Skocz do zawartości
Noform

Kolejne niefoto na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany zbiornikiem Natana postanowiłem zrobić własne akwarium, zbiornik ma wymiary 80X35X35 jeśli chodzi o karmienie 3 razy dziennie to sobie poradzie sump ma wymiary 60X40X45 sump jest robiony dokładnie jak mój stary a stary działa i ręczę za niego . Ok jeśli chodzi o komory to 1 ma służyć przykryciu hydrauliki i grzałki 2 to klasyczne refunkium a 3,0 to komora odpieniacza 3,5 to komora pompy obiegowej oto spis spszętu :

- 1 odpieniacz Aqua Medic Turboflotor 1000 Blue

-2 odpieniacz Aqua Medic Midiflotor

- pompa obiegowa New Jet 2300

- oświetlenie jakaś tania oprawka i jedna świetlówka

- cyrkulacja Sunsun JVP-102 mam jedna i jest ok

- skała ok 10 kg

- żywy piasek 9,07kg biały

- grzałka mam jakąś ze starego akwarium w piwnicy

- Blau Overflow 1500 Pudełko przelewowe niestety akwarium mam ale bez komina

- dolewka grawitacyjna

odpieniaczy nie zmienie bo takie posiadam

ps to nie jest moje pierwsze akwarium morskie i wiem w co sie pakuje

Ato jest sump z mojego głównego akwarium i na tym sumpie będe sie wzorował http://www.fotosik.p...fb49200143.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za udany start i czekam na fotkismile.gif

ps.Link nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zacznij od wymiany odpieniaczy na cos co uciągnie non photo za nim projekt upadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ni eprzy nonphoto - to inna liga zanieczyszczania wody :-)

Pogadaj z osobami co mialy akwa nonphoto, ja tez mialem i powiem ci ze walka zacznie sie z mega NO3.

Napisz do Natana ... on to cwiczyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Uważam, że Smithpl ma rację, ten odpieniacz nie da sobie rady z akwarium nonphoto, w którym karmimy zwierzaki dużą ilością pokarmu. Jeśli nie chcesz, aby pomysł spalił na panewce pogadaj z osobami, które przerabiały/ają ten temat.

Pozdrawiam

Akwarium-projekt

Edytowane przez akwaprojekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany zbiornikiem Natana postanowiłem zrobić własne akwarium, zbiornik ma wymiary 80X35X35 jeśli chodzi o karmienie 3 razy dziennie to sobie poradzie sump ma wymiary 60X40X45 sump jest robiony dokładnie jak mój stary a stary działa i ręczę za niego . Ok jeśli chodzi o komory to 1 ma służyć przykryciu hydrauliki i grzałki 2 to klasyczne refunkium a 3,0 to komora odpieniacza 3,5 to komora pompy obiegowej oto spis spszętu :

- 1 odpieniacz Aqua Medic Turboflotor 1000 Blue

-2 odpieniacz Aqua Medic Midiflotor

- pompa obiegowa New Jet 2300

- oświetlenie jakaś tania oprawka i jedna świetlówka

- cyrkulacja Sunsun JVP-102 mam jedna i jest ok

- skała ok 10 kg

- żywy piasek 9,07kg biały

- grzałka mam jakąś ze starego akwarium w piwnicy

- Blau Overflow 1500 Pudełko przelewowe niestety akwarium mam ale bez komina

- dolewka grawitacyjna

odpieniaczy nie zmienie bo takie posiadam

ps to nie jest moje pierwsze akwarium morskie i wiem w co sie pakuje

Ato jest sump z mojego głównego akwarium i na tym sumpie będe sie wzorował http://www.fotosik.p...fb49200143.html

hej, o odpieniacze, czy wyrobią tak bym sie nie bał, jak o to, czy Ty wyrobisz psychicznie. Mnie pół roku z NP ostro wykończyło (gorgonie). Jeśli masz dużo czasu, cierpliwości i chęci to ok. Jeśli nigdzie nie wyjezdzasz, albo masz osobe do pomocy w czasie nieobecności to też ok. Nie potrzeba Ci tak dużo piasku. na poczatek nawet bym probował bez by łatwiej było dbać o czystość i zobaczyć jak wyrabia system. Najbardziej rzuca sie jednak: "cyrkulacja Sunsun JVP-102 mam jedna i jest ok" - może ok, ale z takim podejściem nie dla NP i obrażalskich wymagających gorgonii. Te ostatnie stanowią prawdziwe wyzwanie i konieczność zaskarbiania ich wielebności, żeby były piękne, otwierały się, jadły, a nie marniały. Co mogę od siebie poradzić, zacznij od tubek, które są dziecinnie proste w porownaniu do "drzewek" :) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką cyrkulacje dać

A i jaki z tańszych odpieniacze polecacie

Nie no do pomocy sąsiada sie poprosi, ja będę 3 razy dziennie dawał kostke mrożonek własnej roboty do sumpa tak jak gdzieś Natan napisał bo to fajny patent :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z cyrkulacja to bedziesz kombinowac dopiero i szukać rozwiązań, żeby księżniczki były szczęsliwe. Nie ma gotowej recepty na to: to zmiana ustawienia falownika, to przestawianie krzaczka jesli mu nie bedzie pasować (np. blueberry). Z tanich i słabszych to jvp 100 - 2500l/h, czy resun ten mały. A co sprawdzi sie w Twojej bajce to sie okaże w praniu (uklad skały, obsada etc). pozdro!

p.s. Jak rozumiem szukasz oszczędności, wiedząc ze niefoto są drogie prawda? :teehee:

Edytowane przez luft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem akwarystyka morska to drogi sport. :D Ale chodzi mi do 500zł odpieniacz, co do blueberrynawet nie próbuje :D

Planowana obsada ,parka Doryrhamphus excisus

Edytowane przez Noform

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium już długo działa ale mam problem z glonami i chyba będe zmuszony zasłonić okno żeby do akwarium słońce nie dochodziło .

Sprzęt :

cyrkulacja :2 koralie nano 1600

obieg: new jet 2500

odpieniacz: Skimz Monzter E-Series SM121

pudełko przelewowe

reaktor biopellets DIY ale coś mnie tknęło na zmianę w kostki jeszcze sie okaże

skała 10kg i worek piasku

obsada rybna : iglicznia i brzydal

korale menella zółta oraz Acabaria

Edytowane przez Noform

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanie mięso psy jedzą. Luft dobrze zauważył, że głupio szukasz oszczędności sądząc że mniej światła załatwi sprawę.

Wywal ten odpieniacz i pomyśl o czymś porządnym - porządnym powyżej 1500-2000zl Jak cie nie stać na taki podstawowy sprzęt to daj sobie spokój z NP. Ew szukaj markowych sprzętów z wysokiej półki używane latają po 50%ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na razie po co zmieniac odpieniacz jak daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze okno zasłonić bo za dużo światła wpada :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje stoi przy oknie i praktycznie doswietlam słońcem. Nie ma lepszego światła dla akwarium niż dzienne słoneczne. Odpieniacz w zbiorniku 300 litrowym mam dedykowany do 800-1000 litrów i uważam, ze śmiało mógłby być taki do 1500 litrów.

I glonów nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko w akwarium typu Azoox zawsze będzie więcej azotanów niż w akwarium innego typu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×