Skocz do zawartości
loccutus

Mały update dla posiadaczy sterowników aqualed.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy przypadek - ja bym próbował jakiegoś LAN monitora odpalić ale na innej maszynie  bo skoro masz symbol AT zapalony na stałe i do tego połączenie lampa widzi jako aktywne (symbol "widelca") no to wygląda to tak jakby PC wysyłał pakiety i lampa je odbiera ale w drugą stronę nie ma ruchu. Tyle że:

 

- lampa nie może nie nadawać do sieci bo by się w życiu nie zalogowała i nie otrzymała prawidłowego IP a podaje ci go na dzień dobry na LCD

- komputer nie może nie nadawać do lampy bo w życiu nie było by zapalonego sygnału "widelca" = odebrany poprawnie  pakiet danych

 

tu jest moim zdaniem jakiś dym w firewallu na laptopie czy wogóle w systemie i z jakichś powodów pakiety które lampa wysyła po UDP port 2000 i 2001 na adres rozgłoszeniowy - giną po drodze - ale jaki nie mam pojęcia w życiu takiego problemu nie miałem....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku a gdzie szukac tych portow udp 2000 i 2001 bo ja nie mam pojecia, czy to ma byc w routerze czy w zaporze ?

Jak wchodze w routera i tam patrze na mac to pkazuje sie ip 192.168.2.2 takie jak ma kontroler i nazwa wifily ezex jakos tak, nie pamietam teraz bo jestem na dole, moze wylacze jutro wszytskie lapki i spr na kompie, ale to chyba nic nie zmieni... :( chyba bede musial wyslac go do Ciebie i sprawdzisz co zepsulem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Wifly to jest moduł lampy - więc to na bank działa. Pomysł z innym kompem moim zdaniem tez jest ok, a co do usb - to nawet jeśli go uwaliłeś tym uszkodzonym kablem to masz już Wifi skonfigurowane i jak znajdziesz przyczynę dlaczego laptop nie chce gadać to USB będzie ci już nie potrzebne. Ale oczywiście mogę na to rzucić okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze dwa lapki co mam obecnie sa stare, moj lepszy dostal lepe I nie dziala ehhh jedyny mocny to stacjonarny, bo na pozostalych muli ehhh musze lapka naprawic masakra z tym wszystkim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm..... buczi ... poustawiaj sobie wszystko na kabelku. Po pierwszym "connect" program się wiesz. Menadżerem zadań go zamykasz (kabla nie rozłączaj). Uruchamiasz program ponownie i po naciśnięciu "connect" wszystko powinno działać.

Mam ten sterownik i zapewniam cię, że lepiej bawić się z kablem.... :)

Pozdrawiam

T



 

Edytowane przez tomcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio problem w tym ze wczesniej nakablu mi dzialalo, restartowal sie 2x i bylo oki... a teraz restartuje sie co okolo minuty, wiec cos zepsulem, ale zaraz pojde sprawdzic :) Tylko co ja mam na kablu ustawiac teraz ?? Jak wifi niby ustawione, tylko nie chce sie polaczyc...

 

EDIT:

Tomcio jestes Wielki :)

Moge sie polaczyc przez kabel, zrobilem jak pisales, ale i tak sie restartuje, ale dziala :)

Dobra to moze teraz jakas wskazowka co zrobic zeby wifi dzialalo :)



EDIT:

Oki polacze sie przez kabel, ale tylko na okolo 30sek, nawet nic nie zdaze ustawic bo sie restartuje ehhh usb mam padniete :/

Ale wifi caly czas polaczone, tylko nie chce sie polaczyc czy tam nie widzi w programie :/A moze batreia, bo nie wiem ale po restarcie jak robie synchro zegarka i wylacze zasilanie to sie restartuje zegar, chyba ze tak ma byc...

W d*pie ide spac, moze jutro na chwile od kogos lapka mocnego pozycze zeby sprawdzic czy sie polaczy...

 

EDIT:

Jeszcze jedno, jest gdzies mozliwosc pobrania reeftech marine kontroler ? Moze tam bedzie mi dzialac... W koncu ja mam reef techa a nie aqualed :P

Edytowane przez buczi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program jak i firmware masz do pobrania najnowszy ze sklepu - http://aqualed.pl/product.php?id_product=28

 

. Restarty u Ciebie są na pewno spowodowane uszkodzeniem układu USB - mówileś że używałeś sztukowanego kabla i podejrzewam że w którymś momencie przerwało w tym kablu przewód masowy i układ USB dostał strzał z dwóch linii zasilania (od komputera i własnego zasilacza a Bóg raczy wiedzieć jakie się wygenerowało tam w rezultacie napięcie) po którym wariuje. Przy odrobinie pecha mógł też oberwać układ przełączający procesor między USB a WIFi - i jeśli stało się to na jednej z linii (TxRX) no to masz objawy o jakich piszesz - nie ma odpowiedzi od lampy, mimo że moduł Wifi sam z siebie się do sieci loguje.

