Skocz do zawartości
jackul

odpieniacz wielkie tejemnice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak każdy borykam się z większym lub mniejszym problemem NO3

problem ten powinien rozwiązywać opieniacz lub inne rozwiązania.

porozmawialem z kilkoma osobami i zacząłem główkować dlaczego u niektórych po przerobieniu tak ladnie pieni

no i co przerabiali??

pomyślałem i doszedłem do jednego wniosku ze powietrze powinno byc podawane (tak jak jest teraz w nowych opieniaczach)przed pompa wodna, tak tez zrobiłem ale .... nie było efektu bo powietrze powodowało zwolnienie przepływu wody a co za tym idzie lipaaa.

gdzie leży błąd... w każdym skimerze jest przeweżka która niestety, ale nie przepuszcza więcej wody, a co za tym idzie pompa nie zasysa jej za szybko a to jest potrzebne by powietrze łączyło sie z woda w wirniku.

rozwierciłem przewężkę podałem powietrze na wirnik i.....

dziala!!!!

skimer bez większych przeróbek działa, od pienia, aż się w nim gotuje nie będę wam robił zdjęć bo to nie odda tego jak to działa ale uwierzcie mi ze działa.

powiem wam tak mam skimera V2 1200 i wyrzucał mi przez tydzień 100-200 gram syfu ale patrzyłem na niego i to byl jego szczyt.

sprawdzimy to tak, uwierzcie ze nie będę kombinował mam teraz po zmierzeniu testem sery 30 NO3 może więcej sprawdzę jutro albo pojutrze i wam powiem czy cos sie zmienia jesli nie to znaczy ze to nie jest to na co czekałem(będę dalej kombinował)

jestem zielony jeszcze jeśli chodzi o akwarystykę morska czytam sporo rożne fora i wszedzie sa kolesie którzy doszli do tego ale nie chcą tego ujawniać, tak mi sie zdaje :P ale widze ze dziala... zdradzam(moze nie zdradzam ale informuje) to do czego doszedłem.

mysle ze może komuś się to przyda i skorzysta, bez wywalania kroci na różnego rodzaju środki usuwające no3 lub nowe skimery.

ps dodam fotki! :whistling:

1. po około 1 h pracy

2. to jak wygląda teraz pienienie uwierzcie ze wcześniej bylo widać wszystko na wylot teraz biała ściana bąbelków :P

3. to moj baniaczek wiem ze jeszcze wiele przede mną.(ucze sie)

post-2130-0-81895000-1335006074_thumb.jpg

post-2130-0-72066700-1335006147_thumb.jpg

post-2130-0-22218300-1335006161_thumb.jpg

Edytowane przez jackul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 sprawa odpieniacz do wymiany zdecydowanie za mały ,ani nie pieni widze co ma w kubku szukaj apf 600 lub coś do zrobienia siporax na no3 i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ameryki to ty nie odkryłeś :P Zwężkę dobiera się odpowiednio do pompy.Masz jakiś wzór na rozwiercenie zwężki, czy zrobiłeś to na chybił trafił? Też kiedyś kombinowałem i nici z tego wyszły :(

Kupiłem zwężkę orginalną do OR 3500 i koniec z diy. Co prawda cudów nie ma ale mi i zwierzakom wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem jestem zielony

ale w tym wypadku poczekam na efekty.

jesli chodzi o jakieś przeliczniki, to jak piszesz. na chybił trafił, za chwile sie okaże ze trzeba mieć wzór na ....

sorry życie?, ludzie nie da sie układać wszystkiego pod jakiś wzór(czasami trzeba na żywioł nie tak sie uczyliście). zapomniał wól jak cielęciem był....

jesli działa i pieni to chybo to o co chodzi ...chyba ze nie o to chodzi, to ja juz jesem głupi

to juz nie wiem czego oczekuje, akwarysta od od pieniacza.

dla mnie ok.

jesli chodzi o to co ma w kubku to przepraszam chyba uwarzenie kolega nie przeczytał,

w oryginale na 270l dałem od pieniacz V2 1200(to i tak z dużo) i z z tygodnia od pieniania miałem od 100-200 ml syfu

a teraz po godzinie mam 100ml wiec chyba to trochę lepiej,... trochę.

ale moze jestem za zielony

ps jak pisalem zrobie testy i podam wyniki

pozdrwiam

Edytowane przez jackul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jesteś zadowolony i to najważniejsze :)

Mi osobiscie szkoda by bylo kasy na kupowanie co chwila nowych zwężek ,jak by coś nie wyszło .Diy doprowadzilo mnie do szewskiej pasji.A co do zawartości kubka ,nie zauważyłeś różnicy w jakości syfku ? Tu liczy się chyba jaki jest towar a nie ile się go uzbieralo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie dalej taki sam brazowy szlam

ale przedobrzylem....

cholera

pieknie pienilo ale ja chcialem jeszcze lepiej nie wiem po co :geek::angry:

ponacinalem lopatki wirnika w pompie i lipa

kurcze nie pomyślałem wydawało mi sie ze będzie lepiej tak jak w mniejszym odpieniaczu V2 400

tam po nacieciu piana taka ze historia. :woot:

a teraz nie moge kupic tego wirnika od rio 3100

moze ktos z kolegow ma na odsprzedanie alebo orientyje sie czy mozna uzyc z innej firmy proszę podpowiedzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory, moze zdjecie nie jest najlepsze, ale ja tam jakiegos szalu z piana nie widze :/

jesli tak pienie po przerobce i jestes mega zadowolony (no chyba, ze zle widac) to rzeczywiscie wymien ten sprzet na inny, bo to ZADNA piana,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co marny ten sprzet to prawda ale teraz jest lepiej (bylo ale naprawie)

jesli chodzi o podmiane to jak to patrzec kurcze wymiarami?? długością??

kurcze . nie mam wgladu na inne jak sa to sa bez rozmiarow

macie moze strony gdzie sa opisane wirniki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" siporax na no3 " oczywiście na podniesienie.

robi juz w planie takie troche wieksze akwarium 150x60x60

do tego tez odpowiedni sump w ktorym na pewno nie zabraknie miejsca siporax

bede musial jeszcze tylko poczytac co i jak ale dolacze chyba do waszej grupy :P

tak ze dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie nie dozywalem aleno coz jak sie chcialo lepiej a wyszlo gorzej :sick:

ale naprawilem i znowu pienie jak wsciekly wiec za 2 dni sprawdze no3 i zobaczymy co si bedzie dzialo

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×