Skocz do zawartości
bolo

Kilka pytań o solniczkę

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze ze my faceci potrafimy zanizac ceny :)

Nie wiem czy dla "tej lepszej polowki" cena zalozenia 80l bedzie do przyjecia.

Tak ze zastanow sie zanim przedstawisz jej jakis projekt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he :) za póżno więc tak najpierw wyrmontujesz mi kuchnię i łazienkę bo mi się kafeli znudziły a dopiero póżniej sobie możesz zakładać co ci się podoba no i taki warunek musze spełnić więc odrazu napisze że nastawiam się narazie na małe akwarium bo na to dostałem pozwolenie a z większym poczekam jak wyrmontuję domek. Oczywiście żona ma mi pomuc w zakładaniu dużego akwa jak się wywiąże z obietnicy więc będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 80l beast 400p powinien wystarczyc (jak cos do daj znac w sprawie odpieniacza)

Ale stawial bym 350, male akwarium bardzo ogranicza mozliwosci (moze nie az tak jesli chodzi o korale ale napewno jesli chodzi o ryby i bezkregowce) no i w wiekszym latwiej utrzymac paramerty wody .

Co do kuchni to wlasnie to przezywam:) kuchnia w salonie , w kuchni sypialnia, w sypialni przydalo by sie zrobic magazym broni :)

Moze opozni to budowe nowego zbiornika , ale moze wlasnie ten remont pozwoli na efektywniejsze wbudowanie go w calosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha ..oprocz beasta mam na zbyciu troche korali miekkich, oczywiscie gratis (tylko zalezy mi na skale)

Wiec jak bys zakladal ta 80-tke to mozna by bylo uruchomic ja na raz .

Co do skaly to napewno bysmy sie dogadali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bolo ! ja jestem z Koszalina , po zwierzaki jeżdze sam bo ten towar najlepiej oglądac na żywo, chyba że kupujesz od kogos np.z tego forum to napewno bedzie ok. Jak cos to mozna sie dogadac i jezdzic czasami razem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze my faceci potrafimy zanizac ceny :)

Nie wiem czy dla "tej lepszej polowki" cena zalozenia 80l bedzie do przyjecia.

Tak ze zastanow sie zanim przedstawisz jej jakis projekt .

ja wiekszość rzeczy do akwarium kupuje w PROMOCJI!!!, taka jest oficjalna wersja, bo inaczej to byłoby hmmm, beznadziejnie:), ale i tak moja lepsza połowa jest baaardzo wyrozumiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bolo, jak coś to mam kilka szczepek montipory digitaty to Ci oddam, jak chcesz oczywiście :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bolo , jeszcze cos na temat sprzetu.Jeżeli Twój baniak ma stać w pokoju w którym śpisz i oglądasz TV np.wieczorem to radze Ci zakup sobie lepszy sprzet,bo bedziesz się denerwował , a napewno tak bedzie jak bedzie głośno pod akwarium, uwierz . Jakies podkładni wygłuszające pod pompki to wszystko do bani. Najlepszym rozwiązaniem bedzie pompa Delteca 5250 wydajność jest jej regulowana tak wiec nie musi byc nastawiona na maxa a i zapas wydajnosci do Twojego akwarium bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie co do 80 to narazie będzie musiała wystarczyć. Yamnik oczywiście z korzystam z twojej oferty na początek i wielki dzięki na razie mam mało czasu ale już w krutce napewno się odezwe do ciebie i się dogadamy. No i w końcu ktoś z Koszalina witam cię serdecznie oczywiścię że będe chciał te szczepki. Baniak będzie stał w drugim pokoju bo w dużym stoi 350l Przepraszam wszystkich ale na razie pochłania mój wolny czas praca niestety na remoncik trzeba zapracować wię na razie mało czasu na solniczke mam nadzieje że wszystkie szczepki poczekają :) aż uruchomię zbiornik. Noi oczywiście miło będzie podróżować we dwóch po korale he he.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc bolo

A tak spytam ..masz juz wogole jakis sprzet ?

Co do moich miekkich to jest ich tyle ze nie wiem czy jeszce sie ta montipora zmiesci :))( ale bedziesz mial na wymiany z innymi)

Do zalozenia potrzebujesz polowy akwarium wody , jakas pompe cyrkulacyjna, obiegowa i juz .Reszta dojedzie i moze obedzie sie bez dojrzewania zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykorzystam narazie tego atmana do 80-tki się hyba nada. Cyrkulacja - dokupie jakieś pompki mam ze słodkiego kupe pompek ale wiem że do słonego się nie nadadzą bo mają normalny wirnik ale czy na jakiś czas by nie starczyły? akwarium tu zdecydowałem że rozetne je i dam czarny silikon, pszerze do 40cm. światło tu narazie problem bo ogulnie nie wiem co wybrać do słonego co by sobie ładnie świeciło może dać ten chalogen 70 w plus aktynike tyko 10 000k czy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo, dobrze robisz w mojej opinii nie ma co się targać na 350L jak nie wiesz o co kaman w tym hobby i jaki dokładnie baniak chcesz postawić, tak się zorientujesz co Cię w tym kręci i za jakiś czas postawisz docelowy:-)

Co do atmana jakieś 5 lat temu jak zaczynałem z morskim miałem 120L atman robił jako obiegowa miałem akwarium w sypialni do dziś pamiętam to uczucie jak człowiek zasnąć nie może i się wsłuchuje w to puste buczenie:D. Inni mówią, że jest OK może wina egzemplarza to pewnie chińska produkcja toteż może być rozbieżność między egzemplarzami.

Podejrzewam, że już coś działaś, szukasz po sieci, zdecyduj się chociaż wstępnie jakie korale i ryby chcesz hodować będzie łatwiej dobrać sprzęcik.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że akurat u mnie ta pompa jest ok. chodzi w słodkim i jest niesłyszalna. Akwa stoi w pokoju w kturym aktualnie śpimy razem z małym brzdacem i naprawde gdyby nie chlupot wody to wątpił bym że ta pompa działa. może wydajność ma słabą co do wtów jakie pobiera ale do 80-tki z panelem czegosz więcej chcieć. Acha i jeszcze odnośnie osmozy czy koniecznie do niej musi być filtr demineralizacyjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc przyszedł czas na jakieś przygotowania od jutra zabieram się za akwarium posiedziałem dzisiaj na necie głównie na reef central i ustaliliśmy z żoną że zrobimy akwa o wymiarach 56x42x40wys z tego 14cm przeznaczone będzie na panel czyli główny zbiornik będzie miał wymiary 42x42x40. Do oświetlenia tego baniaka wykorzystam świetlówkę 36W (PL-L) 14000K i świetlówkę 36W (PL-L) Actinic firmy Arcadia bo mam je już w domu. Na razie powinno wystarczyć na mało wymagające korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×