Skocz do zawartości
AnT

Sekta Siporax-siarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze oryginalny... Nawet gdybym chcial cos innego to w usa jest to nie osiagalne, albo poprostu nie moglem znalezc :-/

Tak samo z rozmiarem, wiem ze wiekszosc z Was uzywa I poleca wieksze walki, niestety mieli tylko male.

post-1672-13608883075307_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wooboodoo - glony - parametry

co podajesz z chemii - jak długo -co z mieniłeś ostatnio z tego ?

tak wygląda z opisu jak by za dużo mikro a nie wina siporaxu ;)

jeśli lejesz vodke to:

- masz wyższe NO3 i jak temat PO4 ?

- lub jako pożywka dla bakterii ?

jak temat bakterii co podajesz - jak często ?

do tego jak ci spadło kh poniżej 7 - to jak jazda na krawędzi z glonami

lejesz ballinga czy reaktor

jak balinga to odstawa NaCL

po za tym jak temat żelaza

(edit) aha - i jakie masz te gluty brązowe ?

które ??? - http://www.reefcleaners.org/index.php?option=com_content&task=view&id=54&Itemid=81

p.s

jadę na siporaxie ponad rok płukałem go dopiero może 3 razy

Daniel

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel,

Z chemii prawie nie podaje nic, sporadycznie kapne kilka kropel stront, iodine bo mam troche miekasow niech sie pociesza, zeovit juz dawno odstawilem kompletnie choc czasem zdarza mi sie sięgnąć po sponge power.

Z ta wodka to raczej myślałem o podkarmieniu bakterii bo niby parametry są akceptowalne. Pare tygodni temu zaczęłem lac ballinga bo kh miałem juz 6.1. Uzylem preisa i w/g instrukcji bezpieczna dawka to 50ml/100 l wody dziennie, trochę sie zapedzilem uznając ze skoro mam ponad 500 l w obiegu moge spokojnie lac, no i polalem 100ml rano i 100ml wieczorem w ciagu 2 dni z 6.1 zrobiło sie 9.8 i pojechały tipy prawie u wszystkich spsow... zanim zorientowałem sie ze to moja głupota zaczęłem kombinacje ze światłem ze niby za silne i popalilo... dopiero potem doczytalem sie zeby dobowy wzrost kh nie przekraczał 10%.

Bakterie ostatnio podawalem bodajże tydzień po tym jak wywalilo mi te gluty czyli w sumie około 2 tygodnie po wsypaniu siporaxu i była to butelka cycle i butelka microbe life czy cos w tym stylu.

Poziomu żelaza niestety nie znam, reaktora nie używam i ballinga tez przestałem lac.

Jeśli chodzi o gluty z linka który podales to wyglada ha to ze posiadam następujące egzemplarze: ;)

Strzepki Bryopsis,

Na piachu to mi przypomina Dino pompy to zbijaja w takie gluty ale pewnie gdybym je wyłączył wyglądało by jak na tym zdjęciu.

Mam tez Lyngbya na tylnej szybie...

Ogólnie akwarium wyglada jak bagno, kilka fotek zrobionych telefonem:

To sobie poprostu wyrosło na środku zbiornika:

post-1672-13608946179449_thumb.jpg

Tu chyba ze 3 gatunki glonow których nigdy wcześniej nie widziałem na oczy:

post-1672-13608947055044_thumb.jpg

Tu popalona moja ulubiona acra i inne zdechlaki dookoła, narazie to jeszcze trzymam chce zobaczyć co przeżyje, poza tym widać strzepki rożnych glonow ...

post-1672-13608949001357_thumb.jpg

No i gwiazda wieczoru gluty na piachu, dzis jakoś wyjątkowo mało :-/

post-1672-13608950767817_thumb.jpg

Muszę to jakoś ogarnąć bo strasznie mnie to denerwuje, dziwi mnie jednak to ze wszystkie te zjawiska pojawiły sie po wyłożeniu siporaxu.

Pozdrawiam

marek

@wooboodoo - glony - parametry

co podajesz z chemii - jak długo -co z mieniłeś ostatnio z tego ?

tak wygląda z opisu jak by za dużo mikro a nie wina siporaxu ;)

jeśli lejesz vodke to:

- masz wyższe NO3 i jak temat PO4 ?

- lub jako pożywka dla bakterii ?

jak temat bakterii co podajesz - jak często ?

do tego jak ci spadło kh poniżej 7 - to jak jazda na krawędzi z glonami

lejesz ballinga czy reaktor

jak balinga to odstawa NaCL

po za tym jak temat żelaza

(edit) aha - i jakie masz te gluty brązowe ?

które ??? - http://www.reefcleaners.org/index.php?option=com_content&task=view&id=54&Itemid=81

p.s

jadę na siporaxie ponad rok płukałem go dopiero może 3 razy

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel ale ten glon z 1 i 2 fotki to nie pojawia się sam z siebie w akwarium to glon wyższy i musiał trafić do zbiornika.

Siporax nie ma tu nic do rzeczy. Siporax to zwykłe porowate szkło i tyle.

Fakt abwa wyglądu u ciebie słabo.

Co do wielkości siporaxu to sprawa jest prosta - duzy siporax dobrze ulozony powoduje ze praktycznie nie odklada sie na nim detrytus.

