Skocz do zawartości
AnT

Sekta Siporax-siarzy

Rekomendowane odpowiedzi

test fajny

coś pokazuje

ale też nie do końca

 

niemniej uczy samodzielnego myślenia i szukania "własnej" prawdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test z YT,jest mało miarodajny  ,aczkolwiek coś pokazuje :wink: ,gdyby wszystkie "próbki" miały ten sam kształt ,wielkość itd.  ,to co innego :yes:  test by wyglądał inaczej :yes:  ,ale jak słusznie napisał Luft ,uczy samodzielnego myslenia....Tak żeby nie było ,jestem zwolennikiem siporaxu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy podmianie chciałem przeczyścić siporax, pierwszy raz od zastosowania (po roku zdaje się). Spodziewałem się tony brudu na rurkach. Wyciągnąłem koszyk i jedyny osad jaki znalazłem był na kratce, z której zrobiłem koszyk. I też w sumie nie wiele...

Edytowane przez nanorafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się szybko zasyfiał a dodatkowo po miesiącu był zarośnięty gąbkami co zapewne zmniejszało jego powierzchnię filtracyjną,dlatego wtedy zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim sera marin mam 2l siporaxu i parametry utrzymuja sie stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie,

ile siporaxu można dokładac do systemu na raz? jest jakaś bezpieczna granica? czy to obojetne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak sie jeszcze zapytam, zapodajecie  jakies bakterie denitryfikacyjne?

nigdy zadnych nie stosowalem, wiec pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja sie poważnie zapytałem.

do siporaxu dokładany jest sera  nitrivec, stosujecie to? czy jakies inne bakterie?

 

zauważyłem, że na skale w różnych miejscach zaczyna sie pokazywać, dino i cyjano, po przejsciu dojrzewania nie miałem z tym nigdy problemu... teraz doszedł siporax, 5 litrów na 600 wody, czy bakterie sie wyprowadziły do siporaxu??

musze jakos zadziałać.... bo zaczyna mi sie to nie podobac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie nie zaszkodzą a mogą pomóc w konkurencji z cyjano, kup ampułkę biodigest i zapodaj, po tygodniu, dwóch następną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno, czy ktoś stosuje "obok" siporaxu również NP kulki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem i nic nie szkodzi. Siporax to jak sztuczna skala i tak go traktuj.

Edytowane przez remel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

cały czas mam siporax

dodatkowo od ponad trzech miesięcy pellety czarne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat,

przeczytaem wątek od początku i też skłaniam sie ku zakupowi. Od jakiegoś czasu coś mi generuje niesamowite ilości NO3-30-50 i PO4-0,25 (akwa ma prawie 2 lata), absorbery nie dają rady, podaję również NP pro + Pro Bio S AF, coś tam spadło ale dalej do równowagi daleko. Mam w swoim sumpie jakąś ceramikę igąbkę porowatą może to wytwarza takie ilości. Czy waszym zdaniem jest jakaś szansa aby siporax poradził sobie z tym draństwem? Ile tego mam zakupić do swojego akwa? Może ktoś ma na sprzedaż lub ktoś jest chętny na zakup większej ilości na spółkę

Sorry za mały off top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fosforany z takiego poziomu to cza raczej absorbentem.

Zrób przegląd baniaka - gdzie zalega dużo syfu dawno nie usuwanego . Wszelkie gąbki jeśli ich regularnie nie wymieniasz "brudzą" wodę no3 i po4.

Siporax zawsze dopomoże ale jest to proces długotrwały zanim zasiedli sie odpowiednią ilością bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fosforany już spadły. Gorzej z no3. Syfu nie mam babka regularnie czyści piach. Obieg wody tez ok. Gąbki czyszczę przy każdej podmianie co tydzień. Może je usunąć?

Edytowane przez marioletti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym gąbki usunął, a ile masz tego piasku ? Działa jak DSB ? bo jak nie, to jest to siedlisko syfu, babka tylko powierzchownie czyści. Jak masz go centymetr czy dwa to dobrze jest go przedmuchać jak żwirek w akwarium. Po dwóch latach może już nieźle oddawać.

Spróbował bym tez zwiekszyć dawkę NP pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×