Skocz do zawartości
AnT

Sekta Siporax-siarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja własnie mam takie pierscienie ceramiczne w swoim baniaczku. taka sobie jedną przegródkę zrobiłem:

20121210_074714.jpg

20121207_190804.jpg

Zbiornik jest bez grama żywej skały, tylko piach aragonitowy a reszta sztuczna:

20121211_111831.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie mam takie pierscienie ceramiczne w swoim baniaczku. taka sobie jedną przegródkę zrobiłem:

20121210_074714.jpg

luzik ;)

tylko nie pisz o glonach ;)

Daniel

p.s

kiedyś testowałem 5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luzik ;)

tylko nie pisz o glonach ;)

Daniel

p.s

kiedyś testowałem 5L

Ale o co chodzi z tymi glonami?

bo nie jestem pewny do czego pijesz.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rosną wam gąbki w siporaxie ? Ja mam tego dość sporo i rurówek,może te gąbki odpadają,wpadają do pompy i mam ten syf w wodzie ? To,że one tam porosły mogło by być winą słabego przepływu wcześniejszego.Tak myślę czy nie wyczyszczę dziś szczoteczką tego siporaxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar przeciez jak wymieniales sump to baniak bez niego chdzil kilkanascie godzin i mowiles ze syfy nie zniknely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie czyscilem sippraxu, ale ja go mam poukladanego wiec mi tam nic nie rosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remel,nie znikły,latało sobie w toni wodnej i dalej lata.Napiszę jeszcze tutaj,że wczoraj wyczyściłem każdy krążek siporaxu szczotką do zębów,trwało to ponad 5 godzin.Było w nim sporo syfu,rurówek,osłonic i gąbek.Efekt taki,że rano już miałem redox zamiast 280 to 310.Muszę się kiedyś zabrać za zrobienie tych koszyczków,które miałem w poprzednim sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w jednej komorze poukladalem na rastrze i mam nadzieje ze potrzasanie podloga rastrowa za pomoca tasiemek platkikowych pomorze czyscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten siporax co ma Jacek widziałem w w erybce,zrobili sobie z tego ogromną filtrację na zapleczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie mam 21 litrów siporaxu na 500l wody i naprawde działa zbiło no3 z 20 do 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu zrobilem dodatkowa komore w sumpie I wsypalem 10L... Akwarium 520 L, sump 150 L po odjeciu skaly itp. Mysle ze jest kolo 500l wody.

Minelo troche czasu I masakra.

Parametry z wczoraj:

NO3 5 mg/l

PO4 00.3 mg/l

Alkalinity 6.1

Ca 415

Mg 1260

Wszystko niby wyglada ok (od wczoraj zaczelem lac Ballinga zeby troszke podniesc parametry) ale wywalilo mi strasznie jakies glony brazowe, wiekszosc gromadzi sie na piachu ale tez na kamieniach i nawet jakies nitki czepiaja sie niektorych korali. Wszystko zaczelo sie okolo tydzien temu I nie bardzo wiem gdzie szukac przyczyny. Wydaje mi sie ze powinienem zaczac lac jakas wodeczke zeby wspomoc bakterie... Co o tym sadzicie?

Pozdrawiam

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro zaczoles lac ballinga to dostarczyles do obiegu zwiazki z ktorych glony sie ciesza.

nie rob nic, lej i czekaj. unormuje sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro zaczoles lac ballinga to dostarczyles do obiegu zwiazki z ktorych glony sie ciesza.

nie rob nic, lej i czekaj. unormuje sie

Zle sie wyrazilem, powinienem napisac ze od wczoraj zaczelem lac ballinga a glony mam co najmniej od tygodnia.

Sushi boje sie troche czekac Bo to cholerstwo powoduje ze niektore zoas mi sie nie otwieraja, sps'y w wiekszosci wygladaja jakby im to nie przeszkadzalo ale np pink birds-nest to dziadostwo oblazlo ze wszystkich stron mimo ze trzymam go w dosc intensywnym przeplywie wody.

Edytowane przez wooboodoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi jedno...poczytałem trochę o siporax`ie (może za mało) ale jak by "pracował" siporax z martwą skałą? Wiadomo, że dojrzewanie trwałoby o wiele dłużej ale jak funkcjonowałby ten system?

Proszę o informacje...czy ma miejsce bytu taki system filtracji biologicznej?

Zapewne najpierw padnie pytanie dlaczego sucha skała}? Dlatego, że nie ma w zbiorniku nie proszonych gości takich jak np. wieloszczęty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że nie ma w zbiorniku nie proszonych gości takich jak np. wieloszczęty

wieloszczety to bardo pozyteczne zwierzeta. wrecz niezbedne.

nie rozumiem, tego owczego pedu w kierunku zakladania zbiornika na suchej ze wzgleu na niby czystosc i nieproszonych gosci.

i tak tych nieproszonych gosci dostaniecie na garscie na podstawkach bo podstawki to najwiekszy syf....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×