Przy drobnym szybko robi sie bagno i trzeba albo wsztrzasac albo myc. Dlatego malego nie wlozylbym do morsiego.

U mnie duzy siporax po 3 miesiacach jest bialy i czysty

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec

baniakiem zostało jużci tylko potrząsnąć by zaskoczył

ja bym zrobił tak -ale to tylko moje zdanie ;)

mało masz korali sps - zacząłeś lać ballinga

wszystkiegao z dużo w jednym momencie

- no3,po4 - w normie

- światło

- mogłeś samo Kh podnieś

- na jakiej soli - nie pytam - ważne parametry jakie masz ale masz bogato w akwarium

ballingiem bym trochę inaczej na chwilkę pojechał np:(ale ważne - jakie masz parametry - mg,ca,)

ale dopiero przy drugiej podmianie od tego ruchu

ca/mg - 70mml

kh - 100ml

nacl - odstaw na długo - nie lej

najpierw walnij probiotyk ( chemiclean) potem :

- podmiana (poodrywaj wszystkie glony ile dasz radę )

- podmiany co 2 tygodnie tak 60- 70 L

- bakterie jak co to te w żelu zapodaj z Microbale lift w siporax ale tak max 20ml za pierwszym razem

- odstaw wodkę czy vsv - poczekaj z 3 tygodnie potem zacznij od 2 ml - nie więcej -ale jak zacznie wychodzić cjano to nie lej

ja tak miałem i nie leje już od dawna

- zapodaj rowa phos fe

karm minimalnie i to tylko ryby

ALE TO JEST TYLKO MOJE ZDANIE JAK JA BYM ZROBIŁ U SIEBIE

KAŻDY BANIAK JEST INNY

@smith - tak foki teraz widzę dopiero :)

fajny glonik - wystarczy ze grzebał ,przestawiał coś w baniaki i na chwile skałę wyją z wody -wystarczy parę minut i mamy rożne historie na skale

Daniel

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zawsze" miałem problemy z makroglonami, chciałem pokonać je wódką, i wtedy to dopiero przywaliło cyjano + niższe glony (jakieś włosowate). Wina? Po stronie zbyt słabej filtracji (odpieniacz) i cyrkulacji. Właśnie wódka połączona z "wadami w systemie", które nie objawiały się wcześniej zbyt dramatycznie a pozwalały zbiornikowi jakoś się kręcić. Wódko pozwól żyć LOL :)

Edytowane przez nanorafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, potrzasne baniakiem napewno i jak czas pozwoli nawet w ten weekend zacznę proces reanimacji. Zaloze chyba osobny wątek zeby nie smiecic w tym.

Dzięki raz jeszcze.

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanorafa i to jest wlasnie urok zywej skaly prosto z frachtu, zaklada czlowiek baniak , kupuje zywa skale bo mu doradzaja a potem walczy miesiacami aby to cale badziewie ktore przyszlo z zywa wytepic :-) w moich baniakach ani razu nie ostalo sie nic co z przyszloz zywa skala, no chyba ze dzikie kraby, ktore az po 3 latach udalo mi sie wszystkie wylapac. Dlatego teraz albo sucha albo zywa ale wyszczotkowana do kosci i wymoczona w RO

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei taki temat do przemyślenia: siporax i refugium. Co dać jako pierwsze za odpieniaczem?

Edytowane przez nanorafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój siporax od kilku dni leży w wiaderkach,zobaczymy co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 10 dni po wywaleniu siporaxu,akwarium bez zmian w żadną stronę,parametry stoją w miejscu a farfocle latają dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie fajnie, probowales bawic sie cyrkulacja? Skoro piachu juz nie masz, siporaxu tez nie to jednym zrodlem skad moga brac sie te farfocle jest skala...

Uzywasz skarpet? Jesli tak to sprobuj moze gestsze przez jakis czas np. 100 mikronow?

A ja kupilem nowy set testow Bo myslalem ze moje obecna mimo ze data przydatnosci jest jeszcze ok cos szfankuja i oto wyniki pomiaru z wczoraj:

Kh 7.7

Ca 440

Mg 1350

NO3 2

PO4 0.03

Glony sobie rosna w najlepsze I dino tez, siporaxem nie potrzasam ale jak eisac nie jest to raczej konieczne skoro po4 I no3 sa ok...

Sam juz nie wiem o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cyrkulacji pisałem już,tylko nie pamiętam gdzie.Wpierw ustawiałem ją na 100% potem na 30% i bez zmian,teraz też dmuchanie ustawione jest na wprost,nie na dół.Zastanawiam się czy jeśli nie włożyłbym piasku to by się nie polepszyło bo teraz syfek lądujący na dnie zostaje podnoszony przez przepływające ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nalot zniknął wynika z tego że bakterie zasiedliły siporax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś się orientuje czy 25 mm walce siporaxu są dostępne w opakowaniach 1litrowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś się orientuje czy 25 mm walce siporaxu są dostępne w opakowaniach 1litrowych?

http://aqua-reef.pl/...ge__hl__siporax - tutaj kupisz na litry :D

nie spotkałem się z dwudziestko-piątką w opakowaniu jedno litrowym ;)

lub

15mm można kupić w opakowaniu 1L ale cena powyżej 50zł/L

Daniel

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy szukac zeby dobry kupic ? Czy sery sie nadaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×