Skocz do zawartości
waldit1

Nowy stary typ algeascrubbera

Rekomendowane odpowiedzi

To dział DIY ale projekt wykonał szklarz z wiadomych względów mój szklarz wykonał mi to praktycznie za 50pln cena całkiem fajna jak na to ile musiał się narobić przy tym.

Projekt można przerobić tak aby pakietować rynny i doświetlać dolne warstwy ale do celu. :whistling:

dsc03224a.jpg

tak wygląda gotowy po odebraniu od szklarza miała być jeszcze jedna szybka ale sie mu zapomniało chciał wkleić ale jak już zobaczyłem że już prawie gotowe to mu odpuściłem :good2:

A tu w fazie projektowej

beztytuu1zxo.jpg

Numeracja wstawiona specjalnie aby można było identyfikować ściany

Cała tajemnica polega na tym że rynienkę kładziemy na sumpie przez co nie zajmuje on nam miejsca w sumpie a wygląda dość estetycznie.

4 czyli szerokość to szerokość sumpa +2 cm

3 długość u mnie to długość sumpa -10cm zostawiłem sobie drogę powrotną do odpieniacza wrazie potrzeby

2 wysokość u mnie 8cm przy przepływie u mnie 2500 l na godzinę mogła być ciut mniejsza np 6cm było by wystarczające

5 i 1 czyli wymiary zlewni u mnie to 4 x20 cm trochę hałasuje przy następnym projekcie zostanie to usunięte.

posiada szybę na to cudo ułatwia montaż oświetlenia i zmniejsza parowanie do minimum

Siatką i oświetlenia jak w innych projektach .

Główną zaletą jest to iż woda przepływa przez całą szerokość siatki równomiernie a na samym końcu wpływa do pierwszej komory sumpa :P

Wszelkie rzeczowe uwagi mile widziane :drinks:

Edytowane przez waldit1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-poziomy scrubber ma gorsza wydajnosc z centymetra kwadratowego

-grubsza warstwa wody pochlania wiecej swiatla i utrudnia wymiane gazowa glownow

-pod tym filterkiem juz ciezko bedzie zagospodarowac miejsce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zwiększyć spad o 5 10 % zmniejszy to warstwę wody , ps ma mniejszą wydajność bo jest przeważnie oświetlany tylko z jednej strony a w obecnych czasach można się pokusić o modyfikację przy pomocy ledów

Mój raczej powinien wystarczyć ma wymiary 32x50 licząc netto 31x44= 1364 raczej powinno starczyć ostatnio wyczytałem nie wiem czy prawidłowo że ważniejsza jest długość siatki niż szerokość ,nie wiem czy to słuszne :good2:

Edytowane przez waldit1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×