Skocz do zawartości
Gość

Jak ustawić Bubble king?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, trochę to trwało ale znalazłem... :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote name='wojtesu' timestamp='1328896500' post='49070']

U mnie to 20cm 22cm to za mało. Przy poziomie 23cm ledwo udało mi się wyrególować go na sucho, wszystko poodkręcane bo inaczej piana nie podnosiła się wyżej jak do podstawy kubka. Teraz zanurzyłem go na 32cm bo taki mam poziom w sumpie i dużo lepiej jest mi go rególować. Nie wiem jeszcze, może to trochę za dużo ale to okarze się w dalszym urzytkowaniu.

Apropo nie wiecie może gdzie można kupić wężyk silikonowy do scieku z kubka? nie wiem jaką ma średnicę 10mm??

przed chwila u siebie sprawdzalem i mam 21,5 cm poziom wody,rura do regulacji do samego dolu,zolta koncowka jest wkrecona tylko na jeden obrut i tak smiga mi caly czas,wiec nie wiem jaki ty miales problem przy tym poziomie wody

w akwariach w moim wontku mam wrzucone zdjecja jak mi pieni mozesz zobaczyc jaka daje piane :P

albo masz tu zdjecie podgladowe na sumpie sa zolte naklejki dolna ma 20 cm gorna 25 cm

post-571-0-19451300-1329045705_thumb.jpg[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vitekzawada jak na razie problemu nie mam, odpieniacz mam od kilku dni i staram się go opanować. nie wiem jaki model BK jest na zdjęciu ale mój pieni dopiero po głębszym zanurzeniu a odciek mam lekko jasniejszy od tego na zdjęciu... :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ vitekzawada nie rozumiem tego: "zolta koncowka jest wkrecona tylko na jeden obrut ", znaczy wykręciłeś i potem wkręciłeś na jeden obrót, czy też wkręciłeś na maxa i wykręciłeś na jeden obrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od godziny i u mnie pracuje BK300,zakupiony u Staniego.Zapewne będę musiał z dobę poczekać na prawidłowe pienienie a na razie gotuje się a z rury wylotowej wylatują bąble powietrza.Mój poziom w sumpie to 26cm,zasysane powietrze jest za okna rurką fi 16mm.Na pompie nie mam żółtego elementu do wkręcania a czerwony.

Rady na pierwsze ustawienia mile widziane,na pewno chciałbym pozbyć się tych bąbli z wylotu,czy rurę teleskopową zostawić na samym dole ? No i w rurach mi chlupie.

Edytowane przez inmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek nie mam BK ale sądzę , że powinieneś teleskop opuścić na sam dół i przekręcać rurą do momentu w którym przestanie chlupać i tak go zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teleskop jest na samym dole,pewnie się go podnosi jeśli ktoś ma niski poziom w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, teraz przekręć rurą w prawo bądź lewo co spowoduje podniesienie się poziomu wody w odpieniaczu i automatycznie będziesz miał ciszę , zadne bąble nie będą wylatywaly ze spływu

Rura którą musisz przekręcić to ta na której jest tłumik ona wchodzi w trójnik teleskopu.

Edytowane przez fal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcę tą rurą na około,ale bąble z odpływu dalej lecą,może mniej lub więcej,ale to co się zmienia to albo opada mi poziom w body,albo przelewa mi kubek.Dysza w pompie dokręcona na maxa i potem odkręcona około 1 obrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili najbardziej zależy mi na pozbyciu się bąbli powietrza z odpływu bo noc idzie a przy tym to raczej nie pośpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dużo bąbli na odpływie to prawdopodobnie musisz zmniejszyć średnicę wlotu wody do pompy odpowiednim pierścieniem - poczytaj wątek Testera na NR.

T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@inmar  Udało Ci się wyregulować bestie? Noc przespana?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma to jak mercedes wśród odpieniaczy ... Bubel King, wstawiasz i zapominasz o odpieniaczu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ło matko i córko ,co ?? najdroższy odpieniacz na świecie sam się nie ustawia??    :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek na poczatku to jest normalne ze wylatuja babelki potrzeba pare dni i sie  ze tak powiem odpieniacz sie dotrze i bedzie wszystko ok

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tam przespałem noc,byłem zmęczony bardzo a piwka pomogły.Bąble dalej wychodzą z wylotu,ale dam mu jeszcze czas,w sumie będę całe święta w domu więc popracuję nad nim.Może rozwiązaniem na bąble było by zmniejszenie powietrza a więc wykręcenie tej zwężki w pompie ? Wątek Testera czytałem wcześniej,ale go sobie dziś odświeżę,Jedno mnie zaskoczyło,to jest wielkie bydle a kubek ma jak wiadro,ledwo go do sumpa włożyłem,ale i tak muszę przerobić półkę za nim nad sumpem bo jest na ciasno,czeka mnie więc jutro kilka godzin roboty bo muszę rozebrać obudowę,rozpiąć całą hydraulikę i wszystkie urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbecz

Marek,fal napisał CI co masz zrobić,obniżyć poziom wody w odpieniaczu na teleskopie i skręcić odpieniacz tą rurą co jest obok tłumika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×