Skocz do zawartości
erda

Oświetlenie LED do piko rafy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że jestem na etapie projektowania swojego pierwszego akwarium mini-morskiego mam pytanie dotyczące czy wystarczające będzie te oświetlenie http://www.rgblighting.pl/sklep/oswietlenie-led-akwarium-/166-lampa-aqua-led-cree-2-x-xp-g-oraz-3-xp-e-royl-blue-z-zasilaczem-.html .Akwarium będzie o rozmiarach 45x40x30(dłxszxwys) z czego 10cm będzie przeznaczone na tylni panel.Obsada planowana to korale miękkie :zoa , clavularia, grzybki , xenia i inne mniej wymagające do tego krewetka , krab.Jeżeli było by to za mało to czy po dodaniu np.jeszcze jednej białej XP-G wiązało by się to ze zmianą zasilacza na mocniejszy jeżeli tak to kyóry był by odpowiedni.Ewentualnie czekam na inne propozycje odnośnie ewentualnego doboru skompletowania oświetlenia do tego akwarium.

Pozdr.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kwietnia i polecam,z resztą na fotce to chyba moja lampka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kwietnia i polecam,z resztą na fotce to chyba moja lampka.

No przeglądałem twoje opisy baniaka ale Ty masz trochę mniejsze akwarium i nie wiem czy u mnie było by te oświetlenie wystarczające.Chyba żeby dokupić do tego jeszcze moduł EcoLight Marine 9 lub 11 w .No ale to już jest 300zł i nie wiem czy po prostu nie lepiej by było kupić w http://www.rgblighting.pl/ osobno np. 6 XP-E ROYAL , 2 XP-G R5 do tego zasilacz , ale jaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku dwa zasilacze: 24V 1A i 8-9V 1,5A. Do tego dwa drivery.

Mógłbyś podać jakieś konkretne odnośniki do tych zasilaczy i driveróv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na twoim miejscu, napisałbym do @loccutus'a, dogadać się z nim spokojnie idzie - za podobną kasę... czemu? pewno dlatego że koleś od RGB nigdy nie robił lamp dla morszczyzny, a @loccutus od samego początku pythonów i innych gadów - płazów:D... aż do teraz, i wie jak to zrobić, na jakiej diodzie i jak to chłodzić aby wytrzymało jak najdłużej:)

Nie żebym go reklamował czy coś, wręcz przeciwnie, sam mu czasem dokuczałem:) ale kupiłem lampkę od niego i cóż... każdemu producentowi - elektronikowi - elektyykowi czy konstruktorowi DIY życzę aby takie światełko wystrugał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×