Skocz do zawartości
Wlazlom

Niskie zasolenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się jakie skutki może mieć w dłuższym okresie czasu niskie zasolenie równe 1,021?

Czy podnieślibyście zasolenie podczas podmianki jednorazowo do 1,023 czy też lepiej rozłożyć to na dwie podmianki wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że robiłeś podmiankę dzień po dniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem wodę z sumpa soliłem czekałem chwilę i wlewałem.Za jakiś czas powtórka i znowu,potem następnego dnia tak samo i aż do pożądanego poziomu :)

Nie wiem czy zgodnie z regułami (jeśli jakieś są )ale nic złego się nie stało

Edytowane przez mariuszduch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a co z w przybliżeniu 24 godzinną karencją posolonej wody,podobno wcześniej sól jest toksyczna :nuke:

wszelkie zmiany powinno się wprowadzać powoli,czyt.bezpiecznie,moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kręciłem wody dłużej niż 6 godzin,a co do toksyczności ? kto to wie :)

Już od paru lat tak robię,pilnuję tylko temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nigdy nie lałem tego samego dnia i też nic się nie działo

co do toksyczności to faktycznie ,kto wie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się jakie skutki może mieć w dłuższym okresie czasu niskie zasolenie równe 1,021?

Czy podnieślibyście zasolenie podczas podmianki jednorazowo do 1,023 czy też lepiej rozłożyć to na dwie podmianki wody?

spokojnie :)

taką różnice na jednej podmianie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszam sól góra 1h ... jak chcesz podnieść powoli zasolenie, to zrób sobie wodę o zasoleniu np 1.030 i wlej do dolewki (będzie Ci systematycznie podawać małymi porcjami przez kilka dni).

P.S.

IMHO 1.023 to też trochę mało ;)

Edytowane przez Mr_Garden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się kiedyś zastanawiał dlaczego jest bardzo niskie zasolenie wody przy transporcie rybek z dalekich krajów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w transporcie maja około 1.018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie niskiego zasolenia to słyszałem wersję , że ryby są mniej podatne na stany zapalne , bakteryjne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie masz rację. Więc nie przejmujmy się tak bardzo zasoleniem, umiejętnie podnośmy zasolenie aby nie było szoku w akwarium. Dlatego jak coś nabędziemy w sklepie to najpierw starajmy się umiarkowanie podnosić zasolonie mieszając wodę z woreczka z wodą z akwarium. A samo zasolenie minimalne wcale nie ma jakiegoś wpływu na rybki. Zerkając np na morze czerwone w jednym końcu jest mniej soli a gdzie indziej w innym więcej. Starajmy się robić to delikatnie, a wszystko będzie OK. Swego czasu ok 2 lata temu wziołem krewetki z Bałtyku łowione siateczką do dzisiaj żyją dzięki powolnej aklimatyzacji. Oczywiście tego mnie nauczył kolega "szuwar" bo sam bym nie wpadł że to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Zasolenie podniesione do poziomu 1.023 podczas jednej podmianki, minęło już kilka dni i wszystko jest ok

Do wyliczenia odpowiedniej ilości soli użyłem programu www.aquacalculator.com - polecam jest to fajne narzędzie

Pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×