Skocz do zawartości
kolgrim

zamówienia z zagranicy

Rekomendowane odpowiedzi

siedząc sobie na "fejsiku" wypatrzyłem linka do sklepu znajdującego się w niemczech, można zamówić sobie jakieś zwierzątka. Ale dlaczego o tym piszę. Jeden z użytkowników posługuje się zdjęciami właśnie z tejże strony oferując zwierzęta na sprzedaż,czy jest to uczciwe? oceńcie sami. ceny mają przyzwoite, zerknijta whitecorals.com , przesyłka troche droga, ale przy większej ilości na pewno się opłaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisz takich rzeczy o jakiś bezprawnych wykorzystywaniach zdjęć bo zaraz ACTA zablokuje całą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisz takich rzeczy o jakiś bezprawnych wykorzystywaniach zdjęć bo zaraz ACTA zablokuje całą stronę.

sie usmialem :)

no niestety ,,, moze tak byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ktoś sprzedaje coś, ja proszę o zdjęcie a ta osoba mi przesyła fotkę z w/w strony to coś jest nie tak. nie mam na myśli wykorzystywania zdjęć, bo to mam gdzieś, ale uczciwość. "możesz podesłać zdjęcie korala/ukwiała/czegokolwiek co sprzedajesz??- jasne-oto zdjęcie sprzedawanego czegoś. Z tym że to nie jest zdjęcie sprzedawanej rzeczy, tylko mi gościu przesyła fotke czegoś, czego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ktoś sprzedaje coś, ja proszę o zdjęcie a ta osoba mi przesyła fotkę z w/w strony to coś jest nie tak. nie mam na myśli wykorzystywania zdjęć, bo to mam gdzieś, ale uczciwość. "możesz podesłać zdjęcie korala/ukwiała/czegokolwiek co sprzedajesz??- jasne-oto zdjęcie sprzedawanego czegoś. Z tym że to nie jest zdjęcie sprzedawanej rzeczy, tylko mi gościu przesyła fotke czegoś, czego nie ma.

znaczy wałek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może koleś tylko pośredniczy i zamawia z tej stronki. Przecież to już chyba norma że taniej jest sprowadzić z Niemiec niż kupić w akwarystycznym za rogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy może nie wałek, może nawet zamawia z tej strony co podałem, ale zdjęcia nie są sprzedawanych zwierząt i pochodzą z podanej przeze mnie strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy może nie wałek, może nawet zamawia z tej strony co podałem, ale zdjęcia nie są sprzedawanych zwierząt i pochodzą z podanej przeze mnie strony...

może i pośredniczy. z tym że aby było uczciwie powinien dodać taką informację. np za quadricolora zawołał 280zł, a tam za około 130. przesyłka dosyć drogo wychodzi, ale jak się bierze większą ilość to się opłaca. fajnie że można dostać coś niespotykanego, ale bądźmy uczciwi, wstawiajmy fotki tego co sprzedajemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli osoba o której mówisz - sprowadza te korale, i załącza zdjęcia dokładnie tych zwierząt które sprzedaje ?

To w czym problem ?

A to że znacznie drożej niż w holandi, kto mu broni ? na tym polega handel - tanio kupić, drogo sprzedać.

W kupca interesie jest za coś co jest warte np 400zł nie przepłacić np 1000zł.

No i w końcu - który sprzedawca dbający o swoje interesy poda Ci swoje źródło ?

ps. zauważyliście że te korale są zawsze idealnie wybarwione i kratka na której leżą jest idealnie czysta - biała ?

ps.2. na Nano-Reef został jakiś czas temu zbanowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi, o co masz pretensje? Dostałeś wybrakowany towar, czy zamówiłeś quadricolora a dostałeś murene??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej stronce whitecorals.com kupujesz to co widzisz na fotce i tyle,właśnie ten koral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi, o co masz pretensje? Dostałeś wybrakowany towar, czy zamówiłeś quadricolora a dostałeś murene??

pretensji nie mam o nic, nic nie zamówiłem, a to że znalazłem stronkę ze zdjęciami korali sprzedawanych na "tym" forum to czysty przypadek. Nie chciałbym aby się ktoś naciął, dlatego postanowiłem poinformować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może koleś tylko pośredniczy i zamawia z tej stronki...