 

Restartów przy podłączaniu USB i uruchamianiu programu można uniknąć - ale po tej modyfikacji nie będzie można automatycznie zaktualizować firmware. Wystarczy ostrym nożykiem lub wiertłem przerwać ścieżkę łączącą układ USB z linią RESET procesora. Jeśli ktoś chce mogę wkleić zdjęcie jak to zrobić.

 

Tomcio - kablem lepiej bo?  gubi zasięg Wifi  czy inny powód - chętnie bym się dowiedział jeśli coś jest do poprawienia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, tylko ze mu nie pobiera tego jasnego programu, tylko ten ciemny, jak dla mnie ciut okrojony, bo na tym co teraz pokazales jest wiecej opcji WiFi. Jest wybor wpa itp itd...

Leszku js tam skrobac nie chce bo sie boje ze calkie padnie... No ale jesli bym cos tam zdrapal to usb bedzie dzialac czy juz nie ?

Jak cos to wklej fotke gdzie to trza drapac :P

Edytowane przez buczi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walsnie wpadlem do kompa, lapma byla odpalona... Polaczenie bylo zamkniete na LCD, AT nie miga, tylko TX migalo i tak parenascie minut, bo akurat cos klikalem na kompie... Kiedy odpalilem program aqualed, momentalnie polaczenie zostalo otwarte, pokazala sie antenka(widelec), AT nie miga, TX zniknelo, wiec musi sie laczyc, tylko czemu nie moge sie polaczyc z programem ???? |Zaraz wylacze program i zobacze co bedzie...

 

EDIT:

 

Wyl program, nic, dalej to samo, nuby polaczone, wiec zrestartowalem PC, odlaczylem zasilanie od lamy i znowu szukanie, wlaczylem program nic, kliknalem wyszukaj, polacz, mozmentalnie na LCD widlec etc ze jest podlaczone...

Czemu program nie widzi lampy ??? Moze ja mam zly program, moze musze miec ten z reef techa, a tego nie ma na stronie aqualed.pl :/

Leszku skad pobrac ten program, szukalem na google, ale lipa, nie ma juz w ogle stronki reeftech-marine.com :/

 

EDIT:

 

Po chwili znowu na LCD miga TX, czyli szuka, wszedlem w program, kliknalem wyszukaj/polacz i na LCD pokazal sie widelec ze polaczony.... To musi byc jakas mala pier**la...

Edytowane przez buczi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten na stronie jest na pewno dobry (niezależnie od szaty graficznej), tym bardziej że masz ostatnią aktualizację wgraną. Naprawdę nie mam pojęcia co jest u Ciebie powodem takiego zachowania - niby jest komunikacja w obie strony ale komputer jej nie widzi. Bez jakiegoś logu z ruchu w sieci ciężko cokolwiek powiedzieć ... Jeszce raz 'ikonologia'

 

AT nie miga = lampa prawidłowo zalogowana do sieci, otrzymała swój adres IP i połączenie WiFi jest aktywne. AT miga = brak połączenia WiFi/Brak adresu IP/ Brak zasięgu

 

ikona IP  pojawiająca się co jakiś czas = lampa sprawdza czy sieć WiFi jest ciągle dostępna.

 

Ikona "widelca" czyli antenki = lampa odbiera/odebrała  prawidłowo zbudowane pakiety danych (transmisję z PCta) po WiFi

 

ikona TX oznacza że lampa wysłała paczkę danych - odpowiedziała do PC lub do lamp slave (jeśli są, jeśli nie to ich szuka) - czyli masz kolejny objaw tego że jednak lampa nadaje ale z jakichś powodów komp tej transmisji nie widzi.

 

Może po prostu będziesz musiał mi go podesłać na "egzamin"...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, wiec podesle do Ciebie kontroler i sie zobaczy, bo tak czy inaczej usb sie restarujem, juz myslalem ze moze za cienkie kable od zasilacza dalem, bo zmneinialem na uk wtyczke, ale dzisiaj zmienilem na grubesz i to samo, tak wiec jak mozesz to podaj mi dane wysylkowe, w poniedzialek postaram sie wyslac... Ehhh ja to zawsze cos namodze, ale jutro postaram sie podjechac do kogos z lampa i uniego podlacze sie przez wifi, moze moja siec jest jakaas poj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku pytalem Tomcia jakiego programu uzywa, napisal mi ze reeftecha, Mariusz tez uzywal tego samego programu, moze jednak tam cos jest czego nie ma aqualed ??? Ja dzisiaj w akcie desperacji poechalem i kupilem laptopa bo myslalem ze moze cos moimi kompami jest nie tak, niestety to samo, kiedy klikam wyszukaj/polacz na LCD pokazuje sie od razu widelec, ze sie polaczyl czy wyszukal, ale w programie nic, wiec albo program, albo router/siec, za nim kupilem lapka powinienem jechac i sie podlaczyc pod inna siec, ale myslalem ze moze komp, wiec jesli mozesz podeslij mi program, jesli trzeba to zaplace, wolalbym miec pewnosc za nim bede wysylal komputer do Ciebie, a moze nie trza bedzie, nie wiadomo... Ty zapewne jestes na 100% pewny ze to nie wina programu i pewnie masz racje, ale zawsze jest ten promyk nadzieji, jak nie zobaczysz to sie nie dowiesz :) Wiec prosze bardzo o linka lub upa, cokolwiek skad moglbym pobrac programik :)

Dzieki wielkie i sorka za zawracanie glowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu - One się różnią tylko kolorami (programy) poprzestawianymi kontrolkami i tym, że schowane zostały opcje dotyczące wyboru innego niż WPA trybu szyfrowania sieci. Więc nie ma opcji żeby tamten działał, ten nie działał... Jestem więcej niż pewien że ubiłeś coś tym popsutym kablem USB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz pisal ze kabel byl tylko lekko przetarty i dlatego okleil tasma, nie byl przerwany i go nie sztukowal, ja tak napisalem bo byla tasma i myslalem ze byl laczony... Jest jeszcze jedna recz o ktorej nie pisalem, ale nie powinno to miec wplywu... Dorwalem gniazdko do anteny i chcialem je wlutowac, wiec wykrecilem LCD i chcialem pozbyc sie drucika, ale ze zobaczylem ze drucik jest tak jakby przyklejony do plytki i nie ma tam otworow na gniazdko, nic nie zrobilem, rozgrzalem tylko troszke ta maz i teraz kabelek ma ciut wiecej luzu, ale zeby tam jakies sciezki popalic czy cos to nic nie zrobilem, ogolnie oje sie dotykac takich rzeczy bo boje sie ze cs zepsuje i pewnie cos zepsulem, ale nie powinno sie niec stac, LCD wyjalem, wsadzilem, przykrecilem i spoko, nie pamietam teraz czy po tym zaczelo sie cos dziac czy pozniej, ale chyba pozniej bo dopiero wtedy zakumalem co i jak z SSID i podwojnym restarcie... Tak czy inaczej cos musialo sie stac.... Leszku czy moge podeslac do Ciebie ten komputer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od chyba 2 dni proponuję żebyś to zrobił. Jeśli nie da się tego połatać to wymienię na nowy i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku od 2 dni prosze o adres :P

Dzieki, za naprawe badz wymiane oczywiscie zaplace, bo raczej z mojej winy nie dziala, chcociaz wolalbym jeszcze podjechac jutro do kumpla i sprawdzic na jego necie... Problem tylko ze nie zdaze chyba zapisac ustawien nowej sieci w kontrolerze bo sie restartuje co okolo 30sek moze krocej, nie wiem czy to wystarczy... Jesli nie to bede musial u kumpla siec zmienic na taka co mam zapisana w kontrolerze... Jak jutro nie zadziala to zaraz zapakuje i wysle, wtedy tez od razu bym prosil o 4 kable, za wszystko sie rozliczymy :) Jeszcze raz dzieki i sorka za klopot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info dla użytkowników sterowników 6cio kanałowych - update dla softu i firmware. Głównie dotyczy on eliminacji przypadkowych załączeń chłodzenia - kiedy to wentylatory załączają się na chwilę bez "powodu", oraz drobne poprawki przy symulacji burzy.

 

http://aqualed.pl/attachment.php?id_attachment=8

 

zapraszam do pobierania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update dla użytkowników lamp hybrydowych serii "Galaxy" z 4ro kolorowymi modułami LED - z uwagi na prośby dodałem możliwość wyboru koloru światła nocnego + kilka zmian do systemu. update na androida już dostępny - na PC jeszcze kilka dni bo tam zmiany będą daleko poważniejsze.

link do paczki: 

http://aqualed.pl/ftp/Galaxy.apk

można kliknąć i powinno zaktualizować apk w tablecie, jeśli będą problemy proszę o usunięcie poprzedniej wersji.

i jeszcze 2 screeny dla wzrokowców - 

 

ZJBILhV.png

 

eNq7mKg.png

 

zapraszam do aktualizacji tabletów :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×