Skocz do zawartości
loccutus

Mały update dla posiadaczy sterowników aqualed.pl

Recommended Posts

JaWroc    0

Skoro zarzucił temat mógł choć zrobić z tego Open Source ... pewnie by się znalazł nie jeden chętny żeby temat zagłębić ... ale cóż taka nasza przedsiębiorcza rzeczywistość :(

Marqo    0

Potrzebny numer telefonu do Leszka. Kto ma niech  podrzuci bo gdzieś mi umknął.

Marqo    0

Już nie potrzebny . Leszek całkowicie zawiesił temat lamp .

andy    1

Słuchajcie.

To, że zawiesił temat lamp nie zobowiązuje go żeby totalnie Nas olał, tych którzy  mu zapłacili, ja akurat 6000 zł, dwie lampy...

Też mnie to grzeje, bo wydawało mi się, że mam jego prywatny numer, ale nie odbiera i nie odpisuje na sms.

NIe mógł zrobić oficjalnego info ? Zawieszam działalność, tutaj macie ostatnie wersje softu i basta. A zostawieni zostaliśmy sami sobie z dnia na dzień.

Ja mam akurat motyw, że zmieniłem lapa z systemem  win7 na win 10 i z lampą się nie mogę już połaczyć. Mam kupić teraz specjalnie drugiego lapa ze starym WIN 7 żeby lampą zasterować ?

Nie ładnie Leszek.

JA rozumiem, że finanse, że rodzina... że życie.... ale zapomniałeś o nas - użytkownikach co daliśmy CI na chleb.

MA ktoś może ostanią wersję  programu ? Z tego co kojarzę to u mnie był to "NET52".

Jak by co wrzucajcie tutaj.

joopa    0

I to jednak pokazuje wyższość PS nad Aqualed, gdzie w całym wątku autor i część jego klakierów udowadniała wyższość jednym lamp nad drugimi. Co z tego że może i były lepsze jak lampa PS cały czas może być wysłana do serwisu i mieć wsparcie producenta. 

Szkoda, ale tak najczęściej  kończą garażowe produkcje. 

andy    1

Lepiej późno niż później :)

Leszek jak się okazało ma zmieniony numer, dziś przesłał mi program, który działa bez problemu i pod win 10 :)

Pobierać i wrzucać na dyski póki jest, jak by co piszcie na priv, mam kopie.

http://www.filedropper.com/n50222

trike3    0

Witajcie dobrzy ludzie .

Mam wielką prośbę czy ktoś z Was nie ma może programiku do obsługi lampy dwukanałowej od Leszka ??

Ten co działał przez Bluetooth. 

MB2 MB4 jakoś tak 

Bardzo prosiłbym Was o pomoc bo straciłem oprogramowanie do lampy :-(

MichalBB    0

Witam... może ktoś coś doradzi...

mam lampę hybrydową na podzespołach od Leszka led + 4x80W. Ostatnio po powrocie do domu zobaczyłem, że lampa nie świeci. Wyłączyłem ją z prądu, włączyłem ponownie i wydawało się, że wszystko jest ok. Jednak nie kręciły się wentylatory i po chwili lampa chyba z przegrzania się wyłączała. Po kilku próbach wyłączeniach, włączeniach nic się nie zmieniało. Na drugi dzień ponownie włączyłem lampę i od razu zaświeciły się ledy, ale świetlówki już nie. Za to ponownie zaczęły działać wentylatory. Nie mogę się połączyć z lampa ani przez WiFi, ani przewodem. W chwili obecnej na wyświetlaczu na przemian wyświetlają się komunikaty "Brak hosta PC Aqualed Gen Dev", "Loader aktywny" oraz "Flash Error Restart..." Ma ktoś pomysł na rozwiązanie problemu? Nadmienię, że kilka dni temu był taki problem, że na noc nie gasły ledy. Ponownie wgrałem ustawienia ledów i T5 i wszystko chodziło poprawnie przez kilka najbliższych dni.

