie, dobierając odpowiednio grubość podkładki wypoziomować szafkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkładek musiałoby być sporo.

Bierz pod uwagę że to co rozkładałoby się na całej powierzchni profila stykającego się z podłogą wywiera mniejszy nacisk, niż pojedyncze podkładki. BTW nadal musiałbyś wyciąć panele lub chociaż zrobić otwory w panelach pod te podkładki bo stawianie akwa na stopkach na panelu to będzie spore ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal nóżki, zrób podstawę z drewnianych ramiaków, zaznacz jakie masz odchylenie od poziomu, i do stolarza żeby Ci zestrugał różnicę.

I po balu. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×