Skocz do zawartości
Gość

Jak ustawić Bubble king?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie zrobiłem,teleskop jest na dole a rurą jak obracałem to albo przelewał albo siadał,ale w obu przypadkach bąble wylatywały z odpływu.Dziś znów się będę bawił z regulacjami.Rano w kubku nazbierało się około 0,5cm żółtego płynu a szyjka kubka była wypełniona częściowo sztywną pianą,czyli odpieniacz ustawiony jest na sucho ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ło matko i córko ,co ?? najdroższy odpieniacz na świecie sam się nie ustawia??    :D

Walduś też kiedyś sobie kupisz BK, niemartw się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On sam robi gęstą pianę, na co mu BK ?

Marek ustaw go zgodnie z manualem, te 26 cm zanuzenia to troche sporo

Ten przewód za okno nie dlawi Ci przeplywu ? Widzisz róznicę w poziomie jak przestawisz np na 30 min na pobór z pokoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiew co piszą w instrukcji ale postaw odpieniacz na wysokości 22-23 cm .

I co byś nie zrobił odpieniacz będzie działał tylko go zamknij i o nim zapomnij .

Nigdy nie miałem innego tylko bk160 zrobionego przez skibę ale nigdy nie miałem problemu z nim .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest,że może być do 30cm,ale wtedy chyba na sucho nie da się ustawić,jak wspomniałem mam 26cm.Dziś nic nie grzebię tylko go kontroluję.Mam możliwość ustawienia go bez problemu na sucho i na mokro,ale bąble w każdym wypadku wylatują dalej z odpływu.Na razie szału nie ma.Snocho też pisał,że miał lipę na początku.

Przewód mam fi 16mm a wlot jest chyba 8mm więc nie powinien być tłumiony przepływ,wczoraj to sprawdzałem,ale zaraz sprawdzę to jeszcze raz.

 

Ps.Jak odłączyłem wąż to odpieniacz siadł.

Edytowane przez inmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień o odpowiedniej średnicy na wlot do pompy i bąbli nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno tego sprzętu nie trzeba przerabiać,czy to powód,że jednak za głęboko siedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o przeróbkę (choć można sobie samemu metodą prób i błędów jakąś rurkę dobrać i dociąć).

BK ma pierścienie na wlot do pompy w zależności od zanurzenia odpieńka.

Jeśli będziesz sam dobierał to zacznij od rurki o grubości ścianki 1 mm - to zmniejszy wlot do pompy o 2 mm i zobaczysz efekty.

T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,jutro sprawdzę,może znajdę jakiś kawałek węża albo rurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz kombinowac to zobacz na to co sam zauwazyles:

"Ps.Jak odłączyłem wąż to odpieniacz siadł."

To oznacza tylko to ze wąż tłumi znacząco przepływ powietrza....

Ja tez musialem odlaczyc wąż z balkonu, ten odpoeniacz żre powietrze i tłumienie mu nie pomaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walduś też kiedyś sobie kupisz BK, niemartw się 

 

kurcze Jacuś wiesz że musze się nad tym pomysłem  poważnie zastanowić !!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , Jarek dobrze pisze nie kombinuj tylko odłącz wąż powietrza z zewnątrz i poczekaj kilka godzin zobaczysz jakie będą efekty.

Co do przeróbek skoro jest to BK to nie sądzę , żeby trzeba było kombinować on musi chodzić i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - daj znac to sie zgadamy przez telefon. Tez przechodzilem przez pieklo zanim Jarek mi wyjasnil co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem i ustawiłem ponownie odpieniacz.Pierwsze widoczne efekty to redox wzrósł powyżej 300 i Ph rano mam 8,19 a miewałem wcześniej 7,96.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty o jakich piszę to chodzi oczywiście od włożenia BK.Co mnie martwi to tłumik słabo wycisza,słychać zaciągane powietrze a jak miałem węża to było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , Jarek dobrze pisze nie kombinuj tylko odłącz wąż powietrza z zewnątrz i poczekaj kilka godzin zobaczysz jakie będą efekty.

Co do przeróbek skoro jest to BK to nie sądzę , żeby trzeba było kombinować on musi chodzić i koniec.

Tu naprawdę nie chodzi o przeróbkę tylko o dobranie odpowiedniej do poziomu wody średnicy wlotu do pompy.

Tu są oryginalne dysze o średnicach od 19 do 23 (kawałek plastiku za 18 Euro z haczykiem :) ):

http://royalexclusiv.net/Spare-Parts/Mini-Red-Dragon-Red-Dragon-1/nozzle/Bubble-King-DeLuxe-Supermarin:::24_80_27_62.html

T

EDIT

Marek, tam znajdziesz również wkłady wyciszające do tłumików.

Edytowane przez tomcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No człowiek uczy się całe życie,wiedziałem,że jest kilka wersji odpieniacza,ale nie wiedziałem,że są jeszcze takie dodatki.Nie znam języka więc podpytam czy ktoś może sprawdzić jaka powinna być średnica przy moim zanurzeniu.Mój tłumik jest nierozkręcalny,jak do niego się dorwać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×