Skocz do zawartości
smithpl

Drivery do LED max 1.1A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zostały ostatnie 4 sztuki driverów z tej serii jakby co

aktualnie dostepne na 900ma, 1.1A, 1.3A, 1.4A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie moja sprawa ale po co sterować Cree XP-G na 1, 3, 1,4 mA ? Co dzięki temu uzyskamy ? Parę % więcej światła ? Zmniejszamy żywotność LED, musimy wymusić chłodzenie. LED w cale nie świeci więcej jak ma więcej prądu to nie przekłada się proporcionalnie. Daj dwie diody więcej np. na prądzie 1 mA i zyskujesz na ilości światła i na żywotności. Już się zamykam :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek, kazdy robi jak lubi.

Co do merytoryki to sie nie wypowiadam bo chyba nie czytales dokumentacji producenta. No chyba ze ty wiesz znow lepiej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanko, czy do tych driverow idzie podpiąć jakiś potencjometr do sterowania jasnością, czy tylko komputer wchodzi w grę?

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowanie PWM wie komputer albo konwerter z potencometru na PWM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się kompletnie na elektronice i tych wszsystkich zagadnieniach, ale czy np taki regulator BT4-AN z tymi driverami zdałby egzamin? A może jakiś inny byłby odpowiedniejszy?

Z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mógłbyś podpowiedzieć jakąś opcję na sterowanie mocą oświetlenia poprzez te drivery? nie musi być bardzo wyszukana, ma spełnić po prostu swoje zadanie.

Chyba, że poszedłbym w kierunku ARM o ile dobrze pamiętam od Muftiego? Przeglądając stronę z twoim akwarium rzucił mi się w oczy i jeżeli byłaby możliwość zamówienia sobie takiej zabawki to chyba rozwiązywałoby problem sterownia światłem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale chyba nowy arm ma opcje sterowania. Ja nie korzystam w ogole z opcji sciemniania ledami wiec cezko mi powiedziec. (jakos nie czuje takiej potrzeby ;-) mimo ze mam sterownik )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety W ARM nawet tym nowym nie ma opcji płynnej regulacji oświetleniem, a szkoda. No nic jeżeli chodzi o światło będę szukał jakiegoś rozwiązania, bo ja jednak czuję potrzebę regulacji mocą światła z prostego powodu - od razu nie będę miał hodowli korali, więc nie widzę sensu wywalania setek czy dziesiątek watów każdego dnia daremnie w kosmos.

Będę kombinował z tym BT4-AN, albo może uda mi się dobrać jakiś potencjometr.

Pozdrawiam

Edytowane przez daro76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie umieścić tutaj rysunek poglądowy driverów z opisem podłączeń dla osób które go kupiły.

post-368-0-82759000-1337863655_thumb.png

Ponieważ widzę pewne rozbieżności pomiędzy tym schematem, a zdjęciem pokazanym wcześniej, to mam pytanie, czy każdy z driverów ma wyprowadzone styki na indywidualny PWM?

I drugie. Z ineego wątku wynika, że największą sprawność MBI uzyskuje się chyba przy dławiku 68uH. Mogę się dowiedzieć jakie dławiki Ty montujesz?

Edytowane przez Mystik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest taka ze na fotce jest ver. 1 a teraz jest juz 1.1 i te wlasnie sprEdaje. Wszystki maja wyjscia ktore sobie sam wyprowadzic albo prylaczac do 2 wyjsc pwm1 i pem2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarla nowa seria pcb pod drivery wiec jak ktos potrzebuje to zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×