Skocz do zawartości
hard8888

2 akwa w domu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy temat.

Mam 13 lat.

Akwarystyką interesuję się od 6-7lat.

W obecnym czasie posiadam krewetkarium 30l i krewetki w nim.Mam również gupiki i inne w oddzielnym akwarium.

A mój problem jest taki...

Chciałbym założyć akwarium morskie wielkość taka aby można było posiadać jakąś rozgwiazdę, kilka jakiś rybek i pare korali.

Potrzebuje pomocy od podstaw.CAŁKOWICIE OD 0!!!zACZYNAJĄC OD ZBIORNIKA I KOŃCZĄC NA RYBKACH I AKWARIUM GOTOWYM DO ZAMIESZKANIA.

Bardzo prosiłbym o linki z allegro.pl i te ceny to tak po minimalnej, gdyż chce powoli zacząć ni ewydając całej kasy n aprofesjonalizm.

I prosze ni pisać żeby poczytał cały dział dla początkujących, gdyż to zrobiłem, a potrzebuje "ścisłych i konkretnych" rad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś zadał sobie troche trudu to byś wiedział że rozgwiazdy powinno trzymać się w większych akwariach gdzie mają dostatek piasku, i skoro już znasz dział dla początkujących w co wątpię to poza kasą nie ma nic nowego...

Kasa, kasa, kasa, wiesz co kupić i co można trzymać a czego nie.

I pamiętaj morskie akwarium to nie hodowla gupików w 30l...

Edytowane przez Tofik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, OK ja rozumiem.

Ale w temacie napisałem jakie akwarium potrzebne do rybek, rozgwiazdy(ewentualnie) i korali.

Wielkość sprzęt itp.

A więc prosze o pomoc w zakresie swoich możliwości, doświadczenia i chcęci.

I najlepiej żeby było po najniższych cenach, bo planuje akwarium biotopowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nikt tutaj nic ci nie da na tacy....

Można pomóc owszem ale sam musisz się określić co chcesz i na co Cie stać.

W najprostszym możliwym uproszczeniu hodowla ryb i możliwość posiadania akwarium to co najmniej 100, a najlepiej 200l, chociaż zaleca się jeszcze większe dla stabilniejszego systemu, nie mniej jednak na początek 200l uważam za najlepszy litraż dla osób początkujących gdyż nie wchodzisz w wysokie koszta. Co nie oznacza że zbudujesz sobie takie akwarium za kilkadziesiąt czy kilka set złotych - zapomnij.

Zbieranie sprzętu za grosze to zbieranie chińszczyzny a morskie akwa nie wybacza jak ktoś jest oszczędny, i koniec końców wydasz mnóstwo kasy i polegniesz.

Dla lepszego uświadomienia o jakich kosztach mówię policz sobie że zaproponowany malutki 100l zbiornik typu reefmax to 2000-3000zl jak nic... (mówię o skompletowaniu wszystkiego), a i tak nie będzie to akwarium twoich marzeń.

Dolicz do tego wydatki na konserwacje na fakt że ryby kosztują powyżej 100zl sztuka.

Jeżeli jdnak uprzesz się na akwarium z koralami to od biedy za kilka set złotych założysz sobie shrimpseta, światło, trochę skały kilka korali, może krewetka lub dwie, ew jakiś krabik, w każdym razie o rybach czy rozgwieździe zapomnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobiezestaw reefmax i piaskową rozgwiazdę możesz wpakować, ale nie wielką! do czasu aż urośnie sam zobaczysz, że bedziesz chciał założyć większe z rybami i jakimiś koralami... sprawdz dział sprzedam kupię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 13 lat.

Akwarystyką interesuję się od 6-7lat.

ja mam tylko jedno pytanie ...

jaki masz budżet ?? bo na tym opiera się reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pomącą rodziców około5 tysięcy.

Ale odrazu nie chcę kupować jakiś profesjonalnych rzeczy itp. gdyż nie wiadomo co może mi sie przywidzieć itd...

Chciałbym spróbowac jak to jest n ajakimś mniejszym zestawie.Najlepiej taki zestaw aby miał wszystko:od odpieniaczy, po grzałki i oświetlenie(ewentualnie koral).

I jeśli możecie to dawajcie oinki żebym mógł to zobaczyć i jak powyżej lepiej będzie po mniejszych kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znalazłem takie coś http://www.nemo-sklep.pl/zestaw-akwariowy-reefmax-p-362.html i czy dużo trzeba by było dołożyć do "uzupełnienia" takiego zbiornika???

A zamemu wątpie czy bym założył, ponieważ rodzice 0 pojęcia o akwarystyce i sam sobie jakoś radze.

Ale ok powoli będe sie jeszcze zastanawiał.

Edytowane przez hard8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś zadał sobie troche trudu to byś wiedział że rozgwiazdy powinno trzymać się w większych akwariach gdzie mają dostatek piasku, i skoro już znasz dział dla początkujących w co wątpię to poza kasą nie ma nic nowego...

Kasa, kasa, kasa, wiesz co kupić i co można trzymać a czego nie.

I pamiętaj morskie akwarium to nie hodowla gupików w 30l...

Tofik- wychodowanie idealnego gupika też jest sztuką.

hard8888- zrób sobie za tą kase wypasione 150 litrów i naprawde będziesz zadowolony. Nie kupuj żadnych zestawów, gdyż cała zabawa polega na składaniu wszystkiego, doskonalenia.........

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxym, tylko nie chcę aby coś nie wyszło.

Chciałem miec krewetki i je mam wszystko robiłem powoli...

A nie kupując zestawu niebardzo wiem jak robić te przegrody itp.

Więc raczej łatwiej może by było z zestawem, ale coż wszystko jeszcze muszę przemyśleć.

Ok.

Ale narazie jeszcze musze się doszkolić w klimatach morskich.

A nie wiecie może czy z majorki będąc na wakacjach można sobie jakieś ziwrząka sprowadzić lecąc samolotem?

Edytowane przez hard8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przeczytaj dział dal nowicjuszy i ustal co konkretnie chcesz tam trzymać bo na razie to same ogólniki.. Potem ustalisz sobie litraż a my pomożemy w doborze sprzętu:)

Jak coś wal na priva, jestem nie wiele starszy(17) i może Ci lepiej to wytłumaczę niż(z całym szacunkiem :smile: )Panowie z góry :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hard8888 - jeżeli na prawdę podoba Ci się to hobby, to kup sobie (pożycz, sklej etc) małe akwarium, 30-50l. Filtr odwróconej osmozy z żywicą DI. Grzałkę i sól np. Instant Ocean. i aerometr. Dołóż małą pompkę, np koralia nano, zasól, włącz pompkę i czytaj dalej forum a woda niech się starzeje. Pozniej kilka kamieni... i znów czytanie na forum... pózniej ślimaki i znów czytanie forum:) W tym czasie pokombinujesz nad oświetleniem.

Czemu radze Ci takie małe akwarium i nic nie piszę o odpieniaczu? Ano temu że jak będziesz na tyle obowiązkowy, aby podmieniać wodę regularnie (co jest wskazane bez odpieńka) to znaczy że masz w duchu akwarystę morskiego i możesz śmiało "naciągać" rodziców na 5 tys... i nawet chętnie Ci je dadzą, jak zobaczą że masz pasję a nie tylko kaprys:)

A Ty nauczysz się co i jak się dzieje w morskim, nie narażając się na zbyt wielkie koszta, rozczarowanie i rzucenie wszystkiego w diabły.

Życzę powodzenia!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Dzięki wszystkim.

:)

Spróbuje udzielić się do wszystkich rad...Wkońcu wszystko jeszcze przedemną. :P

Edytowane przez hard8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie może czy z majorki będąc na wakacjach można sobie jakieś ziwrząka sprowadzić lecąc samolotem??

Edytowane przez hard8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....ja wiem, że nie powinno się młodych zniechęcać, ale akurat tutaj, panowie, pisanie i doradzanie to strata czasu - hard888 napisze że przeczytał, i będzie się stosował, po czym i tak odstawi manianę - dla chętnych wątek tutaj: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=11582

IMO można czas przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenon ma rację jeżeli ty tylko chcesz mieć, bo wiesz mieć to nie sztuka, tylko tym akwarią trzeba poświęcać wiele czasu i miłości by były piękne, zrozum, że my to kochamy jesteśmy pasjonatami popadamy w samo zachwyt jak widzimy akwarium morskie, anie ktoś ci mówi, że je ma, a ty mu nato, że też, ale co stego jak i tak do np. ReefMaxa wpuścisz Rekina Czarnopłetwego. Jak akwarium morskim będziesz się zajmował jak krewetkarium to odpuść sobie z akwarystykę morską i choduj łatwe welony. Jak udowodnisz nam, że jesteś wart akwarium morskiego to wtedy ci pomożemy. Narazie życzę dobrej lektórki ( Nasze akwaria, Dla nowicjuszy), a jak będzie mało to poczytaj jeszcze na nanoreef.pl

pozdrawiam tylko prawdziwych pasjonatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×