A moze to sklep tego kolesia i co... troche glupio :whistling:

@kolgrim masz watpliwosc, napisz do niego na priv, a pewnie sie dowiesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że jeśli towar odpowiada zamówieniu, a fotki są tego towaru nie widzę problemów. Chyba że ktoś daje inne fotki i nie napisze że fotki są przykładowe.  

"ps.2. na Nano-Reef został jakiś czas temu zbanowany."

O teraz widzę że to: Porządny forumowicz więc zagłębię się głębiej w tą lekture

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że jeśli towar odpowiada zamówieniu, a fotki są tego towaru nie widzę problemów. Chyba że ktoś daje inne fotki i nie napisze że fotki są przykładowe.  

"ps.2. na Nano-Reef został jakiś czas temu zbanowany."

O teraz widzę że to: Porządny forumowicz więc zagłębię się głębiej w tą lekture

przeglądając fotki na nanoreef tez wystawiał ukwiał, to samo zdjęcie, napisane że sprzedane za "500"zł. bardzo się cieszę, że komuś się powodzi, jakby nie patrzeć nie zazdroszczę, natomiast lubię, gdy jest to w pełni uczciwe w stosunku do innych forumowiczów/kupujących. Może i bym nic nie napisał, gdyby sytuacja po części mnie nie dotyczyła, ale poszukiwałem ostatnio (i wciąż poszukuję) entacmaea quadricolora, dostałem propozycję z właśnie tym zdjęciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wklej zdjęcie o którym mowa, a wklej co dostałeś. No chyba że nic nie dostałeś a cała sprawa jest tylko teorją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pretensji nie mam o nic, nic nie zamówiłem, a to że znalazłem stronkę ze zdjęciami korali sprzedawanych na "tym" forum to czysty przypadek. Nie chciałbym aby się ktoś naciął, dlatego postanowiłem poinformować.

Nic nie zamowiles, nic nie kupiles, tak ci sie tylko wydaje, domyslasz sie, wiesz ale nie powiesz.....

Jeli koles sprzedaje konkretnie te korale, ktore sciagnol to nie bardzo rozumiem twoich objekcji. Macisz wode kolego nie znajac faktow do konca i snujac tylko domysly.

Czy ktos ci broni sciagac korale z niemiec i sprzedawac je w PL ? wszedl ci w planowany biznes czy jak ??

Swoja droga ladnie rozpoczoles przygode z tym forum.... od kabla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zamowiles, nic nie kupiles, tak ci sie tylko wydaje, domyslasz sie, wiesz ale nie powiesz.....

Jeli koles sprzedaje konkretnie te korale, ktore sciagnol to nie bardzo rozumiem twoich objekcji. Macisz wode kolego nie znajac faktow do konca i snujac tylko domysly.

Czy ktos ci broni sciagac korale z niemiec i sprzedawac je w PL ? wszedl ci w planowany biznes czy jak ??

Swoja droga ladnie rozpoczoles przygode z tym forum.... od kabla...

http://aqua-reef.pl/topic/4140-kp-kupie-entacmaea-quadricolor/ tutaj link do mojego ogłoszenia + zdjęcie

http://nano-reef.pl/topic/39927-sprzedam-ukwial-entacmaea-quadricolor-wysiwyg/page__p__380405__hl__szmidt__fromsearch__1#entry380405 tutaj link do ogłoszenia z nano-reef - o dziwo to samo zdjęcie

http://www.whitecorals.com/en/Anemones.html - ooo, znowu to samo zdjęcie.

jakoś za bardzo mnie to nie obchodzi kto co sprzedaje, natomiast lubię uczciwe transakcje, jeżeli kolego sushi lubisz kupować kota w worku to prosze bardzo. Jeżeli ktoś wysyła mi fotke ukwiała, który został sprzedany na drugim forum, znajduje sie on również na stanie sklepu to wybacz, ale prosiłem sprzedającego o fotkę sprzedawanego ukwiała.

mogę być kablem, czy czym tam sobie uważasz. uczciwośc jednak zobowiązuje do pewnych rzeczy...

i nie zamierzam podkradać komuś interesu, jednak szukając czegoś na tym czy innym forum chciałbym wiedzieć, że sprzedawana rzecz/zwierze/cokolwiek odpowiada temu co znajduje się na zdjęciu sprzedawanego przedmiotu. Nawet, jeżeli są ludzie zadowoleni z zakupionych zwierzaków, a nie wątpie,że są tacy, to jednak wielu z użytkowników wolałoby dostać "real" fotkę.

dodałem linka

Edytowane przez kolgrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×