Skocz do zawartości
loccutus

What if... ? LED's RED :)

Rekomendowane odpowiedzi

Prąd ograniczony do 500mA raczej tylko z powodów technicznych - zabrakło drivera i trzeba było podzielić jeden 1000mA na 2 paski. Nie mniej z korzyścią dla ledów wyszło - to prawda. Gdyby nie to to nie miałbym skrupułów żeby dać pełny prąd 700mA.

Dominik - Twój prototyp świeci ( 4 kolory niezależnie) ale wygląda na razie tak że można nim dzieci straszyć. Fajne jest to że nie wymaga aktywnego chłodzenia :) - hihi roboczy potworek :yes:

9.jpg

Myślę że jeszcze to z lekka zmodyfikuje ::nuke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłe cudeńka, ciekawe co wyjdzie po dołożeniu zielonego ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co - przerośnięta lampa choinkowa :whistling: - w sumie nawet na czasie teraz :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa już świeci nad akwa rolleyes.gif niestety nie miałem czasu na dokładniejsze przyjżenie się kolorom, w sobotę postaram się napisać coś więcej.

Myślę że ta informacja zainteresuje slawomirdyla, wyswietlacz w lampie jest umieszczony z przodu a nie od góry.biggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa już świeci nad akwa rolleyes.gif niestety nie miałem czasu na dokładniejsze przyjżenie się kolorom, w sobotę postaram się napisać coś więcej.

Myślę że ta informacja zainteresuje slawomirdyla, wyswietlacz w lampie jest umieszczony z przodu a nie od góry.biggrin.gif

No i mamy sobotę. :)

Jak wygląda światełko po dodaniu czerwonego koloru??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare oświetlenie 2 x 150w hqi AM 10000k i 2 x t5 54w aktynika AM. Zmiana oświetlenia jest bardzo wyraźna, kolory w ogólnym rozrachunku są lepsze. Bardzo mocno podbity jest zielony fluo i fioletowy, czerwone ledy też zrobią dobrą robotę, zakrywałem je i odkrywałem, widać wyraźną różnice na minus gdy są zakryte. Niestety bliki na tych ledach są mniejsze i kolor parazoanthusów jest gorszy. Nie można ustawić barwy na jasny błękit, albo jest za blado albo robi się ciemny fiolet/granat, co nie wszystkim może się podobaćyes.gif Fotkę wstawię za chwile, bo imagesheck nie przyjmuje zdjęć i muszę znaleźć jakiś inny sposóbverymad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do niebieskiego musiał byś wymienić z Royal blue na niebieski, masz rację z tym fioletem ale to jest normalne mamy taki teraz trend, a producenci nie są bogami i kwestja barwy jest subiektywna. Ja osobiście wolę ten fiolet.  Co do blików możesz to poprawić montując soczewki pomiędzy diodami a pokrywą, pamiętaj jednak że min 60 stopni, barwa się fajnie wymiesza. Moim zdaniem najfajniej było by mieć trzry kanały biały, niebieski i czerwony i podkręcamy to co nam pasuje. Royal Blue nie wszyskim pasuje ale ten odcień mi się podoba. Mieszając niebieskie z czerwonymi /z pominięciem Royal Blue/ możemy uzyskać podobny efekt.  Moim zdaniem czas powrotu niebieskich led jest nieunikniony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko :)

Lampa czy akwarium?biggrin.gif

LED

ledyk.jpg

i HQI

ak682l.jpg

Na zdjęciach różnice nie są aż tak widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że czerwone naprawdę robią robotę ... ale ze zielonym to już by była całkiem petarda... nie ma co dłużej czekać i projekt 5C trzeba wdrożyć w trybie natychmiastowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×