Skocz do zawartości
smithpl

Mój nowy potwór - nie ma miękkiej gry...

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak na razie nie widze przelomu i znacznej roznicy pomiedzy BM 200 i Powercone 200i

raczej kosmetyka.

wydajnosc dosyc podobna oczywiscie na plus 200 powercona niemniej sa to dosyc podobne odpieniacze ;)

obserwuje dalej ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie mialem poprzedniego, ja mam staly pobor 2.5tys powietrza i to mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3-4 dni sprobuje odkrecic wiecej. na razie jest odkrecony na 1500 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie mialem poprzedniego, ja mam staly pobor 2.5tys powietrza i to mi sie podoba.

na jakiej glebokosci masz ustawiona pompe ?

przy 2500 to chyba siorbie powietrze z powierzchni ;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszkę temat. Marcin jak podłączyłeś powietrze zza okna ? Jak próbuję podłączyć wężyk to pompa staje i startuje. Mam około metra dodatkowego wężyka 6mm. Jaki maksymalny pobór powietrza osiągnąłeś ? I ostatnie pytanie czy modyfikowałeś może płytkę z otworami (wierciłeś więcej) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 mm to zdecydowanie za malo na ta przepustowosc. Ja mam 3m ale wiekszej srednicy.

Nie pamietam ile ale cos kolo 12-14 mm wewnetrzny

 

Jak jest czysty to z 200i pobieram 2500-2600 ale ja skrecam pompe aby chodzilo 2000-2100

 

Nic nie modyfikowalem. Wiem jedynie ze w tej rurce zbiera sie nagar :-) wiec jak czyszcze to usuwam to wiertlem 8mm

 

Teraz mam nowy koszyk 

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 mm to duzo za malo.

ja mam rurke 20mm doprowadzona do tylniej sciany szafki z akwarium i powietrze siorbie z tamtad.

IMHO co najmniej 14-16 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wydawało mi się że ciut za mała :)

Dziś rozkręciłem pienidło całkowicie do czyszczenia po ponownym złożeniu , przy poziomie wody około 5cm poniżej linii max pokazało ponad 3000l !!!

Ale pompa już siorbała z powierzchni :D

Smith jaki nowy koszyk ? Daj jakieś fotki lub namiary do obejrzenia. Moim zdaniem płytka z tak małą ilością otworów mocno dusi pompę.

Wiadomo do czego służy gniazdo mini din w kontrolerze pompy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie kombinowali cos ze sterowaniem podobnym do tunzakow, ale ja nie widze wiekszego sensu bo raz ustawiony odpieniacz dziala miesiacami bez jakiegokolwiek krecenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to niewiele informacji o tych odpieniaczach. Nawet na stronie producenta ?

Co ciekawe piszą że made in germany a magnes i plastik w wirniku identyczny jak w skimzie ! Dokładnie takie same elementy ?! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe czemu sprzedajesz Skimz'a i wolisz ATI jak to to samo :-)

W odpieniaczy nie wirnik jest najważniejszy. Istotny jest stosunek wirnik-pompa-reakcyjna-ujscie do kuba

I jak to sie umie zlozyc do kupy to odpieniacz jest dobry albo nie a nie to gdzie wyprowukowali przewód miedziany do pompy :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe czemu sprzedajesz Skimz'a i wolisz ATI jak to to samo :-)

W odpieniaczy nie wirnik jest najważniejszy. Istotny jest stosunek wirnik-pompa-reakcyjna-ujscie do kuba

I jak to sie umie zlozyc do kupy to odpieniacz jest dobry albo nie a nie to gdzie wyprowukowali przewód miedziany do pompy :-)

 

Zgadza się wszystko co piszesz :) Ja zwróciłem tylko uwagę że części są te same ;)

A o jakości ATI nawet nie ma co dyskutować.

A jak z tym nowym koszem ? Daj Jakieś fotki i więcej info i co z wejściem w kontrolerze ? Rozkminiłeś co to jest i do czego służy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztk taki jak w nowych modelach ati 200i, nie mam fotki wiec musisz poszukac w necie. Nie zabrudza sie tak jak wczesniejsza wersja ale jest bardiej delikatny.<br />Gniazdo sluzy do sterowania moca pompy ale nie rozkminialem zasady dzialania. Ati nie chce udzielic informacji.<br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nowego pokazywaliśmy to ponad rok temu. Różnica jest i to spora dużo mniej się syfi.

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=239141699513865&set=a.185450361549666.42904.176655699095799&type=1&theater

 

Ten dodatkowy port , to sprawa przyszłościowa pomysł jest aby ustawiać pompę na 70-80% ina pobór powietrza na np 2000l/h a "sterownik z przyszłości" sam zwiększy moc pompy aby zachować te 2000l/h, ewentualnie włączy alarm czy wyśle maila że należy pompę wyczyścić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nowego pokazywaliśmy to ponad rok temu. Różnica jest i to spora dużo mniej się syfi.

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=239141699513865&set=a.185450361549666.42904.176655699095799&type=1&theater

 

Ten dodatkowy port , to sprawa przyszłościowa pomysł jest aby ustawiać pompę na 70-80% ina pobór powietrza na np 2000l/h a "sterownik z przyszłości" sam zwiększy moc pompy aby zachować te 2000l/h, ewentualnie włączy alarm czy wyśle maila że należy pompę wyczyścić. 

 

Wielkie dzięki Łukaszu za odpowiedź.Sterownik przyszłości jest dopiero w planach jak mniemam :) ?

A czy ten nowy koszyk jest dostępny "od ręki " czy trzeba zamawiać ? Czy różnica polega tylko na mniejszym syfieniu ?

Czy może również ma wpływ na wydajność ?

Marcin przepraszam za OT :blush:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×