Skocz do zawartości
luft

360 stopni Lufta

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obiecałem tak czynie. Mój pierwszy dziennik, a w nim powstający nowy projekt 360 litrów netto.

Wymiary 120x60x50 3xOPTI. Podświetlać baniak będzie lampa T5 6x54W z mojej kolekcji. Jeśli starczy czasu zacznę coś konstruować ze skały ( do wyboru przywiozlem na balkon jakies 120 kg). Stawiam oczywiście baniak na 100 % suchej skale. Reszta w dalszych odsłonach. Pozdrawiam. Mariusz

gallery_1339_107_716709.jpg

gallery_1339_107_169948.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Mariusz w końcu masz nowe szkiełko.

P.S nie zapomnij o grzebieniu :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już nie mam czego czesać :D Grzebyk bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamówiłeś takie ładne szkiełko? Z niecierpliwością czekam na dalsze wiadomości z placu budowy. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz.

Trochę więcej informacji.

Korona będzie?

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W planach jest korona

falowniki nie wiem jeszcze jakie, ale troche mam na stanie modeli wiec coś się dobierze

Długo myślałem nad obsadą koralową, bo na tym się skupiam (ryby dodatek, z pokolcy marzy się chelmon, bez cisnienia na inne)

Sam ciekaw jestem jakie konstrukcje mi się ułożą. Ze 110 ponad kilo będzie w czym wybierać. Z założenia jakieś 3 bonsai skalne, czarne tło. Bardziej nastawiam się na obsadę LPS, zoa, tuby, oraz miejsce na twarde korale. W obecnym zbiorniku chciałem zmaksymalizować obszar do zasiedlenia życia dając duzo skały na 100 litrów. Obecnie marzy się coś lżejszego dla oka. Chciałbym uniknąć efektu przeładowania baniaka. Nie podobają mi się ani szczepki wyłożone na plaży frontu baniaka, ani też nawalenie obsady majowego TOTM 2012. Także plan zagospodarowania w miare luźny, choc jak mówię będzie sporo lpsów (które już się hotelują w kilku zbiornikach :) ). Poklejona sucha skała będzie mieszać się jakiś czas w baniaku głównym, w miedzy czasie podmienię sumpa, gdyż muszę sobie policzyć plac/przegrody na to co chce miec. Siporax będzie, odpieniacz (chiński) piękny :), obiegówkę jakąś new jeta wsadze nie za mocną. Myslę też czy nie trzymać w sumpie glonów spagetti, podświetlanymi lampa power compact 5W (takie lampki do mnie jadą) - bardziej po to by mieć jedzonko żywe dla tych pokolcy (których to rzekomo nie planuję :D ). Projekcik bardziej low tech z dotychczasową praktyką, by sobie życia zbędnie nie utrudniać. Pozdrawiam. Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamówiłeś takie ładne szkiełko? Z niecierpliwością czekam na dalsze wiadomości z placu budowy. :thumbsup:

co do szkła to miało poprawkę, z której nie jestem do końca zadowolony o czym pisałem na NR, ale tutaj nie chce już pisać by sie nie denerwować :)Baniak stoi i nie bede juz nic kombinować. Pozdrawiam. Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luftcik chelmon to nie pokolec to ryba z rodziny chetonikowatych.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luftcik chelmon to nie pokolec to ryba z rodziny chetonikowatych.

Pozdro.

Zapamiętam :) W rybach tak nie siedzę jak w koralach. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft udanego startuno.gif

Miało być tak hehe yes.gif pozdrobiggrin.gif

Edytowane przez Piotr34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio lufcik beder czekal na twoje efekty

W końcu założyłes :P swój dziennik tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft z twoją praktyką to buła z masłem :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cięzkim bardzo weekendzie wracam do tematu...

Jak sobię tutaj popiszę, zacznę sprawdzać szczelność śrubunków, zalewając komin. Do tej pory baniak stoi pod ukosem ponieważ po usunięciu obrazka ze ściany musiałem wyszpachlować dziury i zamalować ślady. Jutro mam nadzieję uda się gdzieś zamówić sump (projekt jest: 100x54x35cm z przegrodą na siporax. Około 100 litrów/22cm wysokość wody).

Obraz na chwilę obecną (nie licząc skończonej hydrauliki. Za pomoc dziekuję Akvariusowi)

gallery_11089_1444_54780.jpg

gallery_11089_1425_64003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladnie, ale wydaje mi sie ze przy tak planowanej obsadzie moze ci brakowac miejsca na korale :) ja bym dolozyl jeszcze jakies platformy , powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×