Skocz do zawartości
Jerzy

Walka z Profiluxem

Rekomendowane odpowiedzi

Więc po kolei

Profka nie mam podłączonego do kompa, choć bardzo bym chciał, ale po paru dłuugich wieczorach po prostu się poddałem i stwierdziłem,że spróbuję póki co bez tego podziałać. Już kiedyś poruszałem temat podłączenia profa do komap na forum i koledzy od razu mi odpisali, ale mimo prób ciągłe niepowodzenia. Z tego co ustaliłem , w Profku mam bardzo stary soft 3.04 !! . Wraz z komputerem dostałem przejściówkę USB to RS 232, nie wiem czy jest oryginalna. Nie jest na niej napisane Profilux tylko Made in China :) i symbol UC 232A, po wielu poszukiwaniach udało mi się zainstalować oryginalny sterownik do tej przejściówki i teraz po podłączeniu samej przejściówki do laptopa, Windows XP wykrywa mi ją jako ATEN USB to serial Bridge (COM20), na sterownikach Profiluxa nic się nie działo.

Teraz tak odpalam na kompie program ProfiluxControl ver 3.0.8.1 czyli wydaje mi sie że adekwatna dla mojeogo softu w profiluksie.I dalej robie także kabel RS do Profka, zasilanie do profka i taki zestaw podłączam do komputera po USB, dalej nie mogę się połączyć z Profiluxem. Brak mi już pomysłów. Czy popełniam jakiś błąd w kolejności podłączania wszystkich elementów? Już jestem bliski wywalenia kasy na kartę USB doi profka :(

Czy listwę STDL 4-4 podłącza się do gniazda S1-S4 czy S5-S8? Jak uruchomić dolewkę? Mam optolevel podłączony do Profiluxa, mam elektrozawór podłączony do RO , tylko jak to zgrać z sobą ?

Pozdrawiam

Jerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz pod tym linkiem link

Jezeli masz 1 listwe, ty podlaczasz ja do S1-S4. Wtedy gniazda sa analogicznie przypisane do 1,2,3,4. Elektrozawor podlaczasz do jednego z gniazd listwy. Czujnik poziomu wody informuje profka o aktywnosci a profek w zaleznosci od komunikatu wlaczy zawor lub go wylaczy. W tym linku masz pokazane poszczegolne ustawienia wszystkich funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem kolegi jest to, iż nie może się połączyć z komputera z Profiluxem.

Trzeba na to znaleźć radę i wówczas ten link będzie jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcadio17 słuszna uwaga, w sumie największym problemem było podłączenie profiluxa do komputera. :) Było, bo w końcu się udało. Okazało się,że w Profiluxie był na sztywno ustawiony port COM1, więc dopiero jak po wielu próbach ustawiłem w kompie COM1 urządzenia zaczęły ze sobą rozmawiać. Teraz życie jest prostsze :)

Przy okazji kolejne pytanie o aktualizację softu w profiluxie. Czy można to zrobić za pomocą programu, który obsługuje Profa, bez otwierania pudła i zabawy z zworką?

Czy może jedyną szansą jest operacja, zworka i flaszer ze strony GHL??

Nie chce czegoś spalić, zepsuć.

Pozdro,

Jerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spolszczona wersje 4081 i z tego co rozmawialem z paroma osobami jest to chyba najstabilniejsza wersja softu. Polecam.

Wszystko robisz za pomoca programu bez otwierania ..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wszystko udało się załatwić za pomocą programu ProfiluxControl. Wersja 4081 załadowana i wszystko śmiga.......... do następnych kłopotów :

Pozdrawiam

Jerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×