Skocz do zawartości
AnT

AnT - Kropla Oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, chwialek napisał:

Tylko że ona ma prawidłową barwę... 

Tylko którą barwę uznajemy za prawidłową @chwialek, po teoretyzuje troszkę jak mam z kim.

Niestety nie nurkowałem w rejonie naturalnego występowania, i nie mam porównania, ale w naturze ten koralowiec jest mało atrakcyjny kolorystycznie (tu posiłkuje się linkiem, tak uwielbianym) http://www.coralsoftheworld.org/species_factsheets/species_factsheet_summary/anacropora-forbesi/

Tak więc prawdopodobnie stąd tak małe niegdyś zainteresowanie w/w koralowcem, tak jak i zresztą np. Helioporą, która kolorystycznie jest dość podobna.

Tak więc na ile dzisiejsze koralowce, są wytworem akwakulturowym, i na ile ich kolorystyka zależna jest od konkretnego akwarysty?

@AnT a znalazłem chwilkę jednak 🤗🤭😁

Edytowane przez Osmodeusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Irek , więc po pierwsze "twardziel" da się trzymać też od pewnego czasu w akwariach 

Jeśli chodzi o barwę , o to już ciekawy temat . 

Więc kolor czy natura   ? 

W co idziemy z pisaniem   . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, AnT napisał:

Więc kolor czy natura   ? 

Daniel, a kto chciałby takie Acropory (zdj. dla przykładu)

440px-Acropora_coral_ffs.jpg

i tu się zaczyna zabawa, światłem, parametrami, "kolorowymi buteleczkami", zeo czy na pomarańczowych okularach kończywszy

P.S.    Jedną z pierwszych wzmianek na temat Ana, na forach (w momencie gdy @chwialek poruszył temat) znalazłem na Reef Sanctuary, w temacie z 2003 r.

Zdjęcie zapożyczone właśnie z tego forum, bo na rodzimych jakoś ... no nic

1anacropora.jpg

Tak sobie "gdybam" że ma potencjał do zabawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie mogę edytować poprzedniego wpisu (zabezpieczyliście tematy przed „edycją” maksymalnie, wszyscy mają takie ograniczenia, czy to bonus mój ?)

takie osobiste dywagacje w temacie, z nutką naukowego bla bla bla, bo mam czas - to sobie (za przeproszeniem) grzebie i link wklejam 🤗

Koralowe zabarwienie i światło padające: esej fotograficzny ” – Wydziały Chemii, Inżynierii Przemysłu i Inżynierii, Uniwersytet Stanowy Pensylwanii, Ken S. Feldman, Lauren F. Vernese, Elizabeth A. Huber, Kelly M. Maers, Matthew R. Test (Marzo 2008)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi