Skocz do zawartości
Gość

Jak ustawić Bubble king?

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko mechanicznie, po miesiącu góra 2-ch łopatki są kompletnie oblepione i kubek do mycia.

RE robi system z myciem ale jest sporo drozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się to zamówić do Polski?

 

Myślę , że na pewno można .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar a nie uwazasz ze kazde automatyczne czuszczenie rury reakcyjne to tak jakbys wlal lajno do baniaka.

Przeciez ten syf wpada do wody w odpieniaczu i znow do baniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten syf ląduje w kubku. Nie wiem jak po sprejowych oczyszczaczach ale po łopatkowych na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest zrobione ? Jak lopatki skrobia wewnetrzna strone rury to wszystko laduje w komorze gdzie miesza sie woda, chyba ze te lopatki czyszcza tylko kubek.

Pytam bo nie widzialem takiego ustrojstwa w akcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że to jest tak,że jak jest to czyszczone na bieżąco to brud ląduje w kubku,ale w przypadku nie czyszczenia brud z czasem zaczyna się nawarstwiać w rurze kubka co powoduje,że trudniej mu przedostać się do kubka i u siebie tak widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest zrobione ? Jak lopatki skrobia wewnetrzna strone rury to wszystko laduje w komorze gdzie miesza sie woda, chyba ze te lopatki czyszcza tylko kubek.

Pytam bo nie widzialem takiego ustrojstwa w akcji

Łopatki czyszczą część rury która jest elementem kubka, jak ta częśc jest czyszczona na bierząco to piana wypycha bród do kubka. Tam już jest gęsta piana a nie piana z wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co może być przyczyną słabego odpieniania odpieniacza.Jedna z opcji to woda jest czysta i nie ma co odpieniać,ale jeśli NO3 jest w okolicach 12 to czy możemy mówić,że mamy czystą wodę ? Przegrywam też z fosforanami pomimo Rowy i PO4x4 w systemie PO4 w granicach 0,08.Redox mam około 450 i odkąd używam innej soli niż IO to spada mi on nie niżej niż o 20 gdzie przy IO spadało do 250.Próbowałem różnych regulacji pienidła,ale efekt żaden,dziś go wyjąłem,rozebrałem i gruntownie umyłem wraz z pompą.

Co jeszcze może powodować spadek odpieniania,węgiel,rowa,wata,polimery, ? Te ostatnie podobno tylko przy ich starcie.

Dla eksperymentu od wczoraj zwiększyłem karmienie o kilka kostek dziennie,zobaczymy różnice.

Ps.Czy stopień zasolenia też może wpłynąć na odpienienie ? Czy wlewane codziennie preparaty ?

Edytowane przez inmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście stopień zasolenia ma istostny wpływ na odpienianie. Przy słabszych parametrach sporo ryzykujesz zwiększając dawkę pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać,że pracuje dobrze,w kolumnie białe mleko a jak zechcę to w w rurze kubka mogę mieć sztywną pianę tylko co z tego jak na tym się kończy.By coś wywalił do kubka to muszę na mokro go ustawić wtedy w trzy dni potrafi się uzbierać 2-3 cm żółtej cieczy.

Miałem ustawiony teleskop na samym dole,teraz mam na górze,ale bez różnicy to dla niego.Teraz po umyciu pewnie zejdzie mu kilka dni do prawidłowej pracy,ale ja pisząc o tym problemie bardziej myślałem czy jakieś dodatki do wody nie powodują takiego stanu.

Co ląduje w akwarium codziennie to płukane mrożonki 3 x rano i wieczorem,kilka kropli żelaza,jodu,floru,potasu,coral snow z KZ ,do tego Coral Colors ABCD z RS.Raz lub dwa razy w tygodniu moczę mrożonki w preparacie czosnkowym Garlic z Microbe-Lift i w Lipovicie z Tropic Marin.

W systemie ciągle jest 500ml Rowy,1000ml polimerów XL,500ml węgla teraz z FM a wcześniej z AM i ostatnio dołożyłem 250ml PO4X4.W sumpie jest też wata wymieniana co 2-3 dni.Jakiś czas temu zwiększyłem obieg do 9000L/h.Miałem problem z reflaktometrem więc od bardzo dawna moje zasolenie zamiast 1.025 było 1.019,może woda była za słodka ? Od jakiegoś czasu podmiana wody co tydzień po 110-140 litrów na soli RS.Kilka miesięcy nie lałem żadnych bakterii,ale od jakichś dwóch miesięcy podaję Biogro co 1-2 tygodnie po 50ml.

To chyba wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , ja piernicze Ty masz chyba wszystko co jest możliwe do kupienia , dlaczego pchasz się w to wszystko ? Czy ze zbiornikiem masz jakieś problemy ? Koszty utrzymania Twojego akwarium to jakiś koszmar.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparaty to chyba każdy podaje,węgiel i inne adsorbery też chyba większość z nas ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×