Marqo    0

Trzeba dac zwarcie na odpowiednich pinach i wgrać cały fw od nowa.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

MichalBB    0

Trzeba dac zwarcie na odpowiednich pinach i wgrać cały fw od nowa.

o pinach gdzieś czytałem więc może bym to ogarnął, ale niestety nie mam żadnego oprogramowania aby wgrać ponownie. Może ktoś jest w stanie podesłać lub podpowiedzieć gdzie szukać?

Marqo    0

Jeśli nie idzie znaleźć to można władować ten od PS .

marksman    0

Można jakieś dokładniejszy opis? Też mam sterownik od hybrydy i ostatnio coś soft się wiesza

Marqo    0

Podaj dokładnie Jaka lampa, ile kanałów, same ledy czy z t5?

MichalBB    0

powracam z pytaniem dot. oprogramowania do sterownika. Wg. elektronika lampa została naprawiona / coś było z procesorem / i teraz wystarczy wgrać oprogramowanie którego niestety nie posiadam. Jestem pewien, że niejeden z Was takie posiada, stąd prośba o udostępnienie. Z góry dzięki :)

andy    1

Kto ma programik do lamp na win 10 proszę o przesłanie na e-mail biuro@ppuhprometeusz.pl

Wierzę w karmę ...podobno dobro wraca :)  więc ściągajcie do póki plik znów jest, bo na forum wchodzę raz na pół roku... pozdro !

https://megawrzuta.pl/download/9fd048353bdaed37063ff3de869b64d8.html

Może admin gdzieś niech to wrzuci dla potomnych...tu tylko można dać do 10 MB, albo nie wiem podwiesi, za jakiś czas plik znów zgaśnie i kolejni będą szukać...

Edytowano przez andy

patersan    0

Poniżej to co udało mi się znaleźć w sieci lub wyprosić pisząc PW (tym którzy pomogli bardzo dziękuje)

Oprogramowanie Aqualed

MB2.rar      - 2012.05.29 (AQL-CMPE80_firmware_205.bin,AQL-CMPE_firmware_205.bin)
MB3.rar      - 2012.05.30 (Aqualed_CMP80_205.bin,Aqualed_CMPE_205.bin)
MB4.rar      - 2012.10.16 (firmware.bin)
MB4x.zip     - 2012.10.16 (Aqualed_MB2_CMPE80_NE.bin)
MB4_.zip     - 2013.01.31
AQL_CXX.zip  - 2013.04.17 (soft_cmp485.bin)
NET50.zip    - 2013.12.02
NET50a.zip   - 2013.12.02 (w tej wersji lub poprzedniej może nie działac USB)
N_50_222.zip - 2014.02.08 (ostatnia wersja oprogamowania dla 4 kolorów/kanałów + T5)

aql6ch.zip   - 2013.05.06 (lampy 6 kolorowe/kanałowe, zintegrowany firmware dla: aql_Cxx;CMP(E lub 80+RM); aql_NET)
        moj sterownik noname dla 8 kolorów przyjął firmware aql_NET

501.rar      - 2012.09.30 (lampy 8 kolorowe/kanałowe, ReefTech-Marine-Wifi v2 zintegrowany firmware dla Prometheus i Poseidon)

instrukcje:
AQL-CMP80_manual-20120821-145901.pdf
AQL_DRV100_manual.pdf
AQL-CMPE_manual.pdf
AQL-x3D_manual.pdf
INSTRUKCJA RESET i PWM.docx

Nadal szukam pierwszej wersji oprogramowania do lamp 8 kolorowych.

Jeżeli ktoś posiada jeszcze inną wersję oprogramowania lub instrukcje  niewystępującą powyżej i chciałby się podzielić, proszę o PW.

Jeżeli post jest niestosowny proszę administracje o usunięcie.

Pozdrawiam.

PS.

Dajcie znać czy wszystko ściąga się poprawnie.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się