Skocz do zawartości
loccutus

Mały update dla posiadaczy sterowników aqualed.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy trzeba będzie aktualizować oprogramowanie lampy a jeśli tak to czy przy aktualizacji oprogramowania lampy wystarczy wybrać typ lampy znajdującej się na pierwszym screenie i kliknąć aktualizuj (chyba mam CMP )czy trzeba będzie samemu wybrać oprogramowanie z pośród dostępnych. Bo jako laik komputerowy już dość namarnowałem Twojego czasu przy przywracaniu pierwotnego oprogramowania lampy i nie chce przez to przechodzić jeszcze raz. Ale z drugiej strony fajnie byłoby mieć trochę więcej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz z doświadczenia - każdą uwaloną lampę ode mnie można postawić na nogi zworką w odpowiednim miejscu i momencie. Nie jest to problem dla mnie żeby pomóc w razie czego wiec nie obawiaj się.

Tak będzie trzeba zaktualizować soft w lampach bo ujednolicenie wymaga zmiany w protokołach transmisji - jednym słowem na "pierwszy raz" z tym nowym softem nie klikasz "rozpoznaj" tylko zaznaczasz ręcznie odpowiedniego ptaszka i dajesz aktualizuj, kolejnym razem soft sam sobie rozpozna z czym ma do czynienia.

Pliki firmware są zakodowane w pliku Exe, więc odpadnie problem wgrania złego pliku jeśli wskazało się prawidłowo model komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pomocy z Twojej strony to nie można złego słowa powiedzieć. W takim razie czekamy niecierpliwie na ukończenie prac. Pozdrawiam Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRAWO....!!!!

to chyba jest specjanie dla mnie... bo ja mam w jednej lampie dwa kompy... :)

Pozdrawiam

T

PS

Leszku, panel wymieniłem dopiero co i ten "stary" czeka na wysyłkę do Ciebie.... ale chyba dopiero między świętami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pali się - spokojnie, szerokie ruchy :) Aby działało i sprawiało radość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie bawie sie od wczoraj komputerem zamontowanym w mojej lampie PS BP :))))

oczywiscie lampe kupilem z zamyslem sterowania jej przez profiluxa jak to podaje w specyfikacji producent.

I jakos wcale nie bylem zdziwiony ze produkt firmy PS nie bardzo ma ochote dzialac z przesnym niemieckim komputerem akwarystycznym.... ciekawe dlaczego ....

ale mniejsza z tym

wczoraj od Leszka wrocila lampa z Locutusowym komputerem i softem. ZAJEBOCHA :)))))

bawie sie i jestem pod wrazeniem poprawnosci dzialania, latwosci obslugi i intuicyjnosci :)

komputer bez problemu laczy sie z lampa pomimo pewnie chinczyckiego nieautoryzowanego lutu na scalakach :)))

wlasnie chyba ponaciskam Locutusa o jakis specjal magic program "Kuryle-Czukotka" albo "Barens-Diomedes Island" :))))

ale teraz do rzeczy :)

pokazcie swoje profile swiecenia (kto ma) moze cos ciekawego z tego wyniknie.

na poczatek zalaczam swoj, pewnie bede go jeszcze modyfkowal ze 100 razy ale... tak na poczatek :)

post-654-0-43932200-1360090216_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Momencik: dobrze rozumiem że w lampie PS masz kompa od Leszka i nowy soft też od Leszka? Taki tuning jest możliwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak - Sushi miał po prostu slave'a wcześniej.

Komputer BP wstawiony jest oryginalny. Wymieniony ma tylko firmware żeby gadał ze softem z wykresami. Taki tuning na życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to mnie w sumie mogłoby interesować bo w tych lampach to chyba soft jest najsłabszym ogniwem :-) odezwę się później na PW w tej sprawie.

Edytowane przez Qlfon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja lampa dopiero się składa ale pomysł z wrzucaniem harmonogramów świetny.. przynajmniej taki ktoś jak ja kto dopiero ją dostanie i zanim ogarnie, to może sobie poodgapiać ;) także wrzucajcie wrzucajcie..

a jak to jest z tym moonlight? to jest tak że świecą się wszystkie diody i gasną czy można osiągnąć efekt przemieszczającego się księżyca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja softu na PC dla użytkowników lamp 3 kolorowych ( z modułami LED jak an zdjęciu poniżej) :

39-183-thickbox.jpg

 

Poprawione zostały stabilność połączenia z modułem Bluetooth i sterowanie wykresem - wygodniejsze punkty do uchwycenia myszą i większe marginesy dla łatwiejszego umieszczania na wykresie punktów o bardzo niskiej jasności (okolice 0.5-1%)

W trybie manualnym dodałem też możliwość precyzyjnego ustawiania mocy. Moonlight można ustawić dla dowolnego koloru.

 

http://aqualed.pl/attachment.php?id_attachment=7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update dla posiadaczy lamp 6-cio kolorowych ze sterownikiem NET, lub zbudowanych samodzielnie w oparciu o komputer AQL-CMP/W  (wyposażony w moduł WiFi). Wersje 8 kolorowe (UV + moonlight Blue) wkrótce.

 

S1.jpg

 

S2.jpg

 

S3.jpg

 

 

Poprawki objęły :

 - niezgodność rozszerzeń plików przy odczycie i zapisie harmonogramu

 - usunąłem przyczynę niemożliwości nawiązania połączenia WiFi bez uprzedniego restartu aplikacji (Socket error) na niektórych słabszych maszynach PC

 - poprawka w zamienionych kolorach czerwony/zielony w ustawieniach ręcznych

 - poprawka w pliku audio Mp3 z burzą (synchron z błyskawicami) - teraz 30 minut prawdziwego sztormu w jakości HD o ile masz dobre głośniki :)

 - poprawka w  ustawieniu Kelvin Rate (18.000K)

 - aktualizacje firmware które jest "zaszyte" w programie

 

Do zrobienia (nie zdążyłem w weekend)  zostaje  jeszcze zmiana kontrolki wykresu żeby można było swobodnie i przyjemnie edytować punkty myszą. Jeśli na tym etapie ktoś chciałby budować bardziej złożone harmonogramy - proszę o kontakt, wytłumaczę jak zrobić to przy pomocy notatnika edytując plik harmonogramu.

 

oto link do pobrania : http://aqualed.pl/attachment.php?id_attachment=8

 

Jak zwykle dziękuję i proszę o wszelkie spostrzeżenia i uwagi -  system jest bardzo złożony  i bez was użytkowników nie dał bym sam rady znaleźć wszystkich błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam Leszku, czy to dotyczy moich lampek, tak mi się wydają znajome te poprawki...



Bardzo ciekawy efekt burzy, tylko działa mi na jednej lampie (master), slave pozostaje na ustawieniach wg harmonogramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×