Skocz do zawartości
loccutus

Mały update dla posiadaczy sterowników aqualed.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, Twoich lamp też to dotyczy. Z burzami nic nie zmieniałem w komunikacji między lampami  więc powinno działać  - ale przyjrzę się temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to podpowie, to jak włączam burzę, to na lampie slave znika "antenka" czyli tak jakby lampy przestały "rozmawiać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał do "błyskania" idzie z PC bezpośrednio do wszystkich lamp - ale wtedy też powinna antenka 'wyskakiwać' na lampie w momencie otrzymania polecenia o błysku. Może z PC masz zablokowany ruch wychodzący na niektóre porty ?

 

Przydać się może to narzędzie - jeśli chcesz się pobawić http://www.softperfect.com/products/networksniffer/

 

załóż filtr na protokół UDP i porty od 2000 do 2002 i sprawdź czy PC wysyła paczki danych na 2 różne porty pod adres rozgłoszeniowy sieci (końcowka 255) w momencie błyskawicy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jak ktos przypadkiem posiada kontroler, do ktorego ktos inny zapomnial dolutowac elementy to ma szanse zobaczyc wykaz elementow ich rozmieszczenie i zdobyc softa? :) w skrocie - mam plytke. hehe . skad wziac reszte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ino plytke mam. nic wiecej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, czy sprawdzenie progów włączania się wentylatorów jest trudne, czy może pracujesz nad tym softem aby master i slave był na jednym progu. Nawiązując do rozmowy, slave wentylatory milczą, a w master w ciągu minuty włączają się 2-4 razy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem koledzy, że w lampie 6-cio kolorowej możliwości sterowania są przeogromne. Odkąd dowiedziałem się od Leszka jak dodawać punkty, stworzyłem pierwszy harmonogram z 20-oma punktami dla koloru, a z informacji od Leszka wiem, że można 40 punktów..

Możemy sobie wysterować barwę od wschodu, po zachód, dodać jakieś małe zachmurzenie w ciągu dnia, lub o zachodzie troszkę czerwonego nieba itp. W nocy księżyc ustawić jak chcemy. Wszystko zależy od fantazji, zachowując oczywiście odpowiedni smak.

Leszku tak jak wcześniej napisałem można by dodać do suwaków wskaźnik procentu światła, jaki sobie ustawimy, wtedy można by ustawić sobie barwę (wg uznania) zanotować poziomy poszczególnych kolorów, przy układaniu harmonogramu byłoby to mega pomocne....

Posłałem Ci moje wypociny na maila, jeśli możesz to wklej proszę na forum, bo przyznam że trochę się motam i nie wiem jak to zrobić;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - jak zobaczyłem ten Twój harmonogram to sam zbaraniałem - no zaszalał chłopak normalnie :) uprzedzę tylko uwagi i pytanie - to jest słodki baniak akurat więc o kolory nie pytajcie ...

 

Harm1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapomniałem dopisać, pewnie będzie krytyka, ale to nie jest splniczka, tylko słodkie maliawi.. Będę napewno dostosowywał ten harmonogram. Muszę zobaczyć jaki będzie rozwój glonów, zachowania rybek itp....



chodziło mi że nie solniczka.. :wink:  :)  :) :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku siedze juz pare godzin i za cholere nie moge ustawic WiFi :(

Co ja mam wpisac w SSID i Haslo, wpisuje cuda i po restarcie czasem SSID jest ok ale passwor error, jak password jest ok to SSID jest error...

Litosci ehhh

Aha i czesto jak che sie polaczyc przez kabel, daje polacz to restartuje sie lampa i jak wczesie restaru dam polacz to zawiecha, musze wtedy wyciagnac usb i podlaczyc jeszcze raz... To normalne ??? Ale najwazniejsze to jak sie polaczyc z wifi ????? Masakra ide spac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz zupełnie inny kontroler bo od Prometeusza 2ki - tam  są sterowniki na FT232BL i on ma paskud taką przypadłość że wysyła sygnał resetu dwa razy do procesora i stąd problemy:

 

pierwszy raz w momencie podłączania kabla,  drugi - w momencie wysłanie pierwszej paczki danych. Rozwiązałem ten problem dopiero w późniejszych modelach i już jest spokój ale tymczasem:

 

- podłącz kabel USB i zaczekaj aż Windows wykryje port (i zrestartuje oczywiście przy okazji lampe)

- uruchom program i kliknij połącz (USB) - jeśli program się zawiesi bo sterownik USB znów wysyłając pierwszą partię danych zrestartuje lampę (a lampa nie zdąży odpowiedzieć)  - nie wyciągaj kabla USB, bo cyrk zacznie się od nowa. W najgorszym razie zrestartuj jedynie program sterujący jeśli się zawiesi.

 

 - połącz się po raz kolejny (Connect)  - teraz już będziesz mógł działać.

 

WiFi - obsługuje tylko sieci WPA2/TKIP w przypadku gdybyś chciał podłączyć się do WEP będą problemy. Wystarczy wpisać SSID (nazwe sieci) i hasło (Password) i to tyle - po zapisaniu restartujesz lampę i na LCD masz przebieg konfiguracji modułu WiFI -  wszystkie akcje jakie tam się pokazują muszą kończyć się potwierdzeniem "CMD=OK"

 

I uwaga najważniejsza - kabel USB MUSI być odpięty od lampy, kiedy ta konfiguruje moduł WiFi. USB i WiFi dzielą ten sam port komunikacyjny procesora i podpięcie kabelka USB odcina moduł WiFi od procka tak że ten go nie skonfiguruje bo go wtedy fizycznie nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Leszku

Czyli musze zmienic zabezpieczenie w routerze na wpa psk i te same dane podac w programie ? Moja siec I moje haslo z routera... Moze byc bo ja mam standardowe ustawienia w routerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - p WPA/WPA2 - wtedy  podajesz po prostu nazwę sieci i hasło. No i masz bezpieczniejszą sieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zmienilem nazwe i haslo, teraz wszystko pokazuje na ok, ale po wlaczeniu, klikam na wyszukanie sieci i d*pa, kabelek mam jakies 40cm od routera, powinno zlapac... Czemu nie znajduje lampy ??? Pokazuje network failure

Edytowane przez buczi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- symbol AT na wyświetlaczu jesli miga = brak autoryzacji. Przyczyny to brak zasięgu lub zła konfiguracja. Czasem też Routery wpuszczają tylko urządzenia o znanym MAC adresie więc to też możę być powód praku przydzielenia IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos z Was mial podobny problem, nie chce juz Leszka meczyc, caly dzien Mu truje :/

Na LCD wszystko oki, otwarte polaczenie, antenka i AT nie miga, lecz za cholere nie moge sie polaczyc z lampa... Leszek cos wspominal ze moze router nie wpuszcza, wysyla, ale nie odbiera, mialem podlaczone dwa routery i to samo, do jednego mam wiekszy dostep, moge w srodku wszystko przestawiac, no i w zaporze sie bawilem, bralem ustawienia zaawansowane i tam jest aqualed controler, jak wejde to sa protokoly, obecnie sa na TCP, przestawialem na UDP ale tez lipa, nizej mam wybor port lokalny i port zdalny, wybrane jest wszystkie porty, moge zmienic na Okreslone porty lub przechodzenie krawedzi, ale nic ta ju nie zmeniam... Rece mi juz opadaja, caly dzien przed kompem ehhh Do tego chyba usb rozwalilem, bo nie chce mis ie laczyc z kompem, co chwile mi sie restartuje ehhh Jak ktos wie jak pomoc to piszcie ludziska bo se w leb strzele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×