Skocz do zawartości
smithpl

Dozowniki Grotech/Profilux itp - modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że ostatnio poczyniłem kolejna wersję "serca" dozowników dla przychodzących do mnie na serwis biggrin.gif dozowników, wrzucam może ktoś ma podobny kłopot i szuka rozwiązania.

Ostatnio często zdarza mi się serwisować w/w dozowniki. Jak wiemy soft w/w dozowników nie jest idealny więc pokusiłem się o jego modyfikacje.

Soft steruje 1-3 lub 1-7 ( z rozszerzeniem pompek ) pompkami grotech, profilux.

W pełni zastępuje układ sterowania. Pozwala zamienić np. Grotech EPIV w niezależny sterowany system dozowania.

Od wersji 1.4.4 firmware rozszerza możliwości grotech'owych dozowników o:

- ON/OFF poszczególnych pompek

- kalibracja każdej z pompek dozownika. W zależności od pompki i długości rurek zmienia się dozowana partia. Teraz możemy to skalibrować aby 1ml był 1ml ?

- obsługa podświetlenia LCD

- obsługa pompek 12/24V

- obsługa pompek z inna wydajnością

Planowane jest:

- zmiana wydajności pompek - bardziej dokładne dozowanie mniejszych partii płynów.

Oprócz tego serwis innego sprzętu jak mierniki, komputery, dozowniki itp...

O to przykładowa modernizacja Grotech EP IV do samodzielnej wersji na 4 pompki orz Grotech + IV po naprawie.

thumbsup.gif

post-368-0-69584500-1325016129_thumb.jpg

post-368-0-15280200-1325016138_thumb.jpg

post-368-0-87581400-1325016150_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy mogę się spodziewać mojego dozownika za który już zapłaciłem dość dawno temu a jeszcze do mnie nie dotarł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vasteq, zgodnie z korespondencja na priv. Przesylka do ciebie wyszla przed moim wyjazdem. W poniedzialek bede wiedzial w czym jest problem. Z powodu wyjazdu wysylki nie realizowalem osobiscie i jak widac wystepuja kwaitki :-(

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl jeśli jeszcze tu wchodzisz to sprawdź pw. Mam problem z podłączeniem dodatkowych 4 pompek w tym sterowniku, widocznych jest tylko 7 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś kontakt do smithpl? Mail bądź telefon? Kupiłem od niego sterownik i mam problem z jego podłączeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×