Skocz do zawartości
loccutus

Mały update dla posiadaczy sterowników aqualed.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ten błąd zauważyłem pojawia się zwykle gdy aplikacja próbuje ponownie wysłać pakiet danych (bo poprzedni gdzieś "wyparował" po drodze do lampy) a windows wtedy idiotycznie ponownie  otwiera juz raz otwarty socket do transmisji. Sytuacja analogiczna do próby otwarcia już otwartych drzwi która to wywołuje alarm - "o kurna drzwi nie ma, i co teraz?".

Nie mam pojęcia dlaczego winda to robi zwlaszcza że mam w kodzie wyraźnie zaznaczone żeby to ignorować i skoro soket jużo twarty to nei otwierać ponownie tylko wysyłac przez niego dane.

Co smieszniejsze w androidzie nie ma szans żeby taki błąd sprowokować. Albo to uroda systemu na zasadzie sorry taki mamy windows, albo gdzieś robię błąd logiczny który przechodzi przez kompilator bez wykrycia. Na razie nie mam na to lekarstwa :( mam tylko nadzieje że nie dzieje się zbyt często. Pomaga zmniejszenie ruchu w sieci np. wyłączenie torrenta jeśli używasz na czas transmisji danych do lampy. Wiem że to półśrodek ale nie mogę znaleźć przczyny żeby ją wyeliminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyraznie zmniejszyla sie ilosc bledow i zwiekszyla predkość komunikacji jak zmieniłem elegancka antene od starego rutera na drucik ze spinacza :)

 

PS

Problem z Framework juz naprawiony - Windows automatycznie zainstalowal jakies poprawki, ktore uniemozliwialy odpalenie progaramu. Usunalem to poprawki i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziwna sprawa z tymi Frameworkami ale widzę że to tu jest jednak pies pogrzebany. Nie wiem chyba czas zmienić środowisko :)  A co do anteny - czasem tak jest że zwykły drut odpowiedniej długości ma lepsze dopasowanie do nadajnika (modułu) niż fabryczna piękna antena i po prostu działa skuteczniej.

Paweł - pogrzebałem troszkę w sofcie i myślę że znalazłem przyczynę wyskakiwania tego błędu który pokazałeś. To znaczy nie jestem pewien czy to to co zmieniłem, w każdym razie nie mogę już zaobserwować czy to coś pomogło czy nie bo nie mogę tego błędu wywołać. Do pobrania nowa wersja 5.0.219

http://aqualed.pl/attachment.php?id_attachment=11

 

Aha i jeszcze jedna ważna uwaga. Moduły WiFi jakie kładę do lamp, nie są skonfigurowane aby pracować w sieciach innych niż WPA - więc jeśli ktoś używa szyfrowania WEP to nie będzie działało :( pracuję nad tym (trzeba dodać kilka opcji konfiguracyjnych) ale póki co lepiej przestawić sieć w domu na WPA/WPA2. Z drugiej strony jest plus bo będzie bezpieczniejsza więc warto :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja  NET50_221. Od teraz możliwe jest zapisywanie i odczytywanie ustawień lampy z/do pliku. Pliki ustawień można współdzielić z innymi użytkownikami. Dopisałem też możliwość aktualizacji firmware lampy bez konieczności używania innych programów. Od wersji 50_215 soft wspiera również 3 kanałowe lampy Pacific Sun ale wymagana jest zmiana firmware/u - opisywałem jak to zrobić (również jak przywrócić oryginał) na tym forum.

Jeśli macie jakieś pomysły czy propozycje co można dodać do programu - chętnie wysłucham.

Zapraszam do pobierania.

http://aqualed.pl/ftp/N_50_221.zip

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna łatka - umożliwia wymuszenie połączenia w przypadku kiedy system nie chce odnaleźć prawidłowo podłączonej lampy według identyfikatorów sprzętowych USB - VID oraz PID. Najczęściej zdarza się taki przypadek w systemach WIN7i 8 wersji 64bitowej

http://aqualed.pl/ftp/N_50_222.zip

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - pisze sam do siebie ale cóż...

A5_WiFi.jpg

Coś dla dłubaczy.  Najnowszy sterownik lamp hybrydowych w wersji A5. Jeśli budujesz lampę T5 bądź Ledową, lub hybrydę - oto moja propozycja dla Ciebie. Nowy sterownik jest całkowicie kompatybilny wstecz i wprzód ze softem N50, a przygotowany już sprzętowo do sterowania modułami 6cio kolorowymi... ale o tym już niedługo. Na sklepie, który właśnie jest silnie modernizowany -  od poniedziałku - tymczasem można poczytać instrukcję obsługi http://aqualed.pl/ftp/A5_instrukcja.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Faktycznie niezły monolog. 

 

Czy to jest ten sam komputerek co jest w mojej lampie panie Leszku ??

 

Czy kiedyś będzie można się spodziewać obsługi 6 kanałów ??

 

Pozdrawiam Marcin 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje obsługi dla nowych kontrolerów i modułów LED - kto ma ochote przejrzeć - zapraszam.

http://aqualed.pl/ftp/AQL-Z4_instrukcja.pdf   http://aqualed.pl/ftp/A5_instrukcja.pdf

Nie mam pojęcia czy wykorzystam dodatkowe dwa kanały, jak to mówią lepiej mieć a nie potrzebować niż potrzebować a nie mieć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest szansa na program w wersji angielskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o tym - sterowniki poza PL sprzedaję w zasadzie 100% Polakom więc nie było dotychczas powodu. Jest to możliwe, owszem ale jakoś nie było motywacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś gotowy plik z ustawianiami manualnymi :) bo chciałbym podejżeć wasze ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka zmian jedne kosmetyczne :

 

czarne tło w aplikacji jak było w wersji poprzedniej :)

 

no i nie wiem czy się da ale w trybie nocnym wygasić LCD :) jeżeli by się dało to zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - pisze sam do siebie ale cóż...

A5_WiFi.jpg

Coś dla dłubaczy.  Najnowszy sterownik lamp hybrydowych w wersji A5. Jeśli budujesz lampę T5 bądź Ledową, lub hybrydę - oto moja propozycja dla Ciebie. Nowy sterownik jest całkowicie kompatybilny wstecz i wprzód ze softem N50, a przygotowany już sprzętowo do sterowania modułami 6cio kolorowymi... ale o tym już niedługo. Na sklepie, który właśnie jest silnie modernizowany -  od poniedziałku - tymczasem można poczytać instrukcję obsługi http://aqualed.pl/ftp/A5_instrukcja.pdf

Chciałem sobie trochę podłubać i zamówiłem ten kontroler 7 marca, dotychczas nie otrzymałem, mimo kilkukrotnych zapewnień. Z racji tego, że zamówiłem na adres w Polsce (byłem z wizytą u rodziny) nie zobaczę go pewnie przez dłuższy czas, nawet jeśli jakimś cudem dojdzie.

Jestem bardzo zawiedziony firmą Aqualedpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update...

Otrzymałem zwrot gotówki i przeprosiny. Niesmak jednak pozostał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mógłby ktoś z kolegów wrzucić link do softu do lampy?

Bo niestety z wszystkich podanych wyżej nie działa. 

 

Byłbym bardzo wdzięczny. Może być na chomiku czy innych.

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×