Skocz do zawartości
loccutus

Taka tam chałupnicza robota

Rekomendowane odpowiedzi

Leszeeeeek, to ja już nie chce tej starej lampy ,daj Piotrkowi dwie te nowe :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz kaperos...kto zaprojektował i wystrugał te lampki z Twojego linka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre :D jakieś podróbki i do tego z garażu.. ale mimo to wygląda zacnie, pogratulować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem. Człowiek nie wie wszystkiego o wszystkich zwykła gafa. Lecz sami pewnie nie raz daliście się zrobić w oryginał a po pewnym czasie przeczytać gdzieś niechcący wyprodukowano w chinach czy coś w tym stylu. A ja w życiu bym się nie domyślił że takie lampy robione są u nas. Mam nadzieję że loccutus nie będzie na mnie zbytnio wkurzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super teraz pytanie kiedy będą w sprzedarzy bo na sklepie nie ma ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku a pytanie z innej beczki, na kiedy planujesz nową wersję SW do komputerków :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii montażu - linki są w komplecie do lampy, można zaczepić je w sumie w dowolnym punkcie szerokości lampy - wystarczy odkręcić boczek, wsunąć śrubę, ustawić na miejscu i dokręcić....

P4_28.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem... lęki co do czerwonego dotyczą tylko LED. Znam wielu którzy są przeciw a majaą T5:

ati-coral-plus.jpg

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich? światło to światło w tym zakresie fal przebadane. Czy leci z T5, LCD , ledów czy d*py słonia to .... i tak takie samo światło ( długość fali ). Nie jest istotny emiter tych fal.

Ledy RGB od chinoli używają już w słodkich roślinnych od lat.

Ja osobiście nie lubie czerwonego w morskim co jest jedynym powodem że nie stosuje...

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 a i bzdurka to że nie lubisz wcale nie znaczy , że sie nie sprawdza 

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawku nie zrozumiales.

"Ja osobiście nie lubie czerwonego w morskim co jest jedynym powodem że nie stosuje... "

Kurcze czasami za szybko odpisujesz za nim doczytasz :-)

Ja nie lubie tego widma wiec nie stosuje. Uwazam jednak ze to co robi loccutus to DZIAŁA ( z diodami Red ) i nie mam fobii z Red w Ledach ( w sumie od poczatku ledow.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko "głośno myślę"..

Może z tym czerwonym to chodzi o to że jak jest go za dużo to wtedy wyskakują glony. A jak każdy będzie sobie mógł podkręcać kolorki na "oko" i przegnie z ilością czerwieni to wtedy plaga murowana. Może warto by to uwzględnić w sofcie aby nie przekraczać granicznej mocy świecenia czerwieni w stosunku do mocy reszty ( niebieskiego i białego)? Tylko na dzień dzisiejszy bez profesjonalnego miernika pomiaru długości fal świetlnych (nie wiem jak się ten miernik fachowo nazywa) nie da się tego zrobić. Przykładowo: najczęściej fiji purple jest czwartą lub piątą świetlówką w zestawie. Potrzeba by wyliczyć ilość wypromieniowania widma czerwieni w działającym zestawie standardowo dobranych 4, 5-ciu świetlówek,wyliczyć proporcje, i to samo zastosować w sofcie ( po zbadaniu miernikiem światła by nie przegiąć z ilością widma czerwonego (tzw zabezpieczenie przed "przegięciem pały" :lol: przez użytkownika lampy he he.)

Lampka super. Jeżeli mógłbym coś zaproponować: z czasem na łopatkach wentylatorów osadza się dosyć gruba warstwa takiego lepkiego kurzu który nawet sprężonym powietrzem nie chce schodzić (mówię na swoim przykładzie mojej DIY). Wtedy pozostaje pędzelkowanie. W pleksi zakrywającej wentylatory warto przemyśleć układ otworów który umożliwi łatwiejsze przeczyszczenie łopatek - jakiś wzór nie po okręgu tylko po promieniu.

Pozdrawiam Robert.

Edytowane przez Nikel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×