Skocz do zawartości
Gość

Jak ustawić Bubble king?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pisałem wcześniej,ale od jakiegoś czasu wywala mi sporo syfu mój sprzęcik z czego jestem zadowolony,ale mam jeszcze pytanie do kolegów,czy Wasz czasem puszcza dużego bąka ? U mnie się tak dzieje co około 10 minut i chyba od samego początku.Chyba się na dole zbiera większa ilość powietrza i potem hurtem to do góry leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się stało, że opisywanego BK 300 i związanego z nim perypetiami od przedmówcy nabyłem ja.

 

Od wczoraj szmery na pompie, tak jak by jakiś kamyczek wpadł w silnik i dropie... Dodam w tym miejscu, że wirnik w pompie czyszczony był regularnie, zerkałem tam średnio raz na 2 miesiące. Co ciekawe wydajność nie spadła, pieni dalej jak na samym początku, tylko te "szumy".

 

Teraz tak się tylko zastanawiam czy Niemcy celowo po akcji Inmara i dystrybutora ustawili tak tą pompe, że ma paść dokładnie kilka miesięcy po gwarancji...  :wink: 

 

Na moje oko silnik - monoblok do wymiany.

 

Jak długo wam idą pompy bez awarii w waszych BK' ach ? 

 

Jest na dzień dzisiejszy jakiś sprawdzony zamiennik, alternatywa do wspomnianej pompy ?

Edytowane przez andy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się stało, że opisywanego BK 300 i związanego z nim perypetiami od przedmówcy nabyłem ja.

Od wczoraj szmery na pompie, tak jak by jakiś kamyczek wpadł w silnik i dropie... Dodam w tym miejscu, że wirnik w pompie czyszczony był regularnie, zerkałem tam średnio raz na 2 miesiące. Co ciekawe wydajność nie spadła, pieni dalej jak na samym początku, tylko te "szumy".

Teraz tak się tylko zastanawiam czy Niemcy celowo po akcji Inmara i dystrybutora ustawili tak tą pompe, że ma paść dokładnie kilka miesięcy po gwarancji... :wink:

Na moje oko silnik - monoblok do wymiany.

Jak długo wam idą pompy bez awarii w waszych BK' ach ?

Jest na dzień dzisiejszy jakiś sprawdzony zamiennik, alternatywa do wspomnianej pompy ?

Oczywiście, że znajdziesz zamiennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lakoniczne to wyżej > z mobila wklepałem, zedytować nie można już zatem uzupełnię.

fal opisywał napęd igłowy zastosowany w body fi 300 ...

u sebastka można ponoć zamówić napęd kompletny ...

erybka.pl oferuje pompy DC BlauAquaristic, do których wirnik igłowy również jest do nabycia ...

Edytowane przez jotef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomp laguna w PL brak, Sebastek może sprzedać ale cały swój zestaw body + pompa, ta pompa którą aktualnie montuje do mojego BK 300 nie podejdzie.

 

Z blau nie będę eksperymentował z wiadomych względów...

 

Może komuś się przyda bo usterka w sumie ustalona i motor block nie jest do wymiany. Przytkał się po prostu przewód (czerwony) łączący motor blok z obudową wirnika. NIE wiem dlaczego, ale nikt nigdy nie pisał i nie mówił żeby to to czyścić, a ja też nigdy tam nie zaglądałem... :)

Edytowane przez andy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×