Skocz do zawartości
thcskiba

Pompka dozujaca

Rekomendowane odpowiedzi

to jak panowie konstruktorzy, będą do sprzedania sterowniki do pompek? bo jakby co to ja kupie chętnie bo moje umiejetnosci elektroniczne są mierne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skiba jakiś czas temu pisał, że lada dzień wyjdą pompki made in China, no i pokazały się tylko tyle, że made in Poland i to Polska jak najbardziej środkowa.

Tu link do aukcji gdzie są sprzedawane:

http://www.allegro.pl/item533724440_dozownik_akwarystyczny_pompa_dozujaca_nowosc.html#gallery

A tu dyskusja na nano:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=19560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie extra

Same pompki sa bardzo dobre zaklada je miedzy innymi firma Deltec w swoich wyrobach co napewno swiadczy o ich jakosci

Do podawania tak malych precyzyjnych dawek to chyba pierwsze takie dostepne urzadzenie

Moze z czasem Luk pomysli nad bardziej rozbudowanym sterownikiem mysle tu o podtrzymaniu pamieci w przypadku braku zasilania

Niestety ten szczegol napewno spowoduje wzrost ceny ale jesli bym mial kupic sobie ten zestaw to dolozyl bym do tej opcji

Cena zestawu b. dobra sama pojedyncza pompka z nazwa Deltec to wydatek rzedu 400 zl cena od dystrubutora lub w UK za 66 funtow

http://www.charterhouse-aquatics.co.uk/catalog/peristaltic-pump-p-2440.html

Trzy pompki plus sterownik mozna latwo policzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze problem polega na tym iż LUK dostarczył na rynek produkt w cenie po kosztach.

To zamyka mu trochę możliwości rozwoju ... no chyba że ma to być "domowa DIY" produkcja po pracy.

Aktualnie także planowałem wprowadzenie w/w urządzenia na rynek w trochę rozbudowanej wersji ( zegar RTC, podtrzymanie konfiguracji i czasu, komunikacja z PC oraz kolejnymi juz przygotowanymi modulami do regulacji oswietlenia, temp. PH, Redox itp ). Niestety postawiłem troche na jakość wizualną i techniczną wersji pudełkowej a to wydłuża okres developerki...

Skiba, te pompki sa po 100pln... ( model mini ) model bardziej dokładny jest droższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki thcskiba za pochwały, jeśli chodzi o podtrzymanie pamięci to intensywnie nad tym myśle i wcale nie podniesie to drastycznie ceny, lada dzień zaczne sprzedawać też pojedyńcze moduły do metody zeovit o bardzo dużej dokładności.

W przygotowaniu również komputer przeznaczony do akwarystyki morskiej sterowanie trzydziestoma różnymi urządzeniami z pełnym kalendarzem miesięcznym kompatybilny z PC z wszelkimi wymyślonymi bajerami + kilka mojego pomysłu i to wszystko w cenach dampingowych!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pompki do zeo można juz sie "zapisywać " będą dostępne w następnym tygodniu.

Pompka w estetycznej obudowie z zasilaczem w komplecie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LUK4344 jeśli to nie tajemnica, może podzielisz się z nami informacją co steruje tymi pompkami ?

Pozdrawiam

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebastian.... to nie jest tajemnica, ale nie bardzo wiem co odpowiedzieć

jest to sterownik zbudowany specjalnie do tego urządzenia i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię, czyli jest to płytka sterująca. Na czym to działa ? na Bascomie ?

Pytam dlatego że ostatnio na allegro widziałem takie płytki sterujące właśnie na bascomie i pomyślałem sobie że gdyby to jakoś ogarnął można by było na jej bazie zrobić podobny sterownik.

Pozdrawiam

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś próbowałem z czymś takim, ale zakłucenia od silników powodowały resetowanie procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam Luka pod bokiem (jedno miasto) nie był bym sobą gdybym nie wyciągnął jednej sztuki do testów. Pierwsze wrażenie jest naprawdę pozytywne, urządzenie programuje się bajecznie prosto i co ważniejsze to co zaprogramujemy w [ml] faktycznie otrzymujemy na wyjściu :D Pomęczyłem pompkę przy różnych objętościach podawanego płynu i faktycznie nie zaobserwowałem odchyleń przy pomiarach wykonywanych małą menzurką. Najlepsze jednak kiedy dobrałem się do tzw. trybu serwisowego i zmniejszyłem ilość dozowanego płyny - po prostu rewelacja, można ją zaprogramować w ten sposób że wykona minimalny obrót co przekłada się na kilka kropli płynu :)

Biorąc pod uwagę jakość do ceny Grotech ma czego się bać przynajmniej w PL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro, najpóźniej w poniedziałek postaram się nakręcić video (niestety komórką) z działania slow dosera którego zakupiłem do swojego zbiornika. Na chwilę obecna mogę powiedzieć że dozowanie jest naprawdę powolne - kroopplaa......kroooppla.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harari mam pytanie co do tej pompki do start2, jaka jest jej minimalna ilośc podawania plynów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sly, pompka pompuje około 4 ml/min więc na sekunde jest to 0,06, wiadomo natomiast że woda ma tendencje do tworzenia kropli i tak tez jest w tym przypadku, utworzenie kropli trwa 2 sekundy więc minimalna ilość jaką realnie możemy uzyska np. poprzez zastosowanie sterownika sekundowego to 0,12.

Chyba żeby zastosować na końcu wężyka jakąś dyszę albo igłę, która będzie powodowała powstawanie mniejszych kropli.

nakręciłem filmik z pracy pampki, ale niestety komórką i jest bardzo marnej jakości, jutro postaram się wstawić jakiś przyzwoity film.

Z tego co wiem to Harari kupił ją do zeovitu, ale niech sie sam wypowie

http://pl.youtube.com/watch?v=0WhcNrkexzc&feature=channel_page

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się wypowiadam :pardon: U mnie pompka podnosząc trochę wyżej podaje około 3,5ml / min. Ja potrzebuję podawać 2x na dobę objętość 3 - 4 ml tak więc dla mnie idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×