Skocz do zawartości
Gienek

[1000+L,w obiegu] by Gienek

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszła wiekopomna chwila ...

wreszcie długo oczekiwane marzenie zaczyna nabierać realnych kształtów. Po ponad rocznej przygodzie z baniakiem 300L+120sump, przyszedł czas na nowy projekt:

Akwarium - 130x110x60 (12 float) - 858 litrów brutto

Sump - 100x80x40 (poziom wody 25-30)- więc jakieś 200liitrów +

Hydraulika - budmech: spływ i rewizja 5/4 cala powrót 1 cal

Stelaż: z profili metalowych 40x40x3mm m + blat płyta 38mm

Reszta sprzętu by coraltool tj. by me ;) (odpieniacz, filtry przepływowe, reaktor wapienny itp)

jakiś tydzień temu wpadła do mnie większa ekipa na klejenie skałek i na dzień dzisiejszy taki jest efekt.

thumb_128499840611544539232.jpg

thumb_130534415112118229664.jpg

thumb_104601704113000039633.jpg

thumb_137886820013019879251.jpg

thumb_120566410210271277645.jpg

Co do zasady całość miękkich w najbliższej przyszłości wylatuje z baniaka ustępując miejsca lps i sps. Jednak nastąpi to dopiero po całkowitej stabilizacji baniaka no i oczywiście złożeniu oświetlenia. Na chwilę obecną projekt oświetlenia ewoluował w kierunku lampy z 2xhqi modułami led czerwone/zielone/niebieskie oraz t5 aktynikami. Myśle, że do miesiąca coś sensownego zawiśnie nad baniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko jeszcze lepsze oświetlenie i będzie super. To cała skała jaką masz, czy jest jeszcze w sumpie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie nastepne piękne akwarium.....

Powidzenia w jego dalszej budowie.

Tak nawiasem - możesz pokazać jakie to piękne zbawki wstawiłeś do sumpa ??

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniaczek :)

Powiedz mi tylko, albo moze pokaz fotke bo mnie nurtuje jedna sprawa. To dosyc duzy baniak i z 2 stron dosuniety do sciany. Sump ma wysokosc 40 cm, jak zamierzasz serwisowac sump przy takim malym przeswicie pomiedzy blatem a szybami 40cm. chodzi mi o ta czesc ktora wypada w rogu pokoju. Pytam z ciekawosci bo dla mnie proirytetem w obsludze akwarium jest to, ze WSZEDZIE musze dosiegnac reka. Ty chyba tam nie siegniesz... :)))

pozdrawiam

Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prześwit pomiedzy sumpem, a stelażem to 30 cm więc przy moim wzroście włażąc do szafki( a jest sporawa) spokojnie dostaje do każdej części sumpa, tym bardziej, że jest dostępny z obu stron). Gorsza sprawa to górny baniak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 cm to jednak malo :)))) ja jestem spory chlop wiec nawet nie bral bym takiej opcji hehe.. zwlaszcza, ze warunki diametralnie sie zmiejaja jak juz masz system zalany woda, sprzet w sumpie, pompy, odpieniacz...

oj, cos mi sie zdaje, ze bedziesz kloł ;)))

z calym szacunkiem, ale wydaje mi sie, ze takie duze (powierzchniowo) baniaki powinny miec dostep z 3 stron :)

ale ma to tez dobre strony. mniej sie wklada rece do baniaka bo i tak sie nic nie poradzi na pewne sprawy :)))

ja swoich rak w baniaku nie moczylem juz ze 3 tygodnie i widze same zalety :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to jedyne miejsce w którym zmieścił się w mieszkaniu baniak ;). Co do obsługi już wczoraj k... leciały na lewo i prawo jak musiałem wydzierać sumpa pod odpieniacz... Ale powiem jedno warto było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... chyba latwiej bylo skleic ten odpieniacz w sumpie :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe... chyba latwiej bylo skleic ten odpieniacz w sumpie :)))))

:thumbsup: żebyś wiedział - bydle jest gigantyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacny baniaczek :thumbsup: ....a tego hepatusa to skądś znam ;) powodzenia i na więcej fotek czekamy pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×