Skocz do zawartości
Gość

Jak ustawić Bubble king?

Rekomendowane odpowiedzi

Marek , u mnie chodzą tylko pellety , z uzdatniaczy dodaję tylko produkt Fauna Marin dwa razy w tygodniu. 

Parametry PO4 - 0,03 , NO3 - 0,5 , dodaję 10 kostek mrożonek , dodatkowo plancto AM , który kosmicznie syfi wodę i to tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając ilość preparatów i absorberow. Spróbuj może odstawić czosnek. I nieużywalem większości z twoich preparatów wiec nie wiem ale może sprawdź czy któryś nie zawiera omega3 lub 6 ? One też osłabiają odpienianie.

To ja dodam od siebie , że stosuje tylko węgiel i to nie cały czas. No i oczywiście uzupełniam niedobory i daje Grotech M

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipovit zawiera omega3,właśnie o tym też myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może też odstaw. Tylko z odstawianiem omeg to raczej stopniowo bym polecał. Jak kiedyś odstawiłem za szybko i tylko 3 dni zmniejszałem dawkę aż do zera to trochę się odbiło na akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipovit z omega3 dodaję do pokarmu,po prostu zaprzestanę go podawać,czosnek też odstawię.Zobaczymy co się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję , że odpieniacz wróci do normy. Mam nadzieje , że Cię nie uraze ale masz często problemy w akwarium. Odpuść trochę tak silną wiarę w absorbery i postaw trochę bardziej na biologię i usuwanie cząstek stałych, odpieniacz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adsorberów chętnie bym się pozbył bo sporo mnie kosztują,ale jeżeli mi PO4 rośnie to wyjścia nie ma.Poczekamy co się zmieni po odstawieniu wspomnianych preparatów.Problemy ma każdy,sporo wiem co się dzieje w naszym świecie,ale nikt tym nie lubi się chwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o porządnym reefugium? U mnie mam problem z zerowym PO4 bo tak szybko wyciąga. Wiem , że to też nie jest złoty środek ale na pewno tańszy i bardziej naturalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie myślałem,ale próbowałem w starym zbiorniku dwa razy i przy niskich wartościach mi padało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, dwa reaktory na kulki po 250ml w każdym i sukces gwarantowany , warunek to małe kulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt przy niskich wartościach będzie problem. fal dobrze mówi. Teraz też będę u kogoś montowal dwa reaktory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedużo?


1.żelaza,


2.jodu,


3.floru,


4.potasu,


5.coral snow z KZ ,


6.Coral Colors A


7.Coral Colors B


8.Coral Colors C


9.Coral Colors D z RS.


10. 500ml Rowy,


11. 1000ml polimerów XL,


12. 500ml węgla teraz z FM


13. 250ml PO4X4.


14, Biogro 1


15. Biogro 2


16. Biogro 3


 


Kurcze:) A ja myślałem że czasem przesadzam:)


A jakim refraktometrem mierzysz teraz?


Masz watę jakąś na spływie wody (z tego co pamiętam to gdzieś pisałeś że masz). Jeżeli tak i regularnie ją zmieniasz to ona zbiera sporą część tego co trafia do kubka od odpieniacza.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wtara podnosi też niepożądane parametry związane z rozkładem przez brak biologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik,wata jest i zmieniam ją co 2-3 dni.Zasolenie mierzę dalej moim,ale go skalibrowałem płynem kalibracyjnym,poza tym porównałem w erybce z pływakiem i mam w domu urządzenie CPC-411.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem z sumpa watę i węgiel,podałem po 100ml Biogro,zaprzestaję podawać Lipovit,czosnek i jod.Tak zostawię na około 2 tygodnie i zobaczymy czy będą zmiany,podaję też więcej mrożonek.Zastanawiam się jeszcze,czy coś z samą wodą jest nie tak,jakieś "prądy błądzące" ,napięcia powierzchniowe czy inne UFO.Wczoraj też zamieniłem grzałki bo zauważyłem w środku pocenie się.Mam też w sumpie podłączone uziemienie z Vertexa.Czasem też myślę o zmniejszeniu cyrkulacji bo mi często zamiata piaskiem,pływające drobinki pyłu też mogą być powodem siadania odpieniacza.

Pelletki to XL,ale problem z odpienianiem był długo przed nimi.

Edytowane przez inmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem,coś tam więcej wywalił,ale jeśli ktoś mi opowiada i pokazuje,że ma w dwa dni 2cm czarnego szlamu to mi od soboty uzbierało się 3cm żółtego płynu,trzeba jeszcze czasu bo może w wodzie są jeszcze składniki dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×