Skocz do zawartości
HELLBOY80

Pytania początkującego, 200 l

Rekomendowane odpowiedzi

Poszperaj w necie i powodzenia jak coś to możesz zawszwe do mnie zadzwonic :good2:

888 111 445

ok,wielkie dzięki na pewno jeszcze się odezwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj w necie i powodzenia jak coś to możesz zawszwe do mnie zadzwonic :good2:

888 111 445

a i jeszcze coś,jak bym zdecydował sie juz na ten komin w akwa to co jak bym zrobił go na srodku akwa tak żeby schować w nim wszystkie rury i schował komin za żywą skałą? :mellow:

i sump centralnie umiescił pod kominem tak żeby rury szły z góry na dół bez żadnych kolanek? :blink:

Edytowane przez HELLBOY80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zrobić tak

dsc0482xb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

:whistling:

no to wygląda mega dobrze, o coś takiego mi chodzi żeby zakryć wszystkie możliwe sprzęty które będą w akwa.

Czy mogę zamontować przepływową grzałkę na wężu powrotnym z sumpa zamiast wkładać ją do sumpa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wygląda mega dobrze, o coś takiego mi chodzi żeby zakryć wszystkie możliwe sprzęty które będą w akwa.

Czy mogę zamontować przepływową grzałkę na wężu powrotnym z sumpa zamiast wkładać ją do sumpa?

i czy zamiast prostokątnego komina mogę zrobić okrągły z rury plastikowej przeźroczystej tak żeby zajmował jak najmniej miejsca w akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest sump zeby tam wkładać wszystkie graty, ale jak masz taką grzałkę to możesz zamontować. Okrągły komin z rury...pierwsze słyszę, podejrzewam ze zajmie jeszcze więcej miejsca niż prostokątny. Kup przeloty to zobaczysz ile potrzebujesz miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę ten filmik na youtube to wkleję link to zobaczysz o co mi chodzi :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okismile.gif

Edytowane przez Piotr34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś takiego tylko że na tym filmiku rury idą na zewnątrz aqwa i z tej rury najgrubszej tam gdzie on zrobił grzebień ja bym zrobił komin tylko że z jeszcze większej średnicy i w niej schował wszystkie rury do sumpa.

Edytowane przez HELLBOY80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że zgłupiałem, z obcych języków to kiedyś tylko ruski studiowałemtongue.gif W normalnym kominie są dwie rury, rewizja i spływ a powrót wody można pościć na zewnątrz akwa. Zrób komin zewnętrzny, wtedy nic nie będziesz miec w akwarium.

Edytowane przez Piotr34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym filmiku on zrobił overflow pipe czyli dolot i wylot bez wiercenia akwa a ja bym z tej grubej przeźroczystej rury zrobił komin tylko o większej średnicy. :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki dolot i wlot ?

over flow pipe to tylko odprowadzenie wody z baniaka do sumpa, powrót jest pewnie gdzieś z boku poprowadzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie lubię jak coś mi sterczy z akwa lub wiszą kable i wolałbym mieć wszystko pochowane. :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie lubię jak coś mi sterczy z akwa lub wiszą kable i wolałbym mieć wszystko pochowane. :ninja:

No to komin zewnętrzny

Kompletnie nie rozumiem, czym będzie sie różnić twoja rura od zwykłego komina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tym że dzięki temu że będzie okrągła może będzie zajmowała mniej miejsca w akwa? Tego nie wiem